גאדג’טי מסקר: UGREEN HiTune X5 – אוזניות TWS מרשימות במחיר נמוך

אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי) אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי)

חברת UGREEN משיקה היום (ד’, 7.7) באופן רשמי את ה-HiTune X5, אוזניות נטולות חוטים (TWS) המוצעות במחיר של 50 דולר, ונחתו על שולחננו כבר לפני מספר שבועות לצורך סקירה מקיפה. ב-UGREEN מבטיחים צלילים באיכות מרשימה, עיצוב מיוחד לנוחות מוגברת באוזניים וחיי סוללה ארוכים תמורת המחיר הנמוך, אז בדקנו אם החברה עומדת בהבטחות.

מה בקופסה?

הקופסה של ה-HiTune X5 מגיעה עם כל הרכיבים הבסיסיים הדרושים עבור אוזניות:

  • קופסת טעינה בצבע התואם לאוזניות (שחור-כחול במקרה שלנו)
  • אוזניות UGREEN HiTune X5
  • כבל טעינה קצר (כ-50 ס”מ) USB-A ל-USB-C
  • 3 מתאמי סיליקון לאוזניים + מתאם שמגיע מובנה על האוזניות

הפעלה וחוויה ראשונית

החיבור הראשוני של האוזניות פשוט למדי וכל שנדרש הוא לגשת לתפריט הגדרות הבלוטות’ במכשיר אליו תרצו לחבר את ה-HiTune X5 ולבחור אותן מהרשימה. לאחר הצימוד הראשוני, האוזניות יתחברו למכשיר באופן אוטומטי כל פעם שתפתחו את קופסת הטעינה בה הן מאוחסנות, ואם תרצו לבצע צימוד למכשיר נוסף, כל שיש לעשות הוא ללחוץ על הכפתור הנמצא בגב קופסת הטעינה במשך כ-3 שניות, כשהקופסה פתוחה והאוזניות בתוכה, עד שתראו נורות מהבהבות. ניתן גם לבצע צימוד לכל אוזניה בנפרד (מצב מונו), במידה ותרצו להשתמש בהן כאוזניה לשיחות טלפון, לדוגמה.

קופסת הטעינה אינה גדולה ומצאתי שהיא די נוחה להתניידות בכיס הג’ינס ביום-יום. היא נפתחת בצורה נוחה מאוד עם הפלקת אצבע מעלה. בגב הקופסה ניתן למצוא כפתור המאפשר את הכנסת האוזניות למצב צימוד למכשיר חדש בלחיצה ממושכת של כ-3 שניות, כאשר לחיצה קצרה תפעיל את הנוריות שיספקו אינדיקציה בכל הנוגע לטעינה של האוזניות. קיים גם אינדיקטור שמופיע במכשיר עצמו ומציג את רמת הטעינה של האוזניות באחוזים.

אינדיקטור סוללה אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי)
אינדיקטור סוללה אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי)

האוזניות מגיעות, כאמור, עם 3 יחידות של מתאמים לאוזניים בגדלים שונים. ההחלפה שלהם פשוטה למדי, כששליפה מכל אוזניה מתבצעת במשיכה קלה והתאמת המתאם החדש לא קשה גם כן. מצאתי עבורי שיש צורך בהחלפת מתאם באחת מהאוזניים כדי לקבל תאימות ואטימה טובה, אז גם יתרום קצת יותר סינון הרעשים האלקטרוני.

השימוש באוזניות באופן שוטף מתבצע דרך משטחי המגע על גבי כל אחת מהאוזניות, את אלו לא תוכלו לתכנת מחדש מאחר ול-UGREEN לא קיימת אפליקציה, אך הנגיעות עובדות באופן די מדויק ולא מצאתי הרבה פספוסים בנגיעות במשטח המגע באופן שוטף.

משטח המגע מאפשר את הפעולות הבאות:

  • נגיעה אחת – הפעלה\עצירה של שירים ומענה\ניתוק שיחה
  • שתי נגיעות – הגברה (אוזניה ימין) והחלשה (אוזניה שמאל)
  • שלוש נגיעות – מעבר לשיר הבא (אוזניה ימין) או לשיר הקודם (אוזניה שמאל)
  • ארבע נגיעות – מעבר בין מצב משחק לשיהוי נמוך ובין מצב רגיל
  • נגיעה ארוכה – הפעלת עוזרת קולית או דחיית שיחה

שימוש שוטף ואיכות שמע

השימוש השוטף באוזניות ה-HiTune X5 של UGREEN נוח למדי, כשעם פתיחה של קופסת הטעינה החיבור למכשיר אוטומטי ועם החזרתן לקופסה וסגירתה כך גם הניתוק שלהן מהמכשיר. העיצוב שלהן גם נוח למדי באוזניים לאחר בחירת המתאמים הנכונים, ולא הרגשתי שהן נופלות מהאוזניים בזמן הליכה ממושכת. הן גם מספקות עמידות בהתזות בתקן IPX5, נתון מספק אך גבולי לטעמי בכל הנוגע לפעילות ספורטיבית. מדובר בעמידות מספקת על הנייר, שתעמוד בגשם קל ובזיעה קלה, אך הייתי מעדיף עמידות ברמה 6 ומעלה.

האוזניות מגיעות עם סינון רעשים אלקטרוני (ENC), זה תורם בסינון רעשים חיצוניים בסביבות שקטות באופן מוחלט, אך מצאתי שבסביבות רועשות הוא אפקטיבי פחות – זה צפוי, מאחר שמדובר באוזניות תוך-אוזן וכן בגלל שהן לא תומכות בסינון רעשים אקטיבי. במהלך שיחות הבחנתי בתוצאות דומות. בסביבה שקטה יותר, משרדית, הסינון טוב – ב-UGREEN מדגישים את השימוש ב-4 מיקרופונים וב-ENC על מנת להפחית רעשים עד לרמת 35 דציבלים. איכות השמע בשיחות באופן כללי טובה, וקיבלתי פידבקים טובים מאוד גם מהצד השני בכל שיחה שביצעתי.

לאוזניות קיים גם “מצב גיימינג” המיועד להפחתת השיהוי בקישור עם המכשיר, זה משמש לשיפור הסנכרון בין התמונה שתראו על המכשיר ובין הצלילים המגיעים אליכם לאוזניים. אחרי לא מעט סרטונים של אנשים מדברים ביוטיוב אני יכול לומר שלפחות אני לא הבחנתי בהבדלים בשיהוי בין המצב הרגיל ובין מצב הגיימינג, פרט אולי לכמה מקרי קיצון, אך נשאלת השאלה – למה לא להשתמש במצב הגיימינג תמיד? שכן לא הצלחתי למצוא השפעות מרחיקות לכת על חיי הסוללה בשימוש שוטף במצב זה.

עוצמת השמע באוזניות גבוהה, ומצאתי שבמקרים מסוימים (שירי רוק כבד ושירים עם באסים עמוקים מאוד) ישנן מעט הפרעות בזמן האזנה על פול ווליום, את אלו לא הרגשתי במרבית השירים והורדה קלה של הווליום גם היא תרמה לפתרון במקרה שלי. איכות השמע באוזניות ה-UGREEN HiTune X5 מרשימה מאוד, בין אם אתחשב במחיר הנמוך שלהן או לא. בחברה טוענים לדרייברים בגודל 10 מ”מ, מה שעשוי להסביר את הבאסים העמוקים, גם כאן באופן מאוד מפתיע.

טעינה וחיי סוללה

את הטעינה של האוזניות ניתן לבצע באמצעות קופסת הטעינה דרך חיבור USB-C, וללא אפשרות טעינה אלחוטית. שקע הטעינה נמצא בחלק התחתון של קופסת הטעינה, אשר בדרך כלל ניתן למקם על השולחן בצורה נוחה שכן התחתית שלה שטוחה, אך בזמן טעינה תיאלצו להשכיב אותה בשל מיקום שקע הטעינה. הטעינה עצמה ערכה כשעתיים כמובטח עבור קופסת הטעינה, וכשעה וחצי עבור האוזניות עצמן.

ב-UGREEN טוענים לחיי סוללה של 7 שעות בממוצע, עם 3 טעינות נוספות באמצעות קופסת הטעינה, שיביאו לסך של 28 שעות שימוש בסה”כ. בפועל מצאתי זמן שימוש של כ-6 שעות בממוצע, וקצת יותר מ-3 טעינות נוספות באמצעות הקופסה.

אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי)
אוזניות HiTune X5 (צילום: רונן מנדזיצקי)

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-UGREEN HiTune X5

במחיר הנמוך בו מוצעות אוזניות ה-TWS החדשות של UGREEN מדובר במוצר מפתיע. רמת איכות השמע מפתיעה לטובה, ההתאמה לאוזניים טובה, ההפעלה שלהן באמצעות מחוות נגיעה נוחה וחיי הסוללה מספקים. אחד החסרונות הגדולים עבורי באוזניות הוא החוסר בזמינות של אפליקציה, מה שאומר שלא ניתן לבחור פרופילי שמע שונים לפי הטעם שלכם או לקבל עדכוני קושחה במידת הצורך – מה שיש זה מה שתקבלו. נקווה שבעתיד יחליטו בחברה לפתח אפילו אפליקציה בסיסית שתאפשר תמיכה גדולה יותר.

מחיר: 49.99 דולרלחצו כאן למידע נוסף ולרכישה (לרגל ההשקה קיים קופון בחנות להנחה בשווי 15 דולר לזמן\כמות מוגבלים)


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים