מוסיקה ללא איבוד מידע מגיעה ל-Apple Music במכשירי אנדרואיד

אפל מיוזיק (צילום: רונן מנדזיצקי) אפל מיוזיק (צילום: רונן מנדזיצקי)

כחודשיים לאחר שהשיקה אפל שני שדרוגים משמעותיים לשירות המוסיקה אפל מיוזיק (Apple Music) עבור משתמש האייפון, מגיעה כעת התמיכה בהאזנה למוסיקה באיכות גבוהה ללא איבוד מידע (Lossless) ואפשרות השמע המרחבי (Spatial Audio) גם למשתמשים בשירות על גבי מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

החל מגרסה 3.6 של האפליקציה, אשר כבר זמינה להורדה מחנות האפליקציות Google Play למשתמשי אנדרואיד, נוספו התכונות החדשות המאפשרות להאזנה לשירים באיכות גבוהה ללא איבוד מידע ולשמע מרחבי, זאת ללא תוספת תשלום על פני דמי המנוי החודשיים הקיימים, אשר עומדים על 19.90 שקלים למשתמש בודד ומחיר של 29.90 שקלים במסגרת החבילה המשפחתית, המיועדת עבור כמות של עד 6 משתמשים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף, מקבלים המשתמשים באנדרואיד זוג תכונות נוספות בדמות “חיפוש מורחב”, שיאפשר איתור מהיר ונוח יותר של השירים עם חיפוש בתוך שמות השירים ובמילות השירים, ו”קרוס פייד אוטומטי”, המאפשר לעבור בין שירים תוך שילוב נעים יותר ביניהם, בהשוואה לקפיצה רגילה בין שירים שונים.

אפשרות ההאזנה למוסיקה באיכות גבוהה נשענת על קידוד ה-ALAC (ר”ת Apple Lossless Audio Codec) של אפל, אשר שומר על האיכות המקורית (כפי שהוקלט) של כל ביט בקבצי המוסיקה, לדברי החברה. התוספת החדשה תאפשר להאזין לשירים באיכות של דיסק (CD), החל מ-16 ביט ב-44.1kHz (קילו-הרץ), דרך 24 ביט ב-48KHz (מוגדר כ-Lossless), ועד 24 ביט ב-192kHz (מוגדר כ-High Resolution Lossless), אם כי יהיה צורך להיעזר בממיר אותות דיגיטליים לאנלוגים (DAC) כדי לקבל את האיכות הגבוהה ביותר של הצלילים.

אפשרות ה-”שמע מרחבי” (Spatial Audtio) עבור דולבי אטמוס (Dolby Atmos), מאפשרת לקבל חוויה “קולנועית” להאזנה לצלילים המגיעים מכל עבר ויוצרים תחושה של צלילים ב-360 מעלות. תכונה זו אינה זמינה עבור כל השירים בספרייה של אפל מיוזיק, ואלו שכן מסומנים כתומכים וניתן לחפש אותם גם באמצעות מנוע החיפוש באפליקציה. השמע המרחבי יעבוד רק באוזניות וברמקולים התומכים ב-Dolby Atmos.

הפעלת התכונות החדשות מבוצעת דרך הגדרות האפליקציה הנמצאות בתפריט 3 הנקודות בחלקה העליון. שתי ההגדרות נמצאות תחת תת התפריט “שמע”, כשאפשרות התמיכה בשמע המרחבי נקראת Dolby Atmos ומאפשרת הפעלה או כיבוי בלבד, והאפשרות “איכות שמע” תציע הפעלה וכיבוי בתפריט נוסף, דרכו תוכלו להגדיר גם מתי להוריד מוסיקה ללא איבוד איכות, זו תדרוש הורדה של קבצים גדולים באופן משמעותי (עד 145 מגה-בייט לקובץ באיכות High Resolution Lossless), ועל כן מאפשרת בחירה נפרדת להורדות, להאזנה בסטרימינג ב-WiFi ועל גבי הרשת הסלולרית.

השוואת מפרטים