כלי חדש מבית GitHub ישלים לכם את הקוד באמצעות AI

GitHub CoPilot (תמונה: Microsoft / Github) GitHub CoPilot (תמונה: Microsoft / Github)

תוסף חדש לסביבת העבודה Visual Studio Code מבית GitHub ישלים לכם באופן אוטומטי את שורות הקוד. הכלי נקרא Copilot, הוא מבוסס על טכנולוגיה למידת מכונה מבית OpenAI וכולל תמיכה במגוון שפות תכנות. מדובר בתוצר ראשון של ההשקעה בסכום אדיר על סך מיליארד דולר של מיקרוסופט (הבעלים של גיטהאב) בפירמת המחקר OpenAI.

לטענת GitHub, הכלי אמור להיות תחליף לתכנות בזוגות (Pair Programming), תהליך בו זוג מתכנתים יושבים יחד לתכנת על תחנת עבודה אחת על מנת לצמצם שגיאות ולתכנת מהר יותר. במקום שיהיה מתכנת נוסף, Copilot יחליף אותו בעוזר וירטואלי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ל-GitHub חשוב להבהיר ש-Copilot לא משלים קוד לפי מקרי עבר שהוא ראה, אלא לפי קוד שהוא למד. התוסף מנתח את הקוד שהמתכנת כותב, לומד אותו ומשלים את הקוד בצורה המתאימה ביותר. הכלי עובד טוב במיוחד עם השפות Python, JavaScript, TypeScript, Ruby, ו-Go.

Copilot מבוסס על אלגוריתם המכונה OpenAI Codex, המיועד ליצירת קוד והינו למעשה סוג של נגזרת לאלגוריתם הדגל של OpenAI המכונה GPT-3 (המיועד ליצירת תוכן באנגלית). הכלי אומן על מידע שנלקח מקטעי קוד הנמצאים ב-GitHub, אך הדבר גורם גם לכמה בעיות. יתכנו לעיתים באגים בשימוש עם התוסף, בעיות אבטחה וחשיפה של פרטים אישיים, אשר גם אותם הוא למד מהקוד הפומבי. ישנו כמובן ניסיון לצמצם את הבעיות הללו, אבל בגרסת ה-Preview שזמינה כעת יש סיכוי גבוה יותר שתתקלנו בהן. למרות זאת, GitHub טוענת שזה יקרה במקרים נדירים ביותר.

האתר של CoPilot זה כאן >> https://copilot.github.com

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים