וואטסאפ רוצה להוסיף תמלול מובנה להודעות קוליות

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עדכון בטא חדש מראה כי וואטסאפ (WhatsApp) מעוניינת להוסיף אפשרות לתמלול הודעות קוליות באופן מובנה באפליקציה, כאשר צילום מסך מגרסת בטא שמציג אתר WABetaInfo מראה בקשה של וואטסאפ לגשת למערכת זיהוי הדיבור המובנה במערכת, דבר שיאפשר למשתמשים לקרוא את ההודעות הקוליות שלהם באמצעות תמלול במקום להדביק את הטלפון לאוזן כדי לשמוע משהו כשהכל מסביב רועש.

צריך לומר מראש, הפיצ’ר החדש עליו עובדת החברה לא צפוי לשלוח את ההודעות הקוליות לשרת של פייסבוק או וואטסאפ, אלא להשתמש באפשרות זיהוי הקול והדיבור המובנים במערכת ההפעלה, בין אם מדובר במכשיר אייפון או אנדרואיד, מה שימנע גישה של וואטסאפ להודעות הקוליות עצמן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אפשר לומר כי מדובר על שימוש בגרסה הקיימת של “הקלדה קולית” אותה אפשר לנצל במקלדות דוגמת ה-Gboard של גוגל לאנדרואיד, המאפשרת למשתמשים להקליד הודעות טקסט בצורה קולית במקום הקלדה ידנית, או שליחת הודעות קוליות בשירותים שאינם תומכים בכך. לפי המידע הנוכחי, לאחר תמלול ההודעות הקוליות, הן ישמרו באופן מקומי בבסיס הנתונים של וואטסאפ על מנת למנוע את הצורך בתמלול מחדש בהמשך.

בקשת הרשאות בוואטסאפ לתמלול ב-iOS (מקור WABetaInfo)

כמו בכל פיצ’ר בטא עליו עובדת וואטסאפ, לא ידוע מתי החברה תשלב אותו בצורה מלאה בגרסה הרגילה ולכלל המשתמשים. 

בעוד שחלק מהמשתמשים אוהבים להקליד את ההודעות שלהם בוואטסאפ, לא מעט מעדיפים את אופציית ההודעות הקוליות בשירות, מה שלא בהכרח נוח למקבל ההודעה, דבר שצפוי להיפתר במידה ופיצ’ר התמלול החדש של וואטסאפ אכן יהיה חלק ממנה בעתיד הקרוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים