ווסטרן דיגיטל מציגה ארכיטקטורה חדשה לכוננים קשיחים בשילוב זיכרון פלאש

טכנולוגיית ה-OptiNAND (מקור WD)

ווסטרן דיגיטל (Western Digital), יצרנית פתרונות האחסון המוכרת, הכריזה על OptiNAND, ארכיטקטורת כוננים קשיחים חדשה המשלבת זיכרון פלאש מסוג iNAND בכונן הקשיח המכני ה”מסורתי”, אשר בשילוב הטכנולוגיה החדשה משדרגת באופן ניכר את ביצועי הכונן הקשיח המכני עם ביצועים, אמינות וקיבולת משופרת בהשוואה לכוננים רגילים.

טכנולוגיית ה-OptiNAND החדשה של WD משלבת זיכרון פלאש בקשיח מכני רגיל כפתרון אחסון ייעודי, בניגוד לפתרונות היברידיים המשתמשים בזכרונות פלאש כקאש (Cache) מהיר להאצת ביצועי הקשיח. במקרה של WD, זיכרון ה-iNAND מגיע עם בקר וקושחה יעודיים, המסוגלים לאחסן מטא-דאטה (meta-data) ספציפי בזיכרון לשיפור הקיבולת בזכות דחיסת נתונים חכמה, שיפור ביצועים על ידי קריאה וכתיבה של מידע ישירות על זיכרון הפלאש, מה שמבטל את הצורך בקריאה של מידע מהדיסק המגנטי, ואמינות גבוהה הודות ליכולת לשמור יותר מידע בזיכרון במקרה של נפילת מתח.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הכונן הקשיח הראשון עם טכנולוגיית ה-OptiNAND החדשה של WD הוא כונן 20TB מסוג ePMR (ר”ת Energy-assisted Perpendicular Magnetic Recording), המשלב את כלל החידושים הטכנולוגיים של החברה עם 9 פלטות בנפח של 2.2TB כל אחת. הוא מגיע לראשונה עם זרוע מגנטית תלת-שלבית TSA (ר”ת triple-stage actuator) לכתיבה וקריאה של הנתונים וטכנולוגיית ה-HelioSeal של החברה המשתמשת בגז הליום בקשיח עצמו.

כונן ה-OptiNAND הראשון של WD בקיבולת 20TB (מקור WD)

סיווה סיברעם (Siva Sivaram), נשיא טכנולוגיה ואסטרטגיה גלובלית בווסטרן דיגיטל, מסר:

הקניין הרוחני שלנו וצוותי הפיתוח בתחומי הדיסקים הקשיחים והפלאש, מאפשרים לנו לקדם ללא הרף את גבולות החדשנות כדי לשפר את תשתית האחסון של לקוחותינו. עברנו מסע יוצא דופן של חדשנות: שינינו הכל עם HelioSeal בשנת 2013; היינו הראשונים לספק כונני energy-assisted HDD בשנת 2019; ועכשיו אנחנו עתידים להוביל שוב את השוק עם טכנולוגיית OptiNAND.  ארכיטקטורה זו תעמוד בבסיס מפת הדרכים שלנו בתחום הדיסקים הקשיחים למשך דורות רבים: אנו מצפים כי כונני ePMR HDD עם  OptiNAND יגיעו לנפחים של 50 טרה-בייט במחצית השנייה של העשור.

כונני ה-OptiNAND הראשון של ווסטרן דיגיטל נמצאים כיום בבדיקות אצל לקוחות נבחרים של החברה, כאשר היא צפויה להכריז על סדרות כונני OptiNAND שיהיו זמינים בצורה רחבה במהלך השנה הנוכחית.

הרעיון מאחורי ה-OptiNAND לוקח צעד אחד מעבר לכוננים ההיברידיים של היום, כאשר ניתן להתייחס אל הטכנולגיה בצורה מפושטת מאוד כ-SSD מובנה אותו מנצל הקשיח המכני לשיפור הביצועים שלו לא רק לאחסון מידע זמני כקאש, אלא לאחסון מידע של ממש, דבר שמגדיל את אורך השימוש של הכוננים הקשיחים המכניים הרגילים בזמן בו ישנה עלייה בשימוש בכונני SSD כפתרונות אחסון מהירים יותר אך בעלי מחיר גבוהה יותר ל-TB (טרה-בייט).

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים