גאדג’טי מסקר: OnePlus Nord 2 5G – תחרות אמיתית לשוק הביניים

OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

המכשיר האחרון אותו סקרתי מבית וואן פלוס היה ה-OnePlus 9 Pro, כשהוא הגיע לאחר ה-OnePlus Nord CE אשר ניסה להציע את כל מה שאנחנו לכאורה צריכים במכשיר ביניים בפחות מ-2000 שקלים. לצערי, הניסיון היה אמיץ אבל הביצוע בשטח פחות. לעומת זאת, מכשיר ה-OnePlus Nord 2 הוא בדיוק המכשיר שגם מנסה וגם מצליח, עם חבילה נפלאה של מפרט מחוזק ותג מחיר שמתחיל מתחת ל-2000 שקלים, הנורד 2 מצליח היכן שהנורד CE פחות.

מבנה ותצוגה

וואן פלוס בחרה בחוכמה רבה לקחת את העיצוב של סדרת ה-OnePlus 9 ולהביא אותו לשוק הביניים, ה-OnePlus Nord 2 משדר יוקרה ותחושת פרמיום כבר מהמבט הראשון. אנחנו קיבלנו אותו בצבע כחול (Blue Haze), אשר כלל אינו כחול אלא טורקיז-תכלת בהיר ב-3 גוונים שונים. גבו של המכשיר מציע את גוון הטורקיז הבהיר ביותר, כשמערך הצילום כבר נוטה יותר לירוק עמוק והמסגרת מגיעה בצבע כחול כהה המתקרב לאפור.

המכשיר מרגיש מעולה ביד מבחינת אחיזה, כשהקימורים שבגבו תורמים לחוויה הכוללת ומערך הצילום שבולט אך לא באופן מוגזם נסבל לגמרי. גב הטורקיז של הנורד אמנם כולל מראה מבריק במיוחד אך זה הגב המבריק הטוב ביותר בהסתרת טביעות אצבעות שאי פעם השתמשתי בו, כך שגם אם נסתכל עליו היישר לאחר מגע וסימני טביעות אצבע עמוקים, עדיין יהיה קשה להבחין בהם.

המכשיר מורכב מזכוכית ופלסטיק, כשמלפנים ומאחור מדובר בזכוכית הגורילה גלאס 5 של קורנינג, והמסגרת המאחדת בין השכבות עשויה מפלסטיק מבריק. על המסגרת נמצא את כפתורי ויסות הווליום בחלקה השמאלי, כשכפתור ההדלקה והכיבוי ממוקם בחלקה הימני יחד עם סליידר הצלצול שמעליו. ניתן להבחין גם במיקרופון אחד בחלקה העליון ובשני בחלקה התחתון, יחד עם הרמקולים, מגירת הסים ומחבר הטעינה.

התצוגה שבחזית מגיעה בגודל 6.43 אינץ’, עם פאנל מסוג Fluid AMOLED, ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2400 על 1080 פיקסלים. יחס התצוגה מתפרס ל-20 על 9, כשקצב הרענון עומד על 90 הרץ, צפיפות הפיקסלים מסתכמת ב-410 פיקסלים לאינץ’ ויש כאן גם תמיכה בהצגת תכנים בתקן +HDR10. חור המצלמה מתיישב בחלקו העליון והשמאלי של המסך, ללא הצללה נראית לעין או פגיעה בחווית הצפייה.

בפועל, מדובר במסך מעולה שיספק לכם חווית שימוש נהדרת גם בתנאי תאורה של שמש ישירה, כשהבהירות מספיקה על מנת למנוע מכם כאב עיניים בבוקר ולאפשר לכם לראות בשמש הישראלית, אם כי היינו שמחים לקצת יותר בגזרה הזו. הצבעים המוצגים מדויקים ולא עזים מידי, השחורים אמיתיים עקב כך שמדובר ב-AMOLED וקצב הרענון שמגיע עד 90 הרץ לגמרי נותן לשוק הביניים טעימה כיפית מהשוק הגבוה שמשתמש ב-120 הרץ. סורק טביעות האצבע שמתחת לתצוגה עובד בצורה טובה, עם דיוק מתקבל לגמרי וזמן פתיחה מהיר, אך לא מדובר בסורק הטוב ביותר בשוק או בכזה המתאמץ להגיע לשם.

