אינטל מציגה את מעבדי ה-IPU היעודיים לענן

מעבדי IPU (מקור אינטל)

אינטל הכריזה היום (ב’ 14.6) על השקת סוג חדש של מעבדים למחשבי הענן, מעבדי ה-IPU (ר”ת Infrastructure Processing Unit). סוג חדש של מעבד שנועד להוריד את עומסי העבודה ממעבדי ה-CPU הרגילים ולשפר את התקשורת בין השרתים בענן.

מעבדי ה-IPU פותחו על ידי קבוצת התקשורת של אינטל לדאטה סנטר, המונה כ-450 מהנדסים בישראל ומהנדסים נוספים ברחבי העולם, כאשר הם נועדו לתת פתרון יעודי למשימות אותן מבצעים מעבדי השרתים כיום על מנת לשפר את הביצועים של השרתים על ידי העברת עומס העבודה אליהם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שרובנו רגילים למעבדי ה-CPU שנועדו לשימוש כללי ומעבדי GPU שנועדו לשימושים גרפיים, ה-IPU הוא מעבד יעודי ממוקד מטרה שנועד לטפל בניהול מערכת ומשאבי הדאטה סנטר. בדרך זו הוא משחרר את ה-CPU לביצוע פעולות בעבור לקוחות החברה במקום לדאוג לפעילות של השרת עצמו. ה-IPU מגיע למעשה כדור ההמשך ל-SmartNIC כפתרון יעודי וחכם לרשתות, כאשר ה-IPU מגיע עם יכולות נוספות שיוכלו לפנות משאבים בעבור השימוש על ידי לקוחות שירותי הענן עצמם.

קבוצת הפיתוח של אינטל ישראל של IPU (קרדיט אסף פטוקה)

אילן אביטל, סגן נשיא בקבוצת הפלטפורמות למרכזי נתונים והאחראי על חטיבת ההנדסה שהובילה את פיתוח ה-IPU אמר:

הקרב הגדול הבא בעולם הטכנולוגיה הוא בחזית הדאטה סנטר ובניהול חכם של המשאבים והעברת הדאטה. אנו בעיצומה של מהפיכה טכנולוגית. שירותים חכמים ויכולות מתקדמות אשר בעבר לא יכולנו אף לדמיין, הופכים למציאות יום יומית ומניעות את החברה והכלכלה קדימה. הדטה סנטרים צפויים להתפתח ולהשתנות בקצב מואץ בשנים הבאות. הם ידרשו ארכיטקטורה חכמה שתהיה מורכבת משלוש קטגוריות של יחידות: CPU (לצורכי עיבוד כלליים), XPU (להאצת יישומים ועומסי עבודה יעודיים), ו- IPU (להאצת תקשורת ועומסים תשתיתיים), אשר יחוברו באמצעות רשתות חכמות. אני גאה מאוד בהישג והחדשנות של קבוצת הפיתוח הישראלית. הצוות הישראלי נמצא בתנופת גיוס של מהנדסות ומהנדסים לנוכח האתגרים הטכנולוגיים והצרכים העתידיים. זו חוויה יחודית לקחת חלק במהפיכה טכנולוגית בהתהוות אשר תשפיע על מיליוני אנשים.

דוגמת שימוש למעבדי ה-IPU (מקור אינטל)

מעבד ה-IPU החדש של אינטל הוא דוגמה נוספת למעבר תחום המחשוב למעבדים יעודיים שנועדו לבצע משימות ספציפיות בצורה טובה יותר מאשר מעבדים כללים כמו ה-CPU או GPU. במקרה של מעבד ה-IPU, מדובר בפתרון יעודי לתחום הדאטה סנטר שנועד לשפר את הביצועים לשרתי הענן המשתמשים כיום בעד 80% ממחזורי העיבוד של מעבדי ה-CPU לניהול המערכת ולא לטיפול במידע הלקוח הרץ עליהם.

השוואת מפרטים