חלק גדול מהמפרט הטכני של סדרת ה-Galaxy S22 נחשף בהדלפות

Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי) Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

אנו במרחק של כחצי שנה מההכרזה על סדרת הדגל הבאה של סמסונג, ה-Galaxy S22, כאשר בימים אלו מתכוננת החברה להשקתם של שני הדגמים המתקפלים Galaxy Z Fold 3 ו-Galaxy Z Flip 3, אך אין הדבר מונע ממספר הדלפות לחשוף חלקים נרחבים מהמפרט הטכני של המכשירים, הצפויים להגיע לראשונה עם מאיץ גרפי מבית AMD, שינויים בגדלי התצוגות ועדכונים למערכי הצילום.

המדליף המוכר Ice Universe פרסם בחשבונו ברשת החברתית הסינית Weibo פרטים על המסכים, הסוללות והמצלמות אשר צפויות להגיע אל סדרת הגלקסי S22, אך יש לזכור כי מדובר במידע המגיע בשלב מוקדם יחסית, ועל כן ייתכן כי נראה שינויים לפרטים אלו בעתיד. המדליף עצמו מציין כי מדובר במידע בשלב מוקדם למדי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הדלפת פרטים על הגלקסי S22
תמונה: IceUniverse / Weibo

מסכי ה-Galaxy S22

על פי ההדלפה, אנו צפויים לראות שינויים בגדלי המסכים שיגיעו לדגמי ה-Galaxy S22 וה-Galaxy S22 Plus, אשר יאפשרו הפרדה גדולה יותר בין הדגמים השונים. על פי ההדלפה, מסכי הגלקסי S22 והגלקסי S22 פלוס יהיו קטנים יותר בהשוואה לדגמים המקבילים בסדרת הגלקסי S21, בעוד דגם ה-S22 אולטרה ישמור על גודלו:

  • מסך ה-Galaxy S22 יגיע בגודל של 6.06 אינץ’, לעומת 6.2 אינץ’ ב-S21, עם תצוגת AMOLED LTPS ברזולוציית +Full HD וקצב רענון גבוה של 120 הרץ.
  • מסך ה-Galaxy S22 Plus יגיע בגודל של 6.55 אינץ’, לעומת 6.7 אינץ’ ב-S21 פלוס, עם תצוגת AMOLED LTPS ברזולוציית +Full HD וקצב רענון גבוה של 120 הרץ.
  • מסך ה-Galaxy S22 Ultra יגיע בגודל של 6.81 אינץ’, בדומה ל-S21 אולטרה, עם תצוגת AMOLED LTPO הצפויה לספק תגובה טובה יותר וחיסכון מוגבר בחשמל. היא תגיע ברזולוציית +Quad HD וקצב רענון גבוה של 120 הרץ.

סוללות ה-Galaxy S22

על חלק נוסף בבידול בין המכשירים בסדרת הדגל הבאה ניתן ללמוד מתוך קיבולות הסוללה המיוחסות למכשירים, כאשר דגם ה-Galaxy S22 מופיע עם סוללה בקיבולת 3800mAh, הנמוכה מזו שהוצגה עם הגלקסי S21 לפניו (4000mAh), כאשר ירידה דומה ניתן לראות גם בדגם ה-Galaxy S22 Plus, אשר מוצג עם סוללה בקיבולת 4600mAh (במקום 4800mAh ב-S21 פלוס), בעוד דגם ה-Galaxy S22 Ultra שומר על קיבולת סוללה של 5000mAh.

בשלב זה לא ניתן מידע אודות קצב הטעינה, אולם ניתן להניח כי סמסונג תמשיך להציע תמיכה בהספק 25 וואט גם במכשירים הבאים, אם כי ייתכן שהחברה תציג שדרוג למהירות הטעינה הקיימת עבור דגם האולטרה.

מצלמות ה-Galaxy S22

במערך הצילום של דגמי ה-S21 כבר הספקנו לראות את הבידול בין דגמי ה-S21 וה-S21 פלוס ובין דגם ה-S21 אולטרה, ובידול זה נשמר גם בפרטים המוצגים אודות דגמי הגלקסי S22, יחד עם שדרוגים למצלמות הקיימות:

  • ה-Galaxy S22 וה-Galaxy S22 Plus צפויים להגיע עם מערך צילום משולש המורכב מחיישן 50 מגה-פיקסל ראשי, אליו יצטרפו חיישן 12 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה וחיישן 12 מגה-פיקסל נוסף שישמש לביצוע זום אופטי עד פי 3.
  • ה-Galaxy S22 Utlra צפוי להגיע עם מערך צילום מרובע המורכב מחיישן 108 מגה-פיקסל ראשי, אליו יצטרפו חיישן 12 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה, חיישן 12 מגה-פיקסל שישמש לביצוע זום אופטי עד פי 3 וחיישן 12 מגה-פיקסל נוסף שיאפשר צילום בזום אופטי של עד פי 10.

המעבד שיניע את סדרת ה-Galaxy S22

השינוי הגדול ביותר מזה זמן מה במכשירי הדגל של סמסונג צפוי להגיע מתחת למכסה המנוע בדמות פלטפורמת ה-Exynos 2200, אשר צפויה לשלב את המעבד הגרפי mRDNA של חברת AMD. בסמסונג ו-AMD עובדים כבר זמן מה על שיתוף הפעולה, וזה עשוי לראות אור במכשירי הדגל הבאים של החברה, אם כי לא בכל השווקים.

על פי המדליף Tron, סמסונג תשנה את דרך הפעולה שלה עם דגמי ה-Galaxy S22 בשנה הבאה, כך ששבבי ה-Snapdragon 898 של קוואלקום יהיו בשימוש במכשירים שיופצו ברוב העולם, בעוד ה-Exynos 2200, אשר ככל הנראה ישלב את השבב הגרפי מבית AMD, יופץ בשווקים מסוימים בלבד. עד כה פעלה סמסונג בשיטה הפוכה, כאשר גרסאות ה-Exynos של המכשירים הופצו ברוב העולם, כולל גם בשוק הישראלי, בעוד גרסאות המעבדים של קוואלקום הופצו בעיקר בארה”ב ובסין.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים