הסוף לגנבים: iOS 15 תאפשר לכם למצוא את האייפון גם כשהוא כבוי

Find My App (תמונה: אפל) Find My App (תמונה: אפל)

אחד האתגרים היותר גדולים כיום בעולם הסמארטפונים סובב את נושא הגניבות, והדרך בה כל חברה בוחרת להתמודד מול הנושא ואלו כלים להעניק למשתמש. רוב החברות מאפשרות לנעול את המכשיר מרחוק לאחר שהוא נלקח מאיתנו, ולמצוא אותו ברגע שהוא יידלק שוב על ידי הגנב. עם זאת, בדרך כלל מי שגונב לנו את המכשיר מכבה אותו באופן מיידי בידיעה שלא נוכל למצוא אותו, אך לא עוד.

החל מהעדכון למערכת ההפעלה iOS 15, הזמינה לכל אייפון החל מאייפון 6s ומעלה, אפל מפעילה אפשרות חדשה למציאת האייפון גם לאחר כשהוא עבר כיבוי על ידי הגנב. באופן מוזר למדי, אפל לא הזכירה את הפיצ’ר הזה כלל במסגרת האירוע עצמו, אך כן פרסמה אותו באתר החברה. כך או כך, הפיצ’ר החדש יאפשר לנו להיכנס לאפליקציה ולמצוא את האייפון לאחר שהוא כבה, וגם לאחר שהוא עבר מחיקה מלאה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לאלו מאיתנו שלא מודעים לכך, גם לאחר שנעלנו את האייפון מרחוק באמצעות אפליקציית “מצא את” (Find My), ניתן למחוק את כל הנתונים עליו באמצעות מעבר למצב DFU. מנגד, הדבר לא יועיל לגנב עקב כך שעם הדלקתו של האייפון הוא לא יוכל לעבור את מסך הנעילה שמצריך את הסיסמה לחשבון ה-Apple ID שלנו. על מנת לעזור לנו בשני המקרים הללו, אפל מתירה לנו גישה למציאת האייפון כעת גם כשהוא כבוי וגם לאחר שעבר מחיקה מלאה.

iOS 15 (תמונה: Apple)
iOS 15 (תמונה: Apple)

על מנת שהגנב לא יוכל למכור את האייפון לאדם אחר שלא ישים לב שהוא נעול, אפל דואגת כעת להדגיש כבר ממסך השלום הראשוני בהדלקת האייפון האם הוא נעול מרחוק או לא, כך שכל רוכש פוטנציאלי ישים לב שמדובר באייפון גנוב. אפל אינה מפרטת כיצד הטכנולוגיה עובדת, אך ההשערות הן כי החל מ-iOS 15, לאחר כיבוי האייפון, המכשיר למעשה יעבור למצב שינה עמוקה ויפעל בדומה ל-AirTag, כך שמיקומו יישלח אלינו מרחוק דרך גישה פסיבית לכל מכשיר של אפל הנמצא לידו.

עקב כך, במידה והאייפון כבוי אך עבר לידו כל מכשיר אחר של אפל, האייפון הכבוי ישתמש במכשיר הזה על מנת לשלוח את מיקומו המדויק לבעליו. בנוסף, גם פעולה כזו תצריך מהאייפון להשתמש בסוללה, כך שבמידה והסוללה נגמרת באופן טבעי נוכל לשער כי בפני אפל ישנן 2 אפשרויות, או להשאיר מראש חלק מהסוללה למטרה הזו בצד, או שלאחר שהסוללה נגמרת נוכל לדעת היכן האייפון רק למספר שעות. בכל אחד מהמקרים הללו, מדובר בשיפור משמעותי שמשנה את חוקי המשחק וירתיע גנבים מלהתקרב לאייפונים.

במידה ואינכם מעוניינים בפיצ’ר החדש, תוכלו לבטל אותו בתוך הגדרות “מצא את” בתוך אפליקציית ההגדרות. את מערכת ההפעלה iOS 15 אפל השיקה לפני מספר ימים בגרסת מפתחים, כשגרסה הבטא הציבורית צפויה לעבור אל הקהל החל מהחודש הבא.

השוואת מפרטים