מאסטרקארד תיפרד מהפס המגנטי בכרטיסי אשראי החל מ-2024

כרטיס אשראי ללא פס מגנטי (מקור מאסטרקארד)

חברת מאסטרקארד (MasterCard), אחת מענקיות האשראי העולמיות, הכריזה כי היא עומדת להיפרד מאחד מסימני ההיכר הגדולים ביותר של כרטיס האשראי, הפס המגנטי שלו. החברה מסרה כי היא תפסיק להנפיק כרטיסי אשראי עם פס מגנטי החל מ-2024, אז היא תעבור להתבסס על טכנולוגיית ה-EMV ואפשרות התשלום ללא מגע, שתי אפשרויות הנחשבות מאובטחות יותר מהפס המגנטי.

כרטיסי האשראי בהם רובנו משתמשים כיום מתבססים עדיין על טכנולוגיה עתיקה במושגים של ימינו. טכנולוגיית הפס המגנטי נוצרה בשנות השישים ואפשרה “לגהץ” את האשראי על מנת להעביר עסקאות עם הכרטיס. עם זאת, הטכנולוגיה הייתה בעייתית ובעיקר לא מאובטחת במיוחד, דבר שהוליד בסופו של דבר ליצירת תקן ה-EMV, המוכר לרובנו מהשבב המוטמע כיום במרבית כרטיסי האשראי, תקן שאפשר גם את מהפכת התשלומים ללא מגע.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפי מאסטרקארד, 86% מהעסקאות הנעשות כיום פנים מול פנים מתבססות על טכנולוגיית ה-EMV, כאשר לפי סקר של החברה רק 11% מהנשאלים אמרו שהם מעדיפים “לגהץ” אשראי, מספר שירד ל-9% לאחר שהוצגה להם היכולת לתשלום ללא מגע המגיעה יחד עם טכנולוגיית ה-EMV, המאפשרת גם יצירת כרטיסי אשראי עם קודן פיזי על הכרטיס או חיישן טביעת אצבע כשכבת הגנה נוספת.

גיהוץ האשראי יעלם מהעולם (מקור מאסטרקארד)

צמד הנתונים הללו הובילו להכרזת החברה כי החל מ-2024 היא תפסיק להפיק כרטיסי האשראי עם פס מגנטי ותעבור לכרטיסים עם שבב EMV בלבד לתשלום מאובטח יותר בתוספת האפשרות לתשלום ללא מגע. בעוד שמאסטרקארד תפסיק לייצר כרטיסים עם פס מגנטי כבר ב-2024, הכרטיס האחרון עם הפס המגנטי צפוי להיעלם עם סוף תוקפו רק ב-2033 מאחר והמהלך יתעכב בארה”ב וקנדה לעומת שאר העולם.

בעוד שחלקנו עדיין רגילים “לגהץ” את האשראי, כיום הרוב המכריע של המשתמשים בכרטיס האשראי התרגלו להשתמש בהם עם טכנולוגיית ה-EMV המחייבת שימוש בקוד PIN על מנת לשלם באשראי, או לחלופין להשתמש בתשלום ללא מגע באשראי או בסלולר כחלופה ל”גיהוץ”. עם מהלך גדול שכזה מצד מאסטרקארד, אפשר להיות בטוחים שנראה בעתיד הקרוב הודעה דומה גם מויזה, שתבצע מהלך זה מסיבות דומות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים