פייסבוק היא עכשיו חברה בשווי טריליון דולר

פייסבוק צילום: רונן מנדזיצקי

טריליון דולר (1,000,000,000,000), זה השווי של פייסבוק נכון לסגירת המסחר במניית החברה בבורסת הנאסד”ק אתמול בלילה. זו הפעם הראשונה בה חוצה החברה שמאחורי כמה מהרשתות החברתיות הגדולות בעולם, ובכך היא מצטרפת לשורה של חברות טכנולוגיה שכבר הספיקו לעשות זאת לפניה, בהן אפל, מיקרוסופט, אמזון וגוגל.

ההישג החדש של פייסבוק הגיע כתוצאה מעלייה של יותר מ-4% במחיר המנייה ביום המסחר האחרון, ובסמוך לחדשות על כך שבית המשפט המחוזי בארה”ב דחה את טענות רשות הסחר האמריקנית (FTC) ותלונות נוספות שהגיעו כנגד פייסבוק. לו היו מתקבלות, ייתכן כי תלונות אלו היו מובילות לדרישה מפייסבוק למכור את אינסטגרם ו-וואטסאפ, כך שזו לא תחזיק עוד בבעלותה 3 פלטפורמות כה משמעותיות בשוק הרשתות החברתיות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

התלונה המקורית של רשות הסחר בארה”ב כנגד פייסבוק הייתה בגין מניעת תחרות בשוק בו היא עוסקת, לאחר שלאורך השנים ביצעה מספר מהלכים לרכישת חברות שאיימו להתחרות בה, כמו וואטסאפ ואינסטגרם, זאת מתוך מטרה, לדברי ה-FTC, להפוך למונופול בשוק הרשתות החברתיות. השופט שפסק כנגד ה-FTC, ג’יימס בוסברג (James E. Boasberg), ציין בהחלטתו כי “רשות הסחר נכשלה בהצגת עובדות מספקות על מנת להוכיח כי לפייסבוק קיים מונופול בשוק הרשתות החברתיות“.

הזינוק במחיר המנייה של פייסבוק, שגם הוביל אותה לראשונה מעבר לשווי של טריליון דולר, אמנם מגיע בסמוך לחדשות אודות דחיית הטענות המשפטיות כנגדה, אך בפייסבוק פועלים נמרצות ברקע וממשיכים לנסות להגדיל את ההכנסות באופן משמעותי דרך הרשתות החברתיות וחברות נוספות אותן רכשה בעבר. הבאה בתור להציע מודל הכנסות משמעותי עבור פייסבוק היא וואטסאפ, שפתחה אפשרויות מכירה ללקוחות של חנויות דרך האפליקציה, מכירות מהן תוכל פייסבוק לקחת עמלות שיוסיפו להכנסותיה.

פייסבוק בשווי טריליון דולר (תמונה: Google)
פייסבוק בשווי טריליון דולר (תמונה: Google)

נכון לסוף הרבעון הראשון של 2021, הכנסותיה של פייסבוק עמדו על כ-26.2 מיליארד דולר, זינוק של 48% משנה לשנה, כאשר היא כמעט והכפילה את הרווחיות שלה לרבעון, עם רווח נקי של כ-9.5 מיליארד דולר המשקף עליה של 94% מול נתוני הרבעון המקביל ב-2020.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים