ה-AirTags של אפל יעזרו לכם להגיע לחפצים שאיבדתם

AirTags (תמונה: Apple) AirTags (תמונה: Apple)

באירוע האביב שלה שהתקיים הערב (ג’, 20.4) הכריזה אפל על אחד המוצרים לו אנו מחכים כבר זמן מה וזה לא האייפון המתקפל או ה-Apple Car. ה-AirTags ינצלו את מערכת ה-Find My המרשימה של אפל על מנת לעזור לכם לאתר מוצרים ממש עד למיקום בו הם נמצאים, בין אם בחוץ או בפנים, והם עולים 29 דולר בארה”ב או 99 דולר לחבילה של 4 תגים.

רשת ה-Find My שנמצאת בבסיס של ה-AirTags משתמשת בכמות גדולה מאוד של מכשיריה של אפל, מעל מיליארד על פי הצהרת החברה, על מנת לאפשר למשתמשים במוצר החדש לאתר את החפצים אליהם הצמידו אותו, כאשר האפליקציה התואמת לאייפון מאפשרת לקבל הנחיות מדויקות על פי מיקום ה-AirTags שיובילו אתכם עד אליו במדויק, ממש כמו שאפליקציית Waze עושה כשהיא מכוונת אתכם ליעד הבא שלכם בכבישים.

ה-AirTags מגיעים בתצורת עיגול העשוי פלדת אל-חלד והם עמידים בפני מים ואבק תחת תקן IP67. הם כוללים גם רמקול מובנה קטן שיעזור למשתמשים לאתר אותם בעת הצורך, וניתן להסיר את הכיסוי שלהם במידה וקיים צורך בהחלפת הסוללה. כל AirTag ניתן לחיבור מהיר למכשירי אייפון באותו אופן בו נעשה הצימוד עם אוזניות האיירפודס של החברה – רק קרבו את התג לאייפון ודרך זיהוי מהיר תוכלו לחבר אותו למכשיר בקלות ולהתחיל לעקוב אחר המיקום שלו באמצעות אפליקציית ה-Find My.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חיבור ה-AirTags לאייפון (תמונה: Apple)
חיבור ה-AirTags לאייפון (תמונה: Apple)

בתוך האפליקציה ניתן יהיה לאתר את ה-AirTags על גבי מפה על פי המיקום האחרון שלהם, אך במידה ואיבדתם את ה-AirTags ואת החפצים אליהם הצמדתם אותם, ניתן להשתמש ברשת ה-Find My על מנת לעדכן את מיקומם כל עוד קיים מכשיר שמהווה חלק מרשת ה-Find My (מיליארד מכשירים כאלה קיימים, לפי אפל) ומשתמש ברשת הבלוטות’. במידה ומישהו אחר מוצא את החפצים אליהם הצמדתם את ה-AirTags ויש לו מכשיר אייפון או כל מכשיר אחר התומך ב-NFC, הוא יוכל לקרב את המכשיר אל ה-AirTag, זה ישלח אותו לאתר אינטרנט בו ניתן יהיה ליצור קשר עם בעלי ה-AirTag במידה וסיפקו טלפון ליצירת קשר.

איתור ה-AirTags במפה (תמונה: Apple)
איתור ה-AirTags במפה (תמונה: Apple)

באפל מבטיחים כי כל המידע הנוגע למיקום שנשמר ב-AirTags יישאר פרטי בתוך המוצר, ללא היסטוריית מיקומים, כאשר התקשורת עם ה-AirTags מתבצעת באופן מוצפן בין המכשירים משני הכיוונים (end-to-end encryption), כך שאף אחד מלבד הבעלים של ה-AirTags, וזה כולל את אפל עצמה, לא יוכל לגשת למידע או המיקום שנשמר בתוך ה-AirTags פרט לבעלי המוצר עצמו.

באפל אף הוסיפו לכך זיהוי של AirTag שאינו שייך למשתמש, כך שאם מישהו הגניב לכם אחד בתיק כדי לעקוב אחריכם (זה לא אמצעי ריגול!), הוא יחל להשמיע צלצול לאחר תקופת זמן מסוימת בה הוא אינה מזהה את האייפון אליו חובר.

את ה-AirTags תשיק אפל בארה”ב החל מה-30 באפריל, 2021, במגוון רחב של עיצובים לבחירה ובמחיר של 29 דולר, עם אפשרות לרכישת חבילה של 4 תגים במחיר של 99 דולר (הנחה של כ-4 דולר לכל תג בממוצע). יחד עם התגים תשיק החברה גם רצועות, טבעות ואביזרים מעוצבים נוספים, שימכרו במחירים הנעים בין 29-39 דולר.

השוואת מפרטים