דיווח: אלו החידושים שיגיעו למכשירי אפל בכנס WWDC 21

WWDC 21 (תמונה: אפל) WWDC 21 (תמונה: אפל)

כנס המפתחים של אפל ייפתח מחר (ב’, 7.6) בערב עם אירוע הכרזה בו תחשוף החברה פרטים חדשים על מערכות ההפעלה שלה, אך עד שזה יקרה, דיווח חדש מבית בלומברג (Bloomberg) חושף בפנינו את מירב החידושים אשר ייחשפו באירוע הקרוב וסובבים את כל מערכות ההפעלה של אפל כיום. את הדיווח מביא מארק גורמן (Mark Gurman), שמספר על עדכונים ל-iOS, iPadOS, tvOS, macOS ו-WatchOS יחד.

על פי דבריו של גורמן, אפל תחשוף באירוע עיצוב חדש להתראות באייפד ובאייפון, עם התמקדות גדולה יותר במענה מהיר להתראות היישר מההתראה עצמה וללא צורך בפתיחת האפליקציה. העיצוב המעודכן יגיע גם אל iOS 15 וגם אל הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה iPadOS, כך שיהיה מעניין לראות כיצד אפל מתכננת ליצור גרסה תואמת לזוג מכשירים בגדלים שונים לגמרי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עוד בחלקת ה-iPadOS, גורמן מספר כי בעקבות הביקורת אותה אפל מקבלת על כך שיוצרי תוכן לא יכולים להשתמש בכוח העיבוד הרב אשר טמון באייפד, החברה צפויה להעניק אפשרויות חדשות לריבוי משימות לצד מסך בית מעודכן. הדיווח אינו יורד לפרטים כיצד ריבוי המשימות באייפד ישתנה, אך כן מספר כי אפל מתכננת להפוך את הנושא לקל יותר לביצוע על האייפד, וייתכן כי מסך הבית קשור לכך.

העדכון יאפשר למשתמשים באייפד למקם ווידג’טים היכן שהם רוצים על המסך, זאת בניגוד לאפשרויות הקיימות כיום, המאפשרות למקם ווידג’טים רק במקום מוגדר מראש.

כנס המפתחים WWDC21
תמונה: Apple

במעבר לחלקת הפרטיות, אפל עתידה להציג לוח בקרה חדש אשר יציג כיצד אפליקציות משתמשות במידע שלנו, מה שימשיך להדגיש עבור המשתמשים כמה אפל בונה על פרטיות כנושא חשוב במכשיריה וכחלק מהותי מתוכנית השיווק שלה.

בחזרה ל-iOS 15, כאן החברה עתידה להכיר לנו סטטוסים חדשים כמו שינה, עבודה ונהיגה אשר יתירו גישה לשליטה ספציפית על תצוגת ההתראות בעת שימוש בכל אחד מהסטטוסים הללו. עם זאת, איננו יודעים האם נוכל להגדיר סטטוסים באופן אישי, או שמא מדובר בסטטוסים קבועים מראש. בנוסף לכך, אפליקציית ההודעות ואפליקציית הבריאות צפויות לקבל מספר פיצ’רים חדשים אשר ישפרו את חווית המשתמש, אם כי בשלב זה לא ברור במה בדיוק מדובר.

מערכות ההפעלה tvOS ו-WatchOS אשר פועלות על מכשירי Apple TV ושעוני החברה בהתאמה ייהנו משיפורים ויזואליים לממשק המשתמש, אם כי הדגש אודות הנושא אינו מובהק לגמרי, כך שכנראה שלא נראה שינוי עיצובי דרסטי אלא שיפורים של הממשק הקיים. באופן דומה, גם מערכת ההפעלה macOS למחשבי החברה תקבל עדכון אשר בונה על השינוי העיצובי אשר החל עם גרסת ה-Big Sur.

את אירוע הפתיחה לכנס המפתחים הקרוב אפל צפויה לערוך מחר (ב’, 7.6) בשעה 8 בערב על פי שעון ישראל.

השוואת מפרטים