משקפי ה-Vive Flow של HTC נחשפים במלואם לפני ההכרזה

משקפי HTC Vive Flow (תמונה: HTC, הדלפה: Evan Blass) משקפי HTC Vive Flow (תמונה: HTC, הדלפה: Evan Blass)

משקפי המציאות המשולבת Vive Flow של חברת HTC נחשפים בהדלפה גדולה ומוצגים במגוון תמונות אשר מספקות לנו מידע אודותם לפני ההכרזה הרשמית שצפויה להתקיים מחר (ה’, 14.10). ההדלפה מגיעה מטעם המדליף הסדרתי אוון בלאס (evleaks@), שמפיץ מקבץ עשיר של תמונות המציגות אלמנטים שונים במשקפיים, וגם את המחיר הצפוי שלהם – 499 דולר.

העיצוב הוא כנראה הצד הבולט ביותר במשקפי ה-Vive Flow, ובשונה ממשקפי מציאות מדומה שהיינו רגילים לראות בשוק עד היום, עם המשקפיים החדשים מנסה HTC ליצור תחושה מזמינה יותר, אם כי זה נראה כמו משקפי שמש מסיביים במיוחד. הסיבה לעיצוב הזה ככל הנראה נובעת מהרצון לשלב זכוכיות שמאחוריהן מצלמה, שתצלם את סביבת המשתמשים בזמן השימוש ותציג מידע נוסף על גביה. באחת התמונות ניתן לראות גם את מיקום המצלמה בקדמת המשקפיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מצלמה במשקפי HTC Vive Flow (הדלפה: Evan Blass)
מצלמה במשקפי HTC Vive Flow (תמונה: HTC, הדלפה: Evan Blass)

כמו משקפי מציאות מדומה אחרים הזמינים בשוק, כדוגמת ה-Quest 2 של פייסבוק ואוקולוס, גם כאן נראה כי בחרו במשקפיים שיעבדו באופן עצמאי, וללא צורך בחיבור למחשב או טלפון על מנת לעבוד באופן רציף. בתוך המשקפיים ניתן לראות כי משולבים הרכיבים הפנימיים, יחד עם מערכת קירור ומאוורר יעודי, ומערכת שמע מובנה. יחד עם זאת, בתמונות ניתן לראות כי המשקפיים מגיעים עם חיבור USB לחיבור לצורך טעינה, אך ייתכן כי זה יכול לשמש גם לחיבור לאביזרים חיצוניים.

התמונות רומזות לכך שנוכל לעשות שימוש במשקפיים לביצוע פעילויות שונות, בחיבור אלחוטי לטלפון, שיאפשר להשתמש במכשיר כשלט רחוק בתוך חווית המציאות המדומה וגם להשתמש בטכנולוגיית ה-Miracast על מנת לשדר תוכן בסטרימינג מהטלפון למשקפיים.

אלמנט נוסף שמופיע בתמונות מציג שיפור בנוחות השימוש עבור מגוון רחב של אנשים, כאשר ב-HTC ישלבו צירים כפולים שיעזרו בתאימות לראש, כרית קדמית שתאפשר הפחתה של לחץ בסביבת העיניים וגם מנגנון אופטי פנימי להתאמת מספרים למשקפיים.

את משקפי ה-Vive Flow צפויה HTC להציג ביום חמישי, ה-14.10, החל מהשעה 6 בערב לפי שעון ישראל, כאשר הם יושקו בחודש נובמבר במחיר של 499 דולר.

השוואת מפרטים