דייסון מתכננת רובוט שיוכל לעלות במדרגות באמצעות זרוע רב שימושית

חברת דייסון (Dyson), המוכרת בעיקר בזכות שואבי האבק שלה, מתכננת ליצור רובוט חכם ורב שימושי לבית שלא רק יוכל להעלות במדרגות באמצעות העיצוב הלא שגרתי שלו, אלא גם להשתמש בזרוע יעודית לביצוע פעולות שונות ברחבי הבית.

בעוד שהמחשבה הראשונה על דייסון ועל תחום הרובוטים והבית החכם יכוונו אותנו לנושא שואבי האבק האלחוטיים, הפטנט החדש של החברה באנגליה חושף עיצוב לא שגרתי של רובוט בעל גלגל משולש שיסייע לו לעלות במדרגות, בשילוב עם זרוע שתדחוף אותו במעלה המדרגות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפי התרשימים, הזרוע תוכל לבצע פעולות נוספות, כאשר בתרשים ניתן לראות אותה אוחזת בכוס ובתרשימים אחרים פותחת מגירות. בהנחה והרובוט לא יוכל לנקות את הבית בעצמו, הזרוע אולי תוכל לעזור לו להשתמש בשואבים היותר שגרתיים של החברה כמו הדייסון V15 האחרון.

העובדה כי דייסון רשמה פטנט אינה מחייבת כי החברה אכן תייצר רובוט שיהיה דומה לתרשימי הפטנט הראשוניים או בכלל, כאשר החברה מסרה לאתר בלומברג (בתרגום חופשי לעברית):

אנו מגישים הרבה פטנטים. אך אנחנו לא מגיבים על טכנולוגיות שאחנו עשויים להשיק בעתיד או לא.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים