הדלפה: זה הוא המבט הראשון שלנו על עיצובו של האייפד מיני הבא

iPad Mini 2021 (תמונה: FrontPageTech)

יותר משנתיים חלפו מאז אפל הציגה לעולם את האייפד מיני 5 (או אייפד מיני 2019), ובעוד שבזמן ההכרזה לא היינו בטוחים אם נראה דור המשך לאחר האייפד שהוצג, נראה כי התהיות שלנו הגיעו לסיומן עם ההדלפה הנוכחית. על פי המדליף המוכר Jon Prosser, אפל עתידה להציג דור המשך לאייפד מיני אשר יגיע עם עיצוב שונה משמעותית מקודמיו.

את העיצוב החדש המדליף מציג לנו בתמונות הדמיה תלת-ממדיות, אשר מתבססות על שרטוטים של הטאבלט ותמונות חיות המציגות שימוש בו. את האייפד מיני הבא אפל צפויה להציג עם סגנון המיישר קו עם העיצוב אותו ראינו בדגמי ה-iPad Air וה-iPad Pro האחרונים, שם אפל משטחת את העיצוב המעוגל אותו הכרנו עד כה ומייצרת דמיון אחיד בין האייפונים והאייפדים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

דרך השינוי העיצובי אפל תסיר את כפתור הבית שהיה עד כה בסדרת האייפד מיני ואותו כבר לא ניתן למצוא בשאר האייפדים, כך שסורק טביעות האצבע יעבור לכפתור הכיבוי וההדלקה שנמצא במסגרת העליונה, כאשר כפתורי וויסות הווליום ישבו במסגרת הימנית שלצידו. עוד ניתן להבחין בכך שאפל אומנם מצמצמת את השוליים בהשוואה לאייפד מיני האחרון, אך עדיין שומרת על שוליים נכבדים המקיפים את התצוגה שהפכה לגדולה יותר בגוף כמעט זהה.

בפרטי ההדלפה ניתן להבין כי מידותיו של האייפד מיני 6 יעמדו על 206.3 מ”מ לאורכו, 137.8 מ”מ לרוחבו ועוביו יסתכם ב-6.1 מ”מ. בהשוואה לאייפד מיני הקודם, מדובר בגדילה של כ-3 מ”מ באורך וברוחב, מה שלא אמור להיות מורגש בשימוש ובהחזקה של האייפד. במעבר לחלקו התחתון של האייפד, כאן נמצא מעבר אל חיבור מסוג USB Type-C בדומה לשאר האייפדים, מה שאומר שגם מכאן אפל מוחקת את חיבור ה-Lightning המוכר בו היא עדיין משתמשת באייפונים.

בנוסף לכך, המקור אשר השתמש באייפד מדווח כי הרמקולים קיבלו שיפור משמעותי לעומת הדור הקודם, ובהתחשב בגוף הדקיק של הטאבלט מדובר בהישג לא קטן. אם זה לא מספיק, פרוסר מציין כי האייפד אמור לתמוך גם בעט סטיילוס (Apple Pencil) חדש אשר יגיע בגוף קטן יותר, אך לא ברור האם מדובר בעט ה-Apple Pencil 3 או בגרסה ייעודית שלו לאייפד מיני. בחלקת מפרטו הטכני, האייפד עתיד לעשות שימוש במערכת השבבים Apple A14 Bionic ולתמוך בגלישה ברשת הדור החמישי (5G).

זמינות

את ה-iPad Mini 6 אפל צפויה להציג לעולם עד סוף השנה הנוכחית, בצבעים שחור, כסוף וזהב.

השוואת מפרטים