הוכרז: +iRobot Roomba j7 – עכשיו מזהה גם קקי של כלבים

שואב האבק הרובוטי Roomba j7+ (מקור iRobot)

חברת iRobot, יצרנית שואבי האבק הרובוטיים המוכרת, הכריזה על צמד שואבי האבק +Roomba j7 ו-Roomba j7, שני דגמים דומים יחסית, כאשר דגם ה-+j7 החדש מגיע עם שדרוג משמעותי במיוחד בדמות מערכת בינה מלאכותית ומערך צילום וזיהוי אוביקטים משודרג, המאפשרים להפוך השואב האבק הרובוטי לחכם עוד יותר ולהימנע מ”מכשולים” בבית, לנקות כאשר אין אנשים ועוד.

בעוד ששני שואבי האבק החדשים דומים יחסית, הדגש בהשקה הנוכחית הוא כולו על דגם ה-+j7 המגיע עם מערכת הבינה המלאכותית החדשה של החברה, iRobot Genius 3.0. מערכת הבינה המלאכותית החדשה מאפשרת לשואב האבק הרובוטי להפוך לחכם עוד יותר הודות למערכת הניווט החדשה PrecisionVision, המשתמשת במצלמות לזיהוי חכם של חפצים ומכשולים בבית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בין הפיצ’רים החדשים אותם החברה הכניסה לשואב האבק הרובוטי נמצא אפשרות ניקוי חכם כאשר השואב מזהה שאין אנשים בבית והפסקה של הניקוי ברגע שהמשתמש חוזר, הערכת הזמן שידרש לביצוע הניקוי ומצב נסיעה שקטה המאפשר להורות לא להפעיל את השאיבה כאשר השואב עובר מאזור נקי לאזור מלוכלך על מנת להימנע מלהטריד את המשתמשים.

שואב האבק הרובוטי Roomba j7+ (מקור iRobot)

אחת המטרות הגדולות ביותר של הוספת הבינה המלאכותית החדשה ומערכת הזיהוי המשודרגת היא זיהוי צואת כלבים, בעיה שמטרידה הרבה מאוד בעלי כלבים המחזיקים גם בשואב אבק רובוטי כפי שאפשר למצוא בחיפוש מהיר באינטרנט.

במקרה בו הבעלים של הכלב לא מוציא אותו לטייל בזמן והכלב מחליט לשאיר “מתנה” לבעלים שלו על הרצפה, שואב הרומבה החדש יזהה את האויב ויעבוד סביבו, זאת בעוד ששואבי אבק רגילים אינם מסוגלים לזהות כי מדובר בצואה וינסו לנקות אותה, דבר שנגמר בסופו של דבר במריחה של הצואה ברחבי הבית, חוויה לא נעימה בלשון המעטה.

שואב ה-+Roomba j7 החדש זמין למכירה בארה”ב יחד עם בסיס הריקון האוטומטי Clean Base במחיר של 849 דולר (כ~2721 ש”ח), כאשר גרסת הבסיס שלו, ה-Roomba j7 שמגיעה ללא מערכת הצילום והזיהוי החדש במחיר של 649 דולר (כ~2080 ש”ח).

השוואת מפרטים