הוכרזה: Nintendo Switch OLED – עכשיו עם מסך OLED בגודל 7 אינץ’

קונסולת Switch OLED (תמונה: Nintendo)

לאחר לא מעט דיווחים קודמים בנושא חשפה היום (ג’, 6.7) נינטנדו את הגרסה החדשה של הקונסולה הניידת שלה, לה היא קוראת בשם Nintendo Switch OLED. כפי ששמה רומז, הגרסה החדשה מגיעה עם פאנל מסך מסוג OLED (במקום LCD בדגם המקורי), אך מדובר במסך גדול יותר, וישנם גם מספר שינויים נוספים אל מול הדגם המקורי.

ה-Nintendo Switch OLED יצטרף לזוג הקונסולות האחרות בסדרה, הן ה-Nintendo Switch המקורית בעלת מסך ה-LCD בגודל 6.2 אינץ’ וגרסת ה-Switch Lite הקטנה יותר, המגיעה עם מסך LCD בגודל 5.5 אינץ’.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

את הגרסה החדשה מציידת נינטנדו במסך OLED בגודל 7 אינץ’, כך שלא מדובר רק בשדרוג איכות התצוגה עם ניגודיות גבוהה במיוחד וצבעים עשירים בהם ידועים פאנלי מסכי ה-OLED, אלא גם בתצוגה גדולה יותר באופן משמעותי (כ-13% תוספת) על פני הדור הקודם. ועם זאת, בנינטנדו לא מציינים שינוי ברזולוציית התצוגה, כך שזו צפויה להישאר על רמת 720P כפי שהיה בדור הקודם.

עדכונים נוספים שמגיעים לקונסולה החדשה כוללים רמקולים שמציעים איכות שמע משופרת, לדברי החברה, והכפלה של נפח האחסון המובנה הזמין בקונסולה מ-32 גיגה-בייט בדגם המקורי ל-64 גיגה-בייט בדגם ה-Switch OLED.

בנוסף, מגיעה הקונסולה עם מעמד חדש, המאפשר פתיחה בזוויות שונות, בדומה ל-Kick Stand של מחשבי ה-Surface מבית מיקרוסופט, כך שניתן להניח את הקונסולה על השולחן ולהשתמש בזוג בקרי השליטה (Joy-Cons) למשחק משותף עם חברים. כמו בדגם המקורי, גם כאן ניתן יהיה להשתמש בקונסולה במצב נייד, כששני בקרי השליטה מחוברים משני צידי הקונסולה, או בחיבור לטלוויזיה למשחק על גבי המסך הגדול, כאשר המעמד החדש מגיע עם חיבור LAN מובנה, ללא צורך במתאמים, לחיבור לרשת האינטרנט הביתית באמצעות כבל.

מחיר ומועד השקה

את ה-Nintendo Switch OLED תשיק נינטנדו החל מה-8.10.2021 במחיר של 350 דולר. הקונסולה צפויה להגיע גם לישראל באותו מועד, אך לא נמסרו פרטים אודות המחיר במועד זה. הקונסולה תגיע לארץ לצד השקת המשחק Metroid Dread, שנחשף בכנס הגיימינג E3 בחודש הקודם.

השוואת מפרטים