דיווח: מכשיר עם מצלמת 192 מגה פיקסל צפוי להגיע בסוף השנה

Xiaomi Mi Note 10 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Xiaomi Mi Note 10 (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

לפני כשנתיים פגשנו את ה-Xiaomi Mi Note 10 עם מצלמה ברזולוציה של 108 מגה פיקסל, ונראה כי בסוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה אנחנו צפויים לפגוש את הדור הבא בסדרת חיישני הצילום עתירי הפיקסלים. על פי דיווח חדש מבית המדליף Digital Chat Station ברשת החברתית הסינית Weibo, אנחנו עתידים לראות מכשיר דגל עם מצלמת 192 מגה פיקסל המשתמש במערכת השבבים הבאה מבית קוואלקום.

על פי זוג הדיווחים אותם הפיץ המדליף, המכשיר יהיה מכשיר דגל שיכלול מצלמה ראשית ברזולוציית 192 מגה פיקסל, אשר תשתמש בטכנולוגיית איחוד פיקסלים (Pixel Binning) על מנת לייצא תמונות ברזולוציה סופית של 12 מגה פיקסל. עקב השימוש בכמות כה גבוהה של פיקסלים, החיישן אמור להציע זום טבעי באיכות גבוהה עד פי 4, זאת לעומת חיישני ה-108 מגה פיקסל היום אשר מציעים זום טבעי באיכות גבוהה עד פי 2-3.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

באמצעות השימוש בטכנולוגיית איחוד פיקסלים, סביר להניח שנראה תוצאה המספקת לנו פיקסלים גדולים במיוחד. בשעה שבדיווח הראשון המדליף מספר לנו על מכשיר דגל עם מצלמת 192 מגה פיקסל, בדיווח השני אנחנו מגלים על מכשיר אשר יגיע עם מערכת השבבים SM8450 (שכנראה תיקרא Snapdragon 895), כשהוא כולל חיישן ראשי ברזולוציית 200 מגה פיקסל. איננו יודעים האם המדליף מדבר על אותו המכשיר או שמא על מכשיר שונה, כך שנצטרך להמתין ולראות.

עם זאת, עקב העובדה שקוואלקום מכריזה על מערכת הדגל שלה בדרך כלל בסוף השנה, סביר להניח שנצטרך להמתין לפחות עד חודש דצמבר על מנת לראות לאן הדברים יתגלגלו. כך או כך, דרך הדלפה אותה הביא אלינו הבלוגר Evan Blass, נוכל לספר כי מערכת השבבים המדוברת צפויה לכלול ליבות חדשות מסוג Kryo 780 בתהליך ייצור של 4 ננו-מטר, ליבה גרפית מעודכנת תחת השם Adreno 730 ומעבד תמונה חדש שייקרא Spectra 680.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים