גאדג’טי מסקר: Soundcore Liberty Air 2 Pro – אוזניות עם סינון רעשים טוב במחיר אטרקטיבי

Soundcore Liberty Air 2 Pro אוזניות Soundcore Liberty Air 2 Pro, צילום: אוהד צדוק

שוק אוזניות ה-True Wireless הוצף מאז ההצלחה המטאורית של ה-AirPods מבית אפל והפך לתחרותי ביותר. מותג Soundcore של Anker מנסה לבלוט בנוף עם אוזניות ה-Liberty Air 2 Pro המציעות חבילה מעניינת הכוללת סינון רעשים אקטיבי ומגוון יכולות במחיר אטרקטיבי של כ-600 ש”ח (הקרוב יותר לזה של ה-AirPods 2 הרגילות ללא סינון רעשים).

למרות סינון הרעשים האקטיבי, ראינו בשוק כבר מגוון דגמים הכוללים יכולת זו, אמנם רבים מהם עם היצוע לוקה בחסר. האם ה-Liberty Air 2 Pro מצליחות להגיע לביצועים מספיק טובים כדי לבלוט בתחרות? זאת נגלה בסקירה המלאה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מה בקופסה?

הקופסה של ה-Liberty Air 2 Pro גדולה יחסית, במיוחד בשוואה לזו של האוזניות מבית אפל, אבל מגיעה עם תכולה עשירה. בולטים בה במיוחד הם שלל המתאמים לאזניים המגיעים במגוון יוצא דופן של שבעה גדלים שונים לנוחות ואיטום מקסימליים.

בקופסה נמצא:

 • אוזניות TWS מדגם Soundcore Liberty Air 2 Pro
 • קופסה נטענת לאחסון וטעינה של האוזניות עם חיבור USB-C ותמיכה בטעינה אלחוטית
 • כבל USB-C ל-USB A לטעינה
 • מתאמי סיליקון לאוזניים בתשעה גדלים וצורות שונים מ-XXXS ועד XL (נוסף על המתאם שקיים על האוזניות)
 • חוברות הדרכה
מתאמי סיליקון Soundcore Liberty Air 2 Pro
מתאמי סיליקון Soundcore Liberty Air 2 Pro, צילום: אוהד צדוק

הפעלה וחוויה ראשונית

דגם ה-Liberty Air 2 Pro שאנחנו קיבלנו לסקירה הינו בצבע המכונה “לבן טיטניום”, או אם תרצו בקיצור – לבן. אני חייב לציין שאהבתי את צבע קופסת הטעינה יותר משל האוזניות עצמן ויש לה טקסטורה נעימה למגע, אם כי היא מעט גדולה לטעמי.

הפתיחה של הקופסה היא בסנון סליידר, החלקה למעלה לפתיחה, ומדובר באחת הפתיחות המספקות שנתקלתי בהן, עם התנגדות קלה. חלקה התחתון של הקופסה שטוח וניתן להניחה בקלות על השולחן לגישה מהירה לאוזניות ובו בזמן להטעין אותן על משטח טעינה אלחוטי. בחזית הקופסה שלוש נורות המהוות אינדיקציה למצב הסוללה שלה ומאחור כפתור שטוח וכמעט בלתי נראה שלחיצה קצרה עליו תדליק אותן ולחיצה ארוכה תכניס את האוזניות למצב צימוד (Pairing).

החיבור הראשוני של האוזניות פשוט מאוד וישנה הדרכה המלווה אתכם באפליקציה. חשוב לי להדגיש שאני מאוד אוהב שיש כפתור פיזי לחיבור על גבי הקופסה. לחיצה רצופה של 3 שניות תכניס את האוזניות למצב צימוד (Pairing) ודרך תפריט הבלוטות’ תוכלו לבחור בהן והן יתחברו למכשיר. דגמים רבים מידי לטעמי מסתמכים על כפתורים על גבי האוזניות עצמן לתהליך ההתחברות ובמקרים רבים זה פשוט לא אינטואיטיבי במיוחד שרוצים לעבור ממכשיר למכשיר.

ההתאמה של האוזניות לאוזן חשובה מאוד לאטימות עבור סינון רעשים ועשויה להשפיעה גם על איכות השמע. לכן, אם כבר רכשתם אותן, תתנסו עם מגוון מתאמי הסיליקון עד שתמצאו את אלו שמרגישים לכם מספיק נוח תוך מתן אטימות גבוהה.

לאחר מכן, במהלך ההפעלה הראשונית, תוכלו באפליקציית Soundcore (זמינה לאנדרואיד ו-iOS) להשתמש בפיצ’ר ה-Tip Fit, המאפשר לבדוק את האטימות של האוזניות בתוך האוזן שלכם. מדובר בבדיקה קצרה של 10 שניות ובסופה תקבלו תשובה האם ישנה אטימות טובה או רע – דומה מאוד ליכולת שראינו אצל יצרניות אחרות כמו אפל.

הצעד הבא להגדרת האוזניות עובד דרך פיצ’ר נוסף הנקרא HearID, שאמור לעזור לכם להתאים את האקולייזר של האוזניות לשמיעה מותאמת אישית. הפיצ’ר ישמיע לכם מגוון צלילים ולפי המשוב שתתנו לו ידע לעשות את ההתאמות לשמיעה שלכם. התהליך היה מעט ארוך, אך התוצאה בסוף הייתה מספק מאוד. שני הפיצ’רים האלו קיימים בעוד דגמים של חברות שונות, אמנם כאן המימוש טוב מאוד וכמובן המחיר נמוך מהמתחרים.

ההפעלה הראשונית של ה-Liberty Air 2 Pro היא אחת מהנוחות  שחוויתי, עם טאץ’ נהדר להתאמה האישית. זאת גם תודות לאפליקציה הנוחה מאוד של Soundcore עליה נדבר כעת.

 

האפליקציה

אוזניות TWS נוטות להגיע ללא כפתורים פיזיים וגם במקרה של ה-Liberty Air 2 Pro תסתמכו בעיקר על נגיעות וטפיחות על מנת להשתמש באוזניות. את הטפיחות וכל שאר ההגדרות תוכלו לערוך דרך אפליקציית Soundcore, שלטעמי הינה אחת מהנוחות והפשוטות בקטגוריה. היא זו שתלווה אתכם בתהליך ההגדרה הראשונית וגם בשימוש השוטף. האפליקציה תדאג לנהל לכם גם את עדכוני הקושחה של האוזניות.

דרך האפליקציה תוכלו להגדיר מה הפעולות שיבוצעו עבור טפיחה אחת, שתי טפיחות או נגיעה רצופה של 2 שניות עבור כל אוזניה בנפרד. ההגדרה של כל אחת מהפעולות פשוטה מאוד ודרך הממשק ותוכלו לבחור מתוך מגוון פעולות: הגברה והנמכה של עוצמת השמע, העברת שיר, ניגון, עצירה, הפעלת עוזרת קולית ומעבר בין מצב סינון רעשים אקטיבי, מצב האזנה לסביבה ומצב שמע רגיל. עוד ניתן להגדיר דרך האפליקציה האם הניגון ייפסק כאשר מורידים את האוזניות.

מבחינת הגדרות השמע, ישנן כ-22 הגדרות אקולייזר מובנות באפליקציה המותאמות לכאורה להאזנה לסגנונות מוזיקה ותכנים שונים. ניתן גם להגדיר ידנית בצורה די נוחה אקולייזר המותאם אישית לפי טעמכם. אני בחרתי להשתמש בפרופיל השמע שיצר לי פיצ’ר ה-HearID, אבל תמיד נחמד לשחק עם שאר האפשרויות המגוונות. ל-Soundcore אין שיתופי פעולה לפרופילים בשיתוף עם אומנים כאלה ואחרים, אבל אני בכל אופן לא נוטה להשתמש בהם.

