קונסולות ה-Xbox יתמכו בטכנולוגיית ה-FidelityFX Super Resolution

FidelityFX Super Resolution על Xbox (מקור Jason Ronald)

מיקרוסופט (Microsoft) תשלב את טכנולוגיית שיפור הביצועים FidelityFX Super Resolution החדשה של AMD בסדרת קונסולות ה-Xbox, כך לפי ציוץ חדש של ג’ייסון רונלד (Jason Ronald), מנהל תוכנית ה-Xbox בחברה.

AMD הציגה את טכנולוגיית ה-FidelityFX Super Resolution, או FSR בקיצור, כמענה לטכנולוגיית ה-DLSS של אנבידיה, כאשר היא מבצעת עיבוד חכם של תמונות ברזולוציה נמוכה ומגדילה את הרזולוציה (upscaling) לאחר מכן לקבלת כמות פריימים גבוהה יותר לשיפור ביצועים במשחקים על חשבון איכות תצוגה נמוכה במעט.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מאחר והטכנולוגיה החדשה נועדה לטווח רחב של כרטיסי מסך ולא רק לכרטיסי החברה הרגילים, טכנולוגיית ה-FSR יכולה להגיע לקונסולות ה-Xbox של מיקרוסופט המתבססות על הטכנולוגיה של AMD. לפי הציוץ החדש, טכנולוגיית ה-FSR תשולב לא רק בקונסולות ה-Xbox Series X|S החדשות, אלא גם בסדרת קוסולות ה-Xbox One הקודמות, הכוללות את Xbox One, Xbox One S ו-Xbox One X.

בעוד שאנו יודעים כי מיקרוסופט צפויה להוסיף את טכנולוגיית ה-FSR לסדרת קונסולות ה-Xbox, אין צפי רשמי למועד הוספת התמיכה, כאשר ההשערה מדברת על סוף 2021 או תחילת 2022.

בניגוד לטכנולוגיית ה-DLSS של אנבידיה, היכולת של FSR לעבוד על כרטיסי מסך מסוגים שונים נותנת לה יתרון גדול בתחום הקונסולות, כאשר גם קונסולות ה-Xbox של מיקרוסופט וגם קונסולות ה-PlayStation של סוני מבוססות על AMD, מה שדי מצביע על כך שנוכל לראות בקרוב ידיעה דומה גם מבית סוני.

השוואת מפרטים