מנכ”ל אינטל ילחם כדי להחזיר את מעבדי החברה למחשביה של אפל

שלט אינטל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

אינטל ספגה לא מעט מכות קשות במשך השנים, בין אם זה בפספוס הגדול של תעשיית המעבדים לטלפונים, הצורך במכירה של חטיבת מודמי ה-5G לאפל והבחירה של האחרונה לנטוש את השימוש במעבדיה של אינטל לאורך זמן, תוך שהיא מחליפה אותם במעבדים מבוססי ARM אותם היא מפתחת בעצמה.

רגע לפני שאפל תודיע על השקת מחשבי מקבוק נוספים שישתמשו בדור חדש של מעבדים ה-Apple M, מנכ”ל אינטל התייחס לסוגיה של אפל כלקוחה והעיד כי יצרנית השבבים הוותיקה עדיין לא ויתרה על הרצון לחזור למחשבים של אפל בתור שבב העיבוד העיקרי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אפל החליטו שהם יכולים לבנות שבב יותר טוב בעצמם בהשוואה למה שאנחנו יכולים, והם עשו עבודה די טובה“, ציין מנכ”ל אינטל, פט גלסינגר, בריאיון שערך עבור Axios ב-HBO. המנכ”ל הטרי נכנס לתפקיד בפברואר 2021, אך עובד בחברה עוד מאז היה בן 18 בשנת 1979. כדי להחזיר את אפל כלקוחה בתחום המעבדים למחשבים, מציין גלסינגר כי על אינטל יהיה ליצור שבב יותר טוב מזה עימו החליפה אפל את מעבדי ה-Core i. “אני מקווה להחזיר את הנתח הזה של העבודה איתם וגם להחזיר לעצמנו עבודה מצד חברות נוספות במשך הזמן“, הוא מציין.

האתגר לא הולך להיות פשוט. באפל השקיעו מאמצעים הן במחקר ופיתוח והן ברכישת חברות וכשרונות שיעזרו להם לצמצם את התלות בספקים חיצוניים, ועם זאת, צוואר הבקבוק שנוצר כתוצאה מהדרישה הגבוהה לשבבים והמחסורים שהובילו לדחייה באספקה ובהשקות של מוצרים עבור רבות מהחברות בעולם עשויה להיות פתרון עבור אינטל, שמחזיקה אפשרויות ייצור משלה.

גלסינגר מקווה לעשות הרבה יותר מזה וחותר לבניית מוצרים שיהיו טובים יותר מאלו של אפל ושל מתחרות נוספות בשוק, דוגמת AMD. “אנחנו צריכים לוודא שהמוצרים שלנו יותר טובים משלהם, שהאקו-סיסטם שלנו יותר פתוח ועשיר משלהם ושאנחנו יכולים ליצור יותר סיבות טובות למפתחים ומשתמשים לבחור במוצרים המבוססים על השבבים של אינטל” הוא אומר, ובדרך זו הוא מקווה לדבריו “להחזיר את עסקיו של טים (קוק) לאינטל” בעתיד.

השוואת מפרטים