שימוש ואיכות שמע

השימוש השוטף באוזניות ה-Liberty Air 2 Pro היה נוח מאוד, המשך ישיר של החוויה הראשונית החיובית. הן התלבשו לי טוב מאוד על האוזן הודות למגוון הגדלים של מתאמי הסיליקון – יש לי אוזניים קטנות יחסית אז אני מעריך מאוד את המידות הקטנות הנוספות.

האטימה הייתה מצויינת גם ללא סינון הרעשים ביחס לאוזניות TWS אחרות. למרות שאני מעדיף עיצוב יותר בסגנון ה-Galaxy Buds היושב בתוך האוזן, מאשר עיצוב דמוי AirPods של ה-Liberty Air 2 Pro, התרגלתי לזה במהירות ולא הייתה פגיעה בחוויה. זה יותר אלמנט אסטתי שאני רגיש לו.

Soundcore Liberty Air 2 Pro
אוזניית Soundcore Liberty Air 2 Pro, צילום: אוהד צדוק

נקודת החולשה העיקרית של האוזניות היא בזיהוי הטפיחות לביצוע פעולות שונות. הטפיחות הכפולות הרגישו לא אמינות במיוחד, כאשר במקרים לא מועטים הייתי צריך לנסות יותר מפעם אחת על מנת שהפעולה הרצויה תתבצע. הנגיעה הרצופה והטפיחה היחידה דווקא עבדו טוב הרבה יותר. זוהי למעשה הפגיעה העיקרית שחוויתי בשימוש השוטף, אבל גם זה היה בגדר הסביל.

מנגד, היתרון הגדול של האוזניות מגיע מהפעולה הכי מאתגרת לה הן נדרשות – סינון רעשים אקטיבי (ANC). יכולת הסינון רעשים אקטיבי ב-Liberty Air 2 Pro מרשימה ביותר, במיוחד ברמת המחיר שלהן. תוכלו למצוא עוד כמה וכמה דגמים שמציעים יכולות זו, אך כאן היא מתבצעת בצורה נפלאה.

דרך האפליקציה תוכלו לבחור בין ארבעה מצבים שונים של סינון רעשים אקטיבי: מצב נסיעה בתחבורה ציבורית, מצבים יעודיים לשימוש פנים וחוץ ומצב מותאם אישית. לרוב השתמשתי במצב התחבורה ציבורית שיודע להתמודד עם רעשי רקע נמוכים הבוקעים בעיקר ממנועי האוטובוסים והביצועים היו טובים מאוד.

הן מצליחות להשתוות ולהתעלות על מרבית אוזניות TWS עם מסנני רעשים שניסינו, אמנם לא ברמה של ה-AirPod Pro מבית אפל, אך כאן גם המחיר זול משמעותית.

מצב האזנה לסביבה כולל שני מצבים: האזנה מלאה והאזנה ספציפית לדיבור של אנשים. התוצאות גם כאן מספקות, אמנם לא תקבלו את הצלילות שה-AirPod Pro מצליחות לתת – שהן כנראה הטובות ביותר ביכולת זו.

האטימה הפסיבית של האוזניות יחד עם סינון הרעשים האקטיבי מאפשרים לכם להתנתק מהסביבה באופן מיידי. אני חייב שוב לציין את מגוון מתאמי הסיליקון כתוספת חשובה המשפרת את החוויה. כמובן שהאטימות גם תורמת לאיכות השמע, כאשר הפוקוס שלכם הוא על המוזיקה ולא רעשי הסביבה חווית השמע משתפרת פלאים.

כן הרגשתי לעיתים שעוצמת השמע לא מספקת אותי לתכנים מסויימים, אבל הווליום ברוב הזמן די טוב. זו בעיה שנתקלנו בה גם בדגמי TWS אחרים עם סינון רעשים. עם מגוון היכולת שמציעה האפליקציה, אין לי ספק שעם משחק קצר תמצאו את פרופיל השמע המתאים לטעמכם. ה-Liberty Air 2 Pro נוטות לספק צלילים נמוכים מודגשים יותר, פרופיל סאונד שאני אישית אוהב.

המיקרופונים של האוזניות עושים עבודה מצויינת בחללים סגורים ושקטים יחסית, אתגר לא גדול בימינו אבל חשוב לציין זאת. הצד השני שמע אותי טוב והשיחה הייתה נקיעה מרעשים. לצערי, במקומות רועשים או כאשר הייתה רוח, האוזניות לא הצליחו להתמודד טוב עם הסיטואציה עד למצב לעיתים שהצד השני פשוט לא הבין מה אני אומר וגם אם הרמתי את הקול זה לא ממש עזר. אם אתם רוכשים את האוזניות בעיקר לשיחות, ישנן אפשרויות טובות יותר בשוק.

נציין שבמהלך תקופת השימוש באוזניות, לא היו שום בעיות התחברות וגם המעבר בין מכשירים שונים נעשה במהירות וללא בעיות.

Soundcore Liberty Air 2 Pro Case
קופסת טעינה Soundcore Liberty Air 2 Pro, צילום: אוהד צדוק

טעינה וחיי סוללה

טעינה אלחוטית היא כבר לא דבר נדיר היום, אך כן חשוב לציין שה-Liberty Air 2 Pro מגיעות עם קופסה נטענת התומכת בטעינה אלחוטית. מבחינתי זהו פיצ’ר חשוב במיוחד עבור אוזניות TWS ואני שמח ש-Anker בחרה לשלב זאת באוזניות, זה הופך את כל השימוש להרבה יותר רציף ועם הרבה פחות הפתעות של יציאה מהבית בלי סוללה כאשר שכחתם לחבר אותן למטען. ניתן גם הטעין את הקופסה עם חיבור USB-C, כך שתוכלו להטעין אותה עם מרבית המטענים שלכם בבית.

מבחינת זמני השמע, את מרבית הסקירה העברתי עם מצב סינון הרעשים פעיל והצלחתי להגיע לכ-5 עד 5 וחצי שעות שמע בהתאם לעוצמת השמע. ללא מצב סינון רעשים הצלחתי לעבור בבטחה את ה-6 שעות. קופסת הטעינה מאפשרת עוד כשלוש טעינות מלאות נוספות לאוזניות. זמני השמע יחד עם האפשרות לטעינה אלחוטית הובילו לכך שמעולם לא קרה שנקלעתי למצב שבו אין לי סוללה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Liberty Air 2 Pro

אוזניות ה-Soundcore Liberty Air 2 Pro מבית Anker מציעות את אחת מהחבילות השלמות והאיכותיות ביותר שתמצאו ברמת המחיר שלהן. האפליקציה הנהדרת התגלתה כיתרון משמעותי עם מגוון יכולות התאמת השמע בצורה ידנית, אוטומטית או עם הפרופילים שמוגדרים מראש. גולת הכותרת היא כמובן יכולת סינון הרעשים האקטיבי, שעובד פשוט נפלא במגוון סיטואציות. אהבתי במיוחד את מגוון מתאמי הסיליקון העשיר שמגיע באריזה, איתם הצלחתי להגיע לאטימות טובה מאוד.

איכות השמע הייתה טובה מאוד ביחד לקטגוריה ואם אתם אוהבים את פרופיל השמע שלכם עם באסים בולטים תקבלו הנאה ישירות מהאריזה. תוכלו גם לבצע התאמות לבד, אבל אני לא חשתי צורך בכך.

מחיר: החל מ-575 ש”ח (גרסה לבנה)

מה אהבנו?

 • איכות שמע טובה מאוד
 • אפליקציה מצויינת
 • מגוון אפשרויות להתאמה אישית של פרופיל הסאונד
 • זמני סוללה מצויינים

מה לא?

 • פעולות באמצעות טפיחות לא אמינות מספיק
 • שמע בשיחות עם רעשי רקע

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים