הוכרז: Apple TV 4K 2021 – עם תמיכה ב-HDR ושלט חדש

Apple TV 4K 2021 (תמונה: Apple) Apple TV 4K 2021 (תמונה: Apple)

לראשונה מאז 2017 הציגה היום (ג’, 20.4) אפל גרסה חדשה לסטרימר ה-Apple TV 4K שלה, אשר משלב מעבד חזק יותר מבעבר שיאפשר לשים דגש מוגבר על משחקים, שלט חדש תומך סירי שנפטר מפאנל המגע לטובת פאנל חדש עם כפתורים שיאפשרו לנוע בין התפריטים על המסך בצורה קלה יותר ותוספת תמיכה ב-HDR וב-Dolby Vision לצפייה בתכני וידאו באיכות גבוהה.

ה-Apple TV 4K 2021 מגיע עם שבב ה-Apple A12 Bionic, זה הוצג לראשונה לקראת סוף 2018 ושולב מאז במכשירי ה-iPhone XS, באייפד אייר מ-2019 ובאייפד מ-2020. הוא מיוצר בתהליך בגודל 7 ננו-מטר והדגש העיקרי שלו כאשר מדובר באפל טיוי מגיע דרך אפשרות לתמיכה בשידורי HDR וב-Dolby Vision בקצב של עד 60 פריימים בשנייה וכן במעבד הגרפי שלו, שיאפשר לנצל את הדגם החדש למשחקים.

לכך הוסיפה אפל גם אפשרות לסנכרון התמונה שתופיע על המסך אליו יחובר ה-Apple TV 4K החדש מול האייפון, כאשר בעזרת החיישנים של האייפון ניתן יהיה לכוון את הצבעים בטלוויזיה כך שיוצגו באופן מדויק יותר ועם רמת ניגודיות טובה יותר עבור התכנים הנצפים. עם זאת, באפל מציינים גם כי האפשרות החדשה תהיה זמינה רק עם מערכת ההפעלה iOS 14.5 ומעלה להם גם תמיכה ב-Face ID, כך שמכשירי אייפון ישנים יותר לא יתמכו בה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שלט חדש עם סירי ל-Apple TV 4K

השינו בשלט הרחוק של אפל ל-Apple TV 4K מתבטא במספר מקומות, אך עדיין מדובר בשלט קטן וקומפקטי למדי כפי שהיה קודמו. את השלט יקבלו כל מי שרוכשים את הדגם החדש של האפל טיוי, אך ניתן לרכוש אותו גם בנפרד ובאפל ציינו כי זה יעבוד גם עם דגם ה-Apple TV 4K שהושק ב-2017.

Apple TV 4K 2021 (תמונה: Apple)
Apple TV 4K 2021 (תמונה: Apple)

השינוי העיקרי בשלט מתבטא באפשרות התזוזה בין התפריטים שיופיעו בממשק על גבי המסך, כאשר במקום פאנל המגע שדרש ללמוד את ה”טאץ'” הנכון כדי לא להתפרע בתזוזה בין התפריטים, מוסיפה כעת אפל פאנל שליטה סטנדרטי יותר עם ארבעה כפתורים בשוליו, אחד לכל כיוון, כך שלחיצה בודדת על אחד הכפתורים תבצע תזוזה אחת בממשק על גבי המסך ולא תהיה עוד תנועה פראית שחלק מהמשתמשים ממש לא אוהבים, וחלק דווקא ממש כן.

השלט גם משנה את הצבע שלו חזרה לאפור-כסוף במבנה מתכתי, ומוסיף כפתור ייעודי להפעלתה של סירי בציד הימני. יתר הכפתורים בעיצוב דומה, אך במקום כפתור ה-Menu מציגה כעת אפל כפתור של “חזרה לאחור”, ומתחתיו נמצא כפתור השתקה (Mute) ואת כפתור ההפעלה-עצירה (Play/Pause).

מחירי ה-Apple TV 4K והשלט החדש

את ה-Apple TV 4K לשנת 2021 תשיק אפל בארה”ב במחיר של 179 דולר בהזמנה מוקדמת החל מה-30.4, כאשר ההשקה הרשמית תתקיים במחצית השנייה של חודש מאי ב-30 מדינות, כולל ארה”ב. בשלב זה לא ידוע מתי יושק המוצר באופן רשמי בישראל.

את שלט ה-Siri החדש יקבלו כל מי שירכשו את ה-Apple TV 4K 2021, אך ניתן לרכוש אותו גם בנפרד במחיר של 59 דולר.

אפל תציע גם גרסה נוספת של ה-Apple TV HD במחיר של 149 דולר, זו תאפשר צפייה בתכנים ללא תמיכה ב-4K, ותגיע אף היא עם שלט הסירי החדש.

השוואת מפרטים