ברוכים הבאים לעתיד: גוגל מציגה אפשרות לשליטה על הטלפון עם העיניים והפנים בלבד

Camera Switches (תמונה: גוגל)

אם עד היום ראינו בדמיון שלנו יום בו נוכל לשלוט באופן מלא על הסמארטפון באמצעות העיניים והפנים בלבד, גוגל חושפת כי זוג פיצ’רים חדשים מתוצרתה יאפשרו לנו לא רק לשלוט על הסמארטפון באופן מלא, אלא גם לשוחח באמצעותו. פיצ’ר דומה קיים ב-iOS כיום תחת השם “מתגים”, אך הוא עובד בצורה שונה ומוגבל יותר לעומת הפיצ’ר המעודכן שחושפת גוגל. את היכולות הללו גוגל מציגה לצד מספר עדכונים שיגיעו למכשירי אנדרואיד בעונה הקרובה.

שליטה באמצעות הפנים והעיניים

זוג הפיצ’רים אשר מתירים לנו גישה אל שליטה בסמארטפון באמצעות הפנים והעיניים נקראים Camera Switches ו-Project Activate, כאשר הראשון מציע שליטה על הסמארטפון באמצעות תנועות עיניים ופנים, והשני מיועד לעזור לאנשים שאינם יכולים לדבר או להשתמש בידיים על מנת שיוכלו לדבר דרך הטלפון או לשלוח הודעות באמצעות הגדרות מוכנות מראש (Presets), כך שאם לדוגמה הם ירימו את הגבות, הטלפון ידע לשלוח הודעה ספציפית לאדם ספציפי.

באמצעות Camera Switches, אנשים בעלי מוגבלויות יוכלו לנווט בסמארטפון בחופשיות דרך הגדרה של פעולות כמו חיוך, תנועות עיניים או מחוות פנים על מנת לשלוט בפעולות שונות בטלפון כמו בחירה, החלקה שמאלה וימינה או גלילה מעלה ומטה. על מנת להשתמש ב-Camera Switches ניתן להוריד את האפליקציה בלחיצה כאן, וב-Project Activate ניתן להשתמש כרגע רק בארה”ב, בריטניה, קנדה ואוסטרליה בהורדת האפליקציה בלחיצה כאן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שלט מרוחק לטלוויזיה

איבדתם את השלט? קרה לכולנו. אבל עכשיו זה לא כזה נורא, החל מהעדכון הקרוב לאנדרואיד, שיגיע ל-14 מדינות בשבועות הקרובים, ניתן יהיה להשתמש בכל מכשיר אנדרואיד כשלט חכם בכל טלוויזיה המשתמשת ב-Google TV או במערכת ההפעלה Android TV. הפיצ’ר מזכיר במיוחד את השלט של אפל לשליטה על מערכת ה-Apple TV, כשזה גם מאפשר לנו להשתמש בסמארטפון כמקלדת מהירה יותר להקלדת סיסמאות בטלוויזיה ומגיע עם ממשק דומה.

משחקים ברכב

החל מהעדכון הקרוב לאנדרואיד, משתמשים בעלי מערכת Android Auto ברכב יוכלו למצוא ברכבם מגוון משחקים מ-GameSnacks להעברת הזמן בשעה שהם בחנייה, זאת בנוסף לעובדה שהדבר כמובן יכול לשמש להעסקת הילדים ברכב במקום סמארטפון. אם ברשותכם מכשיר בעל זוג כרטיסי סים, תוכלו כעת לבחור דרך איזה כרטיס תרצו לקבל שיחות במערכת ה-Android Auto.

אפליקציית Waze למערכת האנדרואיד ברכב מקבלת גם היא עדכון משמעותי, ובו נוכל למצוא עיצוב חדש שיהפוך את חווית הניווט באמצעות האפליקציה למודרנית ונוחה יותר עם מצב לילה, הנחייה לנתיב והתמקדות בהנחיות עם המפה הראשית על גבי שטח תצוגה גדול יותר.

תזכורות, אימוג’ים ותיקיה נעולה

אם אתם נוכחים לדעת שיש לכם יותר מידי משימות במהלך היום וקורה שאתם מפספסים משימה בגלל זה, כנראה שהעדכון האחרון של גוגל יעזור לכם לפתור את הבעיה הזו. לאחר העדכון, תוכלו לומר ל-Google Assistant דברים כמו “היי גוגל, תזכירי לי להשקות את הצמחים בכל יום“, והיא תזכיר לכם בכל יום להשקות את הצמחים, כשאת כל התזכורות תוכלו להקפיץ במהירות באמצעות אמירה “היי גוגל, תפתחי את התזכורות“.

פיצ’ר נוסף המגיע עם העדכון מביא לנו את האפשרות לשמור תמונות וסרטונים בתיקייה נעולה, כך שבזמן דפדוף בגלריה הן לא יוצגו כחלק ממנה ויישמרו אך ורק בתיקייה המאובטחת באמצעות סיסמה. חובבי אימוג’ים? עם Emoji Kitchen ב-Gboard תוכלו למזג מגוון רחב של אימוג’ים עם יותר מ-1500 סטיקרים משולבים מוכנים, ועם Smart Compose באנדרואיד 11 ומעלה, תוכלו לתת לגוגל להשלים לכם את המשפט בהחלקה על מקש הרווח במקלדת.

פיצ’ר אחרון אותו גוגל מוסיפה למערכת נקרא “Heads Up”, וכאן מדובר בפיצ’ר פשוט במיוחד שכל מטרתו היא להזכיר לכם להסתכל על הדרך כשאתם הולכים ומביטים בו-זמנית בסמארטפון. הפיצ’ר המוזכר היה זמין כבר במכשירי ה-Pixel מוקדם יותר השנה, ועכשיו זמין לכל מכשיר המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 ומעלה דרך הגדרות ה-Digital Wellbeing.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים