הכירו את OnePlus 2.0 – ממשק חדש, אסטרטגיה מעודכנת ופורטפוליו רחב יותר

OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus) OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus)

על האיחוד של וואן פלוס ו-Oppo אנחנו יודעים מזה כבר מספר חודשים, כשההודעה הרשמית לכך נחשפה בחודש יוני השנה, והצעד האחרון במסע הזה מציג לנו את OnePlus 2.0, האסטרטגיה החדשה של וואן פלוס יחד עם הצעדים הבאים שלה. את הפרטים החדשים פרסם מנכ”ל ומייסד החברה פיט לאו (Pete Lau) דרך הפורומים החברתיים שלה, שם הוא חושף לראשונה את החדשות.

היצע רחב יותר

אם עד לפני כשנה וואן פלוס התמקדה בעיקר במכשירי דגל בדומה לאפל, היום אנחנו כבר יודעים בגלוי על סדרת ה-Nord שלה אשר מכוונת לשוק הביניים וגם לשוק הנמוך. על מנת להיכנס לשווקים האלה, וואן פלוס הרחיבה את הפורטפוליו שלה בשנה האחרונה והציגה לנו את דגם הנורד המקורי ביולי 2020 עם תג מחיר של 399 אירו, מה שמאפשר פנייה ישירה וראשונה לשוק הביניים מצידה של החברה.

כיום, החברה מחזיקה ב-5 סדרות מכשירים המכוונות ל-5 גזרות שונות בשוק:

  • סדרת ה-OnePlus Nord N נמכרת בתג מחיר של 100-300 דולר ומכוונת להציע חווית משתמש אמינה במחיר נגיש.
  • סדרת ה-OnePlus Nord CE נמכרת בתג מחיר של 300-500 דולר ומהווה את סדרת הכניסה של החברה לשוק הביניים.
  • סדרת ה-OnePlus Nord נמכרת בתג מחיר של 300-500 דולר (לכיוון ה-500) ומגדירה את שוק הביניים הגבוה של החברה.
  • סדרת ה-OnePlus R נמכרת בתג מחיר גבוה מ-500 דולר ומהווה את סדרת הכניסה של החברה למכשירי הדגל.
  • סדרת הדגל הראשית של החברה נמכרת גם היא בתג מחיר גבוה מ-500 דולר, וזו כוללת בתוכה גם מכשירי דגל כדוגמת ה-OnePlus 9, אך גם מכשירי אולטרה-פרמיום כמו ה-OnePlus 9 Pro או מכשירים בשיתופי פעולה כמו ה-OnePlus 7T Pro McLaren.
OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus)
OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus)

התמקדות בצילום

החל מסדרת ה-OnePlus 9, החברה שמה לעצמה כדגש להתמקד בשיפור חווית הצילום ממכשיריה בעיקר עקב כך שעד הסדרה הזו, כל מי שהשתמש בעבר באחד ממכשיריה ידע שיכול להיות שמדובר במכשיר מצוין, אך חווית הצילום בו לקתה בחסר. למי שפספס, וואן פלוס השקיעה 150 מיליון דולר בשיתוף הפעולה עם ענקית הצילום השוודית Hasselblad, על מנת להשתמש ביידע של החברה במכשיריה ולשפר את מערך הצילום במטרה שיוכל להתחרות עם שאר מכשירי הדגל בשוק.

בשלב זה, וואן פלוס מפרטת אודות התמקדות ב-3 היבטים בגזרת הצילום:

  • חווית משתמש: אפליקציית מצלמה קלה לשימוש, חיסכון בצריכת החשמל והעצמת יכולות ה-Point-and-Shoot של מכשיריה.
  • ביצועים: כיוונון צבע מדויק בשיתוף פעולה עם Hasselblad ליצירת צבעים טבעיים ככל הניתן, חיישני צילום המותאמים במיוחד למכשירי החברה, עדשות צילום מותאמות למכשירי החברה ושדרוג יכולות הצילום הממוחשב (Computational Photography) כדוגמת הרחבת הטווח הדינמי באמצעות התוכנה, פיצ’רים חדשים לעיבוד התמונה ועוד.
  • טכנולוגיות חדשות: יכולות זום משופרות, שימוש בפילטר-צבע חדש (Color Filter Array) כדוגמת מעבר ל-RYYB במקום RGGB לכניסת אור משופרת, ייצוב תמונה משודרג ומודולים חדשים למערך הצילום.
OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus)
OnePlus 2.0 (תמונה: OnePlus)

ממשק חדש

אם עד כה הכל היה ברור כשמש, בהסבר אודות הממשק החדש של החברה אנחנו מקבלים הסברים קצת יותר סבוכים, מה שאומר שכנראה שגם לוואן פלוס עצמה לא הכל ידוע וברור. על פי המידע שפורסם, וואן פלוס ממשיכה בשיתוף הפעולה עם Oppo, וכעת אנחנו מגלים כי שתי החברות יעברו לשימוש בממשק זהה (ששמו אינו ידוע כרגע) אשר לפחות על הנייר, ישלב את התכונות הטובות ביותר של זוג הממשקים לממשק משולב אחד.

על פי הגדרת החברה, הממשק בו וואן פלוס משתמשת כרגע (OxygenOS) הוא “מהיר וחלק” לצד “נקי וקל משקל”, בעוד שהממשק בו Oppo משתמשת כרגע (ColorOS) הוא “אמין” ו-“חכם ומגוון בפיצ’רים”. תאחדו את זוג המאפיינים הללו מכל ממשק לממשק אחד, וקיבלתם את הממשק החדש של וואן פלוס ו-Oppo. לצערנו, אין בפוסט שפורסם על ידי פיט לאו הסבר כיצד בחברה מתכוונים להתמודד עם הניגוד שנוצר כאן עקב העובדה שממשק שהוא נקי וקל משקל לא יכול להיות גם עמוס בפיצ’רים בו-זמנית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מנגד, כן נוכל לנסות ולהפיק כמה אופציות מדבריו של המנכ”ל על מנת לפענח מה יהיה ההסבר שיגיע לבסוף. בדברים שפורסמו כתב הבכיר כי:

כמובן, ידוע לנו כי ל-OnePlus יש סט ייחודי של משתמשים, ובעקבות כך נתאים את הממשק המשולב כך שיתאים במיוחד למכשירי OnePlus […] לדוגמה, בכך שנשמור על הממשק נקי וקל משקל כמו בעבר, תוך שמירה על האפשרות לפתיחת ה-Bootloader

דרך הדברים הללו עולה האפשרות כי גם לאחר המעבר לממשק החדש, ייתכן שהשינוי יהיה רק מאחורי הקלעים ומכשירי החברה ימשיכו להציג בידול ממכשיריה של Oppo באמצעות גישה שונה לחווית הקצה של המשתמשים, מה שאומר שבזמן שמכשיריה של Oppo יקחו את הצד המגוון בפיצ’רים של הממשק, מכשירי OnePlus יקחו את הצד הנקי. היתרון שבגישה הזו נמצא בכך ששתי החברות עובדות יחד על קוד משופר שירוץ מאחורי הקלעים, אך נהנות מחופש הבחירה ליצור חווית משתמש שונה לגמרי בחזית. עם זאת, מדובר רק בהסבר משוער שלנו ולא בדברים שנאמרו באופן ישיר בפוסט שפורסם.

את הממשק המדובר וואן פלוס תביא למכשיר הדגל שלה (כנראה OnePlus 10) שיוצג ב-2022, כשהמעבר המלא אל הממשק יקרה רק אחרי שחרור מערכת ההפעלה אנדרואיד 13, מה שקורה בדרך כלל באיזור ספטמבר. העדכון יגיע אל סדרת ה-OnePlus 8 והלאה בסוף 2022, ובעקבות כך שוואן פלוס מעדכנת את כל מכשיריה שנתיים אחורה, יהיה מדובר בסדרת ה-OnePlus 8, ולא בסדרת ה-OnePlus 7T.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים