דיסני שולחים את “הרוק” לאמזונס בטריילר ל”ג’אנגל קרוז”

דוויין ג’ונסון ואמילי בלאנט מתוך “ג’אנגל קרוז” (תמונה: Disney, באדיבות פורום פילם)

בדיסני ממשיכים לנצל עד הסוף כל פיסת תוכן אשר נמצאת בבעלותם, והתוצר הבא הוא סרט ההרפתקאות “ג’אנגל קרוז” (Jungle Cruise) אשר מבוסס על אחד המתקנים הוותיקים ביותר בדיסנילנד. בפעם הקודמת שניסו למנף מתקן לכדי יצירת פרנצ’ייז קולנועי קיבלנו את חמישה סרטי “שודדי הקאריביים” (Pirates of the Caribbean), כך שאין ספק ששווה לנסות שוב.

הסרט החדש לוקח את הצופים למסע עוצר נשימה במורד נהר האמזונס יחד עם רב החובל השנון פרנק וולף (דווין “הרוק” ג’ונסון) והחוקרת האמיצה ד”ר לילי יופטון (אמילי בלאנט). מאחר והסרט מבוסס על מתקן שבעיקר שט על רקע נופים יפהפיים, על יוצרי הסרט היה לתפור עלילה מקורית חדשה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לילי מגייסת את שירותיו המפוקפקים של רב החובל פרנק לטובת מסעה במורד הנהר, על גבי ספינתו השחוקה אך מקסימה “לה קווילה”. לילי נחושה למצוא עץ עתיק בעל סגולות ריפוי ייחודיות אשר בכוחו לשנות את עתיד הרפואה. בצאתם למסע יתקלו הצמד הלא צפוי הזה בסכנות מרובות ובכוחות על טבעיים אשר ממתינים להם לאורך יער הגשם אשר יופיו עלול להטעות. בעוד הסודות לגבי עץ הפלא אט אט מתגלים, הסיכון אשר לקחו על עצמם לילי ופרנק במסע ישפיע על גורלם, בעוד גורל האנושות מונח על כף המאזניים.

הטריילר החדש מציג לראשונה גם את הנבל המרכזי של הסרט, הנסיך הגרמני יואכים בגילומו של ג’סי פלמונס (“שובר שורות”, “האירי”) אשר מחליט להגיע לנהר האמזונס בלא פחות מצוללת מלאת טילים.

בינתיים בעולם האמיתי, המתקן עליו מבוסס הסרט עתיד להשתנות לגרסה מודרנית יותר, אך לוא דווקא בעקבות הסרט. המתקן עובר בימים אלו שיפוצים שיסירו את האלמנטים הגזעניים הרבים המוצגים בו. המתקן הוקם ב-1955 ולא עודכן מאז, כך שהוא מכיל התייחסויות חסרות רגישות לתרבויות אחרות כאל קניבלים צמאי דם הרודפים אחר תיירי הפארק. על אף הסרט, המתקן החדש לא יהיה קשור לדמויות של ג’ונסון ובלאנט, מה שכנראה רומז כמה מאמינים בדיסני שהסרט יצליח.

את הסרט ביים חאומה קולייט-סרה (“מים לא שקטים”), ומככבים בו גם אדגר רמירז (“היית צריכה לדעת”), פול ג’יאמטי (“מיליארדים”), ג’ייק וויטהול (“בשורות טובות”), סולם קלדרון (“כנופיית המאיה”) ו-ורוניקה פלקון (“למה נשים רוצחות”)

“ג’אנגל קרוז” מופץ בישראל על ידי פורום פילם ויוקרן בבתי הקולנוע החל מיום חמישי, ה-29 ביולי, 2021.

השוואת מפרטים