מערך הצילום – המפרט הטכני

על גבו של ה-OnePlus Nord 2 ניתן למצוא מערך צילום משולש המתיישב בתוך מודול מלבני בעל פינות מעוגלות, כששני החיישנים המרכזיים נמצאים בתוך עיגולים גדולים והחיישן השלישי מתמקם מתחת בעיגול קטן בעל קוטר זהה לעיגול מבזק הלד. המודול המלבני מגיע בתצורת מט (Matte), זאת בניגוד למראה המבריק של הגב והמסגרת.

החיישן הראשי במערך מגיע ברזולוציית 50 מגה פיקסל (IMX766 מבית סוני), עם מפתח צמצם f/1.88, אורך מוקד של 24 מ”מ, גודל חיישן של 1/1.56 אינץ’, גודל פיקסלים של 1.0 מיקרו-מטר, תמיכה בפוקוס אוטומטי באמצעות זיהוי פאזה (PDAF) וייצוב אופטי מובנה (OIS).

החיישן המשני מגיע ברזולוציית 8 מגה פיקסל (IMX355 מבית סוני), עם מפתח צמצם f/2.25, זווית צילום רחבה של 119.7 מעלות וייצוב תוכנתי מובנה (EIS).

החיישן השלישי מציע רזולוציה של 2 מגה פיקסל (gc02m1b מבית GalaxyCore), עם מפתח צמצם f/2.4 ויכולת לצלם בשחור/לבן.

החיישן הרביעי מיועד לחובבי הסלפי, וזה מגיע ברזולוציה של 32 מגה פיקסל (IMX615 מבית סוני), עם מפתח צמצם f/2.45, גודל פיקסלים של 0.8 מיקרו-מטר וייצוב תוכנתי מובנה (EIS).

מערך הצילום – ביצועים בפועל

ה-OnePlus Nord 2 לוקח את החיישן הראשי שלו היישר מה-OnePlus 9 Pro, אך לצערנו לא מדובר בחיישן הראשי של ה-OnePlus 9 Pro אלא בחיישן הזווית הרחבה שלו. כמובן שעדיין מדובר בחיישן מעולה גם בתור חיישן ראשי, אך היינו שמחים לראות את וואן פלוס מאמצת את הגישה של אפל לשימוש בחיישן ראשי זהה גם במכשירים הזולים יותר שלה.

החיישן הראשי המוזכר מפיק תוצאות טובות מאוד גם בתנאי תאורה קשים וגם בתנאי טובים, כשלעתים ניתן לראות חידוד יתר באיזורים בהם ניתן לראות בקלות את הפרטים גם ללא העיבוד המיותר. עם זאת, לא מדובר בבעיה קריטית עקב כך שהתמונות טובות מאוד באופן כולל, עם טווח דינמי רחב, צבעים טבעיים, רמת פירוט מעולה אף על פי עיבוד היתר וגם בתנאי תאורה קשים החיישן מצליח לשאוב את האור הנדרש על מנת להוציא תמונה ריאליסטית שניתן לעשות בה שימוש.

החיישן המשני אשר מספק לנו גישה אל צילום בזווית רחבה מהווה ירידה לא קטנה באיכות מהחיישן הראשי, כשהוא מתקשה גם בתנאי תאורה טובים וכמובן שגם בקשים. בלא מעט סצנות ראינו מריחה של הפרטים גם באור יום סטנדרטי לחלוטין, כשבין החיישנים ניתן לראות הבדלים באיזון הלובן, ובתנאי תאורה קשים אנחנו ממליצים להשתמש במצב הלילה במידה ואתם מצלמים עם החיישן הזה עקב קושי רב בלכידת אור. עם זאת, כן מדובר בחיישן שימושי שכיף שיש על מנת לצלם תמונות מזווית ייחודית ויצירתית יותר.

במצלמת המונוכרום לא הצלחנו להשתמש כלל, כך שאנחנו משערים שהיא מיועדת לעיבוד מאחורי הקלעים. מצלמת הסלפי שבחזית היא בין הטובות שיצא לנו להשתמש בהן, עם פירוט נהדר בתנאי תאורה טובים ופירוט טוב מאוד בתנאי תאורה קשים יותר. גווני העור טבעיים, והחברה לא מנסה להחליק את עור הפנים אפילו מעט כך שתוכלו לראות את עצמכם בצורה הטבעית והריאליסטית ביותר.

מצב לילה

כאמור לעיל, בתנאי תאורה קשים מומלץ להשתמש במצב הלילה הייעודי, אשר מחזיר את התאורה למשחק בלילה בזמן צילום מהחיישן בעל הזווית הרחבה וגם מהחיישן הראשי, כשללא מצב הלילה ישנם מצבים בהם קיבלנו תמונות חשוכות כמעט לגמרי מחיישן הזווית הרחבה גם במקרים בהם הייתה תאורה ניכרת באיזור. בתמונות שלהלן ניתן לראות כי מצב הלילה (שלעתים אורך מספר שניות בהתאם ליציבות) משפיע משמעותית על התמונה הסופית, כשמתמונה בה לא ניתן להשתמש נוכל לקבל תמונה שימושית לגמרי.

מולטימדיה, ביצועים וסוללה

גזרת השמע של ה-OnePlus Nord 2 היא מהטובות ביותר שיצא לי להשתמש בהן, כשמערך הרמקולים פועל באמצעות רמקול תחתון ואפרכסת השמע, כששני אלו ביחד מפיקים סאונד חזק ועמוק יותר מה-iPhone 12 Pro Max וגם מה-OnePlus 9 Pro. גם בשיחות אפרכסת השמע עושה עבודה מעולה, כך שהצלחנו לשמוע את הצד השני באופן צלול וחד.

הנורד 2 הוא המכשיר הראשון של וואן פלוס להגיע כחלק משיתוף הפעולה עם Oppo על מערכת ה-ColorOS, כך שהוא עדיין משתמש במערכת הנקראת OxygenOS, אך בפועל מגיע עם שינויים שנשאבו מהמערכת המוזכרת ראשונה. עקב כך, ממשק המצלמה הוחלף לגמרי בממשק המצלמה של Oppo, וכך גם ממשק ההגדרות שכעת זהה לזה של Oppo ומוחק את מסך ה”אודות” האהוב עלינו של וואן פלוס.

OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

שאר הממשק נותר זהה, כך שעדיין נוכל למצוא כאן את המאפיינים האהובים של מערכת ה-OxygenOS כמו מסך ה-Always-on Display, התראות בצורת Horizon Light להצגת אור מדורג על המסך כשנכנסת התראה, מגירת יישומים זהה, תמיכה ב-Shelf, מצב משחקים זהה ועוד.

השימוש היום-יומי במכשיר מתבסס על מערכת השבבים Dimensity 1200 5G מבית מדיה-טק, המיוצרת בתהליך 6 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בחלוקה לליבה עוצמתית אחת מסוג Cortex-A78 בתדר מירבי של 3 גיגה-הרץ, 3 ליבות זהות בתדר מירבי של 2.6 גיגה-הרץ ו-4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ. אנחנו קיבלנו את המכשיר בגרסה הכוללת 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מסוג LPDDR4X, יחד עם 128 גיגה-בייט של נפח אחסון מסוג UFS 3.1, אך ניתן להשיג אותו גם בגרסה של 12/256 גיגה-בייט.

ניהול זיכרון העבודה כאן פחות מוצלח מה-OnePlus 9 Pro, כך שכן הצלחנו לפתוח כ-12 אפליקציות ברקע לפני שאפליקציות התחילו להתרענן, אך לא הצלחנו להגיע לכ-20 אפליקציות פתוחות כמו בדגם ה-9 פרו. הביצועים של המכשיר באופן כללי מעולים, לא נתקלנו בבאגים או בשיהוקים מיותרים, ובמידה ואתם משחקים בסמארטפון, תשמחו לדעת שניתן להריץ PUBG בקצב של 40 פריימים לשנייה באופן יציב בהגדרות הגבוהות ביותר, או ב-60 פריימים לשנייה בהגדרות הנמוכות ביותר.

OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
OnePlus Nord 2 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

הסוללה הממוקמת מאחורי הקלעים מגיעה בקיבולת של 4500 מיליאמפר/שעה, וזו נטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של 65 וואט בטכנולוגיית ה-Warp Charge. אמנם, לא מדובר במטען זהה למטען ה-Warp Charge עם ה-OnePlus 9 Pro, אלא בראש מטען אחר המשתמש בחיבור USB רגיל ככניסה ולא בחיבור USB-C. כך או כך, ה-OnePlus Nord 2 תופס בשלב זה את מקומו כמכשיר בעל הטעינה המהירה ביותר שסקרנו אי פעם, כשהוא מגיע מ-0 ל-100 תוך 28 דקות בלבד.

חיי הסוללה עצמם טובים מאוד. כתוצאה מכך, תוכלו להגיע עם המכשיר לשעות הערב בשימוש ממוצע ברשתות החברתיות, שיחות טלפוניות ושאר הפעילויות היום-יומיות, אך לא מדובר שיביא אתכם באופן בטוח אל סוף היום או אל היום שלמחרת, אך תמיד תוכלו לדעת שכל עוד המטען לצידכם, 10 דקות טעינה ואתם ממשיכים גם אל היום שלמחרת בקלות.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:

זמןאחוזיםפער זמן
14:131 אחוזים-
14:1510 אחוזים2 דקות (סה"כ 2 דקות)
14:1720 אחוזים2 דקות (סה"כ 4 דקות)
14:1930 אחוזים2 דקות (סה"כ 6 דקות)
14:2140 אחוזים2 דקות (סה"כ 8 דקות)
14:2450 אחוזים3 דקות (סה"כ 11 דקות)
14:2660 אחוזים2 דקות (סה"כ 13 דקות)
14:2970 אחוזים3 דקות (סה"כ 16 דקות)
14:3280 אחוזים3 דקות (סה"כ 19 דקות)
14:3690 אחוזים4 דקות (סה"כ 23 דקות)
14:41100 אחוזים5 דקות (סה"כ 28 דקות)

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-OnePlus Nord 2

ה-OnePlus Nord 2 5G הוא מכשיר הביניים הטוב ביותר לו וואן פלוס הייתה יכולה לקוות, עם מערך צילום שלא עומד לאכזב אף משתמש ביניים, רמקולים מעולים, מסך מצוין ועיצוב יוקרתי, הוא מכפר על הטעויות שנעשו עם ה-OnePlus Nord CE ומתיישב מתחת ל-OnePlus 9 Pro עם תג מחיר אטרקטיבי יותר. אם היינו שמחים למאפיין אחד נוסף, כנראה שהיינו מבקשים עמידות מפני מים ואבק, אפילו עם תג מחיר מעט יקר יותר.

התחרות מולה עומד הנורד 2 בשוק כוללת את ה-Galaxy S20 FE 5G של סמסונג, את ה-Galaxy A72, ה-Poco X3 GT, ה-POCO F3 וה-Oppo Reno 5. לעומת אלו, הוואן פלוס כולל את הטעינה המהירה ביותר בפועל, מערך צילום בעל חיישן הלקוח ממכשיר דגל וביצועים שלא נופלים מאף אחד מהמתחרים גם עם מעבד מבית מדיה-טק ולא קוואלקום.

לחצו כאן למידע נוסף ולרכישה

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
9/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
10/10
סוללה
8/10
מצלמה
8/10
8.9
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • מסך מעולה
  • חבילה מאוזנת
  • טעינה סופר מהירה
מה פחות אהבנו
  • חיי סוללה
  • חיישן שלישי מיותר
  • מצלמה רחבה בינונית

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: החל מ-1690 שקלים
  • שוק פתוח: החל מ-1530 שקלים


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים