ה-Galaxy S21 הוביל את הצמיחה ברווח של סמסונג ברבעון הראשון של 2021

סדרת ה-Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי) סדרת ה-Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

סמסונג אלקטרוניקס הצטרפה היום (ה’, 29.4) לשורה של חברות שפירסמו את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של השנה, ולאחר שהספיקה היריבה אפל לחשוף תוצאות שיא, בחברה הקוריאנית מצטרפים ומציגים צמיחה משמעותית, עם עליה אותה הובילה חטיבת המובייל בחסות השקתה של סדרת הדגל Galaxy S21 ולצד מכשירי ה-Galaxy A החדשים של החברה.

את הרבעון הראשון סיכמה סמסונג עם הכנסות בגובה 65.39 טריליון וון קוריאני (כ-59 מיליארד דולר), אלו משקפות עליה שנתית של כ-18%, כאשר בצד הרווח התפעולי רשמה החברה צמיחה שנתית של כ-45%, עם נתון של 9.38 טריליון וון (כ-8.47 מיליארד דולר).

את העליות הובילה בעיקר חטיבת המובייל, זו זכתה לצמיחה שנתית של כ-12% בהכנסות בהשוואה לנתוני הרבעון הראשון של 2020, כאשר בצד הרווח הציגה חטיבה זו צמיחה של כ-65% וסיכמה את הרבעון עם רווח תפעולי של 4.39 טריליון וון (כ-3.96 מיליארד דולר), ובכך תפסה קרוב למחצית מסך הרווח התפעולי של כל החטיבות במהלך הרבעון הראשון של השנה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Samsung Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Samsung Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

בסמסונג מציינים כי סדרת ה-Galaxy S21 ועימה גם מכשירי ה-Galaxy A72 ו-A52, היו גורמים משמעותיים בצמיחה ברבעון הראשון, אך בחברה לא מספקים נתוני מכירות כמותיים של המכשירים, עבור אלו ניאלץ להמתין לחברות מחקר דוגמת IDC על מנת לקבל הערכה כמותית למכירות הטלפונים. לקראת הרבעון הבא (אפריל-יוני) מצפה סמסונג להיחלשות במכירות מכשירי הדגל לאור מחסור בשבבים, אך בחברה מציינים כי הם מצפים למכירות יציבות עבור דגמי ה-Galaxy A, טאבלטים ומחשבים.

אף הנתונים הטובים של חטיבת המובייל, החטיבות האחרות בסמסונג לא הצליחו להציג תוצאות דומות, כאשר בבחינת הנתונים של הרבעון האחרון (1Q/21) אל מול הרבעון הקודם (4Q/2020), ניתן לראות ירידה בהכנסות בכל אחת מהחטיבות, פרט לחטיבת המובייל.

במבט שנתי, חטיבת המוצרים הביתיים, הכוללת את מסכי הטלוויזיה של החברה, הציגה עליה נאה של כ-26% בהכנסות משנה לשנה, כאשר בצד הרווח התפעולי דיווחה החטיבה על גידול של כפי 2.5 אל מול נתוני הרבעון הראשון של 2020. בסמסונג מציינים כי הצמיחה הובילו מסכי הפרימיום בסדרת ה-Neo QLED שהושקו במהלך הרבעון, מה שהוביל לרווח תפעולי של כ-1.12 טריליון וון (כמיליארד דולר).

חטיבת השבבים ופאנלי המסך של החברה הציגה צמיחה נמוכה יותר של 7%, עם הכנסות של 25.82 טריליון וון (כ-23.3 מיליארד דולר) לחטיבה כולה (שבבי זיכרון NAND ו-DRAM, פאנלי מסך ומעבדים), כאשר בצד הרווח התפעולי כמעט שלא הוצג שינוי בהשוואה לנתוני השנה הקודמת.

השוואת מפרטים