סקירה: מה חשבנו על ה-OnePlus 9

OnePlus 9 (צילום: רונן מנדזיצקי) OnePlus 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

וואן פלוס צברה תאוצה לאורך השנים הודות לשילוב הטוב שביצעה בין המפרט הטכני אותו הציעה ובין המחיר בו נמכרו מכשיריה, אך ככל שעבר הזמן הפך הסלוגן “Never Settle” (ללא פשרות) שהתניע את המותג, לבלתי מדוייק, בין אם בשל העלייה המתמדת במחירים ובין אם בשל הביקורת של המשתמשים ושלנו המבקרים על המצלמות הלא מרשימות במיוחד שהגיעו עם המכשירים.

בחברה ביקשו הפעם לתקן את המצלמות ופנו לחברת הצילום Hasselblad, ובשיתוף פעולה חדש הושקה סדרת ה-OnePlus 9, אשר שמה דגש גדול יותר על המצלמות. ספויילרים עוד לפני שתגיעו לקרוא את החלק על המצלמה – שיפורים בהחלט קיימים, וניתן להרגיש אותם אם השתמשתם במכשירים של וואן פלוס בעבר, אך עדיין לא מדובר במצלמות שמסוגלות להתחרות באלו של מכשירי הדגל היקרים יותר, כך שפשרות אנחנו בהחלט מרגישים שעדיין קיימים כאן.

OnePlus 9 – מה בקופסה?

בתוך אריזה גדול בצבע אדום בוהק המייצג את וואן פלוס יותר מכל ניתן למצוא:

 • מכשיר OnePlus 9
 • כיסוי גב שקוף וגמיש
 • מטען מהיר (65 וואט)
 • כבל טעינה USB-C ל-USB-C
 • סיכה לפתיחת מגירת ה-SIM

המסך: לא מפתיע ומצויין כרגיל

הדגש הגדול של וואן פלוס על המסכים לאורך השנים הוא כנראה הדבר הנכון ביותר שהחברה עשתה, שהרי המסך הוא מה שאנחנו מסתכלים בו כל היום, ובין אם יש מעבד דגל, המון זיכרון ומצלמת על-חלל זה פחות משנה, כי הקלט-פלט שלנו עובר תמיד דרך המסך.

ה-OnePlus 9 מגיע עם מסך Fluid AMOLED בגודל 6.55 אינץ’, ברזולוציית +Full HD ועם קצב רענון של עד 120 הרץ. זהו גודל מסך עליו שומרים בוואן פלוס בדגמים האחרונים והוא מרגיש די נכון – לא מהקטנים ולא מהגדולים ביותר, במקום טוב באמצע שמאפשר לשמור במידה מסויימת גם על מידות שלא יכבידו יותר מידי בשימוש שוטף ועל משקל נמוך מ-200 גרם.

אפשרויות הקסטומיזציה של התצוגה קיימות גם כאן, והן חלק מההצעה הרחבה של החברה בהגדרות פרטניות לדרך בה ייראה המכשיר ובדרך בה תשתמשו בו. ניתן לבחור בין קצב רענון גבוה (120 הרץ) וסטנדרטי (60 הרץ), בין תפריטים בהירים וכהים, בחירה בין מצבי צבע טבעיים לחדים וגם הגדרות ידניות ופרטניות למי שמעוניין.

התמונה שמציג המסך ברמה הגבוהה לה הורגלנו ממכשירי החברה, עם בהירות גבוהה (עד 1100nits) ואפשרות להפעלת מסך הפועל תמיד.

ביצועים וסוללה

את ה-OnePlus 9 מניעה מערכת השבבים Snapdragon 888 של קוואלקום, והתוצאות גם כאן אינן מפתיעות – המעבד החדש מאפשר להניע כל פעולה בקלילות ובלי בעיות כלל, בין אם בשימוש שוטף במערכת ובין אם במשחקים.

הזיכרון עומד על 12 גיגה-בייט בגרסה שנבדקה (קיימת גם גרסת 8 גיגה-בייט), שהם מעל ומעבר למה שנזדקק לו בפועל, כאשר החיסרון בתחום זה מגיע מבחינתנו דווקא דרך ניהול הזיכרון במכשיר. נתקלתי לא מעט בהודעות שמבקשות ממני לסגור אפליקציות אשר רצות ברקע בשל היותן זללניות סוללה, במקרים רבים גם בקשות לסגירה של אפליקציות שעשיתי בהן שימוש פעיל באותו רגע. ארצה לחשוב כי מדובר בבעיה ספציפית במכשיר שהתקבל לסקירה (קראו ההתייחסות לכך בהמשך), מאחר ולא זכורה לי התנהגות מסוג זה במכשירים קודמים של וואן פלוס שבדקתי בעבר.

בזמן משחק לא הרגשתי התחממות גבוהה בגב המכשיר במשחק ב-PUBG במשך כ-30 דקות, כשהגדרות המשחק עמדו על האפשרויות הגבוהות ביותר הזמינות במשחק (Extreme, HDR, Movie). הביצועים של הסוללה בזמן המשחק היו מאכזבים באופן משמעותי בהשוואה לדור הקודם (OnePlus 8T), עם ירידה של כ-20% בממוצע לשעה (מול כ-12% בדור הקודם), בשקלול של מספר משחקים בני כחצי שעה.

חיי הסוללה במכשיר לא מרשימים במיוחד ומציגים ביצועים נמוכים בהשוואה לדגם הקודם בסדרה, עם דרישה לטעינה חוזרת במהלך היום, בכל יום.

חשוב להבהיר! ביצועי הסוללה המאכזבים הוצגו לאורך כל זמן השימוש במכשיר, וגם לאחר עדכון שהתקבל ביוני 2021 במטרה לתקן בעיות סוללה, לא פתר את הבעיה בפועל. מעבר על כמות גדולה של ביקורות עמיתים בישראל ובחו”ל לא העיד על בעיה זו, אם כי בפורומים שונים מצאתי התייחסות לבעיה. בפנייה לנציגות של וואן פלוס נאמר לגאדג’טי כי תיקון נוסף יגיע ביולי – נקווה לתקן את התייחסותנו לביצועי הסוללה במועד מאוחר יותר, אך עד אז קחו בחשבון שחוות הדעת והציונים לסוללה משקפים את הביצועים שהתקבלו בבדיקות שלנו.

OnePlus 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)
OnePlus 9 (צילום: רונן מנדזיצקי)

OnePlus 9 והמצלמות בשיתוף Hasselblad

מערך הצילום של ה-OnePlus 9 כולל חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה-פיקסל, עם מפתח צמצם f/1.8, ללא ייצוב אופטי. החיישן המשני מציע רזולוציית 50 מגה-פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.2, ומיועד לצילום בזווית רחבה. החיישן השלישי מגיע ברזולוציית 2 מגה-פיקסל ומיועד לצילום בשחור/לבן. בצד הוידאו קיימת אפשרות לצילום ברזולוציית 8K בקצב של 30 פריימים לשנייה, או ברזולוציית 4K ב-60 פריימים לשנייה.

התמונות שמפיקות שתי המצלמות עתירות הפיקסלים, בין אם בזווית הרגילה או ברחבה, מרשימות יותר ממה שראינו במכשירים קודמים של החברה. הצבעים טבעיים מאוד והתאורה באיזורים הבהירים טובה, אך ניתן להבחין בחוסר איזון בטווח הדינמי, כאשר איזורים בהירים בתמונה נראים מצויין, אך איזורים חשוכים אינם מוארים היטב, רחוק ממה שהייתי מצפה לראות ממצלמה שתומכת ב-HDR. איזורים מסויימים כוללים גם מריחות, משהו שלא הייתי מצפה לראות בצילומים באור יום, וייתכן כי החוסר בייצוב אופטי מהווה השפעה גדולה מזו לה התכוונו בחברה.

בזמן הצילום בתאורה נמוכה ובלילה ניתן לראות תוצאות דומות, עם פרטים טובים באיזורים המוארים וחושך מוחלט באיזורים החשוכים.

ל-OnePlus אין מצלמת זום או מאקרו ייעודיות, אך התוצאות בצילום עם זום פי 2 ובניסיון לצילומי תקריב לא רעות.

צילומי הסלפי מרשימים מאוד, עם כמות נאה של פרטים והפרדה מצויינת בזמן צילום תמונות פורטרט עם אפקט הבוקה, אך צילום בלילה ניכר כאיכותי הרבה פחות, עם מריחות ברורות בתמונה וחוסר בפרטים.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-OnePlus 9

בוואן פלוס פעלו לשיפור האיזור הבעייתי ביותר הנוגע לצילום עם מכשיר הדגל החדש ובעוד שהתוצאות ניכרות אל מול הדגמים הקודמים, הן עדיין רחוקות מלהיות מרשימות כפי שהיינו מצפים משיתוף פעולה עם חברת הצילום Hasselblad, ואולי עדיף היה שלא ליצור את הבידול ממכשיר ה-OnePlus 9 Pro בצד הצילום, שהוביל את החברה להסיר את הייצוב האופטי בדגם הסטנדרטי.

המסך והביצועים ב-OnePlus 9 לא מאכזבים ושומרים על רצף ההצלחות של החברה בתחום, אך בצד הסוללה חווינו ירידה בתוצאות, זו ככל הנראה תתוקן בהמשך דרך עדכון תוכנה שעתיד להגיע בחודש יולי 2021.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

האריזה ותכולתה
10/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
10/10
מסך ותצוגה
10/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
9/10
סוללה
5/10
מצלמה
7/10
8.4
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • מסך
 • טעינה מהירה
 • ביצועים
 • צילום סלפי באור יום
מה פחות אהבנו
 • צילום בתאורה נמוכה
 • חיי סוללה

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי (סל נאו): 2999 שקלים
 • שוק פתוח: 2950 שקלים

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים