אזהרה חדשה של אפל: מצלמת האייפון רגישה לויברציות של אופנועים

אייפון 12 (צילום: רונן מנדזיצקי) אייפון 12 (צילום: רונן מנדזיצקי)

פרסום חדש של אפל מזהיר את משתמשי האייפון של החברה, החל מדגם האייפון 6 פלוס ומעלה, שלא להרכיב אותם באמצעות מתקנים על אופנועים מאחר והרעידות אותן מייצרים המנועים יכולים לפגוע במנגנון ייצוב התמונה (OIS) והפוקוס האוטומטי (AF) של המכשיר, כשהרעידות עוברות ממנוע האופנוע למכשיר הסלולרי בשימוש במתקן קשיח להצמדת המכשיר לכידון.

אם ב-2010 אפל מסרה ללקוחות שקנו את האייפון 4 שהם “מחזיקים אותו לא נכון” עקב בעיות הקליטה שהתגלו עם העיצוב המקורי של המכשיר, ב-2021 אנו מקבלים את גרסה חדשה לאמירה הבעייתית, “אתם משתמשים בכלי הרכב הלא נכון”. פוסט התמיכה החדש והרשמי שהועלה לאתר של אפל מצביע על כך כי מדובר ככל הנראה בבעיה הרבה יותר נפוצה ממה שאפשר לחשוב, מה שגרם לחברה להוציא התייחסות רשמית לנושא.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הבעיה החדשה שעלולה להיגרם למשתמשי האייפונים המחזיקים באופנוע משפיעה על המצלמה הראשית בדגמי האייפון 6 פלוס ומעלה, המגיעים עם מנגנון ייצוב תמונה אופטי OIS (ר”ת optical image stabilization) שנועד לשפר את ייציבות הצילום ובמנגנון הפוקוס אוטומטי closed-loop AF (ר”ת autofocus) שנועד לפקס את התמונה. שני המנגנונים יכולים להיפגע מהויברציות אותן מייצר מנוע האופנוע במידה ומשתמשים במתקן סלולרי קשיח על מנת להחזיק את המכשיר על כידון האופנוע.

iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)
iPhone 11 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)

אפל לא לוקחת סיכון ואף מזהירה משתמשים בעלי רכבים דו-גלגליים עם מנועים חלשים יותר כמו קורקינטים חשמליים מפני שימוש במתקנים סלולרי קשיחים, כאשר היא מייעצת להם להשתמש במתקנים בעלי משכך רעידות מובנה על מנת להימנע מנזק למצלמת המכשיר הסלולרי שלהם.

השוואת מפרטים