וואטסאפ תוסיף אפשרות חיבור מהיר לחשבון למשתמשי אנדרואיד

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואטסאפ (WhatsApp) צפויה להוסיף אפשרות חיבור מהירה לחשבון בשם Flash Calls (“שיחת בזק”), כך לפי דיווח חדש של אתר WABetaInfo. פיצ’ר  ההתחברות החדש נועד להוות חלופה מאובטחת יותר לקבלת קוד האימות במכשירי אנדרואיד בהודעת SMS או בשיחה חוזרת, ולאמת את זהות המשתמש ללא צורך בהקלדה ידנית של קוד האימות.

אפליקציית וואטסאפ הפכה במרוצת השנים לכלי הכרחי עבור משתמשים רבים בארץ ובעולם, ויחד עם העליה בפופולריות של האפליקציה עלו גם הניסיונות של גורמים זדוניים לפרוץ את חשבונות המשתמשים. אחת מהתופעות הנפוצות יותר בתקופה האחרונה היא פנייה למשתמשי וואטסאפ מצד משתמשים לא מוכרים בבקשה לשלוח להם את קוד האימות שנשלח “בטעות” למכשיר, דבר שיכול להוביל להשתלטות על החשבון על ידי גורם זר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שוואטסאפ בעצמה אומרת בהודעות ה-SMS שנשלחות עם קוד האימות שאין למסור אותו לגורמים זרים, בפועל מדובר בבעיה נפוצה ומשתמשים רבים אכן מוסרים את הקוד. כאן אמור להיכנס פיצ’ר ה-Flash Calls החדש לפעולה, באמצעותו תתקבל שיחה בצד המשתמשים באפליקציה, אך במקום שיימסר להם קוד האימות במענה לשיחה, האפליקציה תוכל לקרוא את היסטוריית השיחות במכשיר האנדרואיד על מנת לוודא כי אכן התקבלה השיחה, דבר שאיננו אפשרי במכשירי האייפון של אפל.

אימות זהות בוואטסאפ עם שיחה נכנסת (מקור wabetainfo)

נכון לעכשיו אין צפי רשמי להוספת פיצ’ר ה-Flash Calls לוואטסאפ, כאשר גם לאחר הוספתו משתמשים יוכלו לאמת באופן ידני את הזהות שלהם עם הכנסת קוד ידני שיתקבל בשיחה או הודעת SMS.

עד כמה שרובנו מודעים לחשיבות אי מסירת קודים לאנשים שאיננו מכירים, עדיין מדובר בתופעה נפוצה שמפילה רבים בפח, לא רק בהקשר לוואטסאפ, אלא גם בנוגע לשירותים נוספים. נותר לראות עד כמה המעבר לפיצ’ר החדש יוכל לשפר את האבטחה בחשבונות הוואטסאפ, לפחות בצד של משתמשי אנדרואיד.

השוואת מפרטים