הוכרזו: Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max – הדור השני והמשופר למעבדי אפל

שבבי ה-Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max החדשים (מקור אפל) שבבי ה-Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max (מקור אפל)

תחת הכותרת Unleashed, הכריזה אפל במהלך אירוע הההשקה המקוון שנערך הערב (ב’ 18.10) על הדור הבא של שבבי ה-Apple Silicon מבוססי ה-ARM אותם היא מפתחת, ה-Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max, אשר משלבים מעבד עם עד 10 ליבות עם עד 32 ליבות גרפיות ומספקים שיפור ביצועים גדול לעומת הדור הקודם.

צמד שבבי ה-M1 Pro ו-M1 Max החדשים של אפל מגיעים כדור ההמשך של החברה לשבב ה-Apple M1 המקורי, על מנת לספק ביצועים גבוהים במיוחד לעומת הדור הקודם, כאשר שני השבבים משתמשים במעבד עם עד 10 ליבות בתצורה של 8 ליבות חזקות ו-2 ליבות חסכוניות, המספק ביצועים טובים יותר ב-70% לעומת הדור הקודם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד ששני השבבים מגיעים עם מעבד  של עד 10 ליבות, הם נבדלים ביניהם בגודל הזיכרון הנתמך בשבבים, כאשר ה-M1 Pro מגיע עם תמיכה בעד 32GB זכרון ורוחב פס של 200GB/s בעוד ה-M1 Max מכפיל זאת לעד 64GB זיכרון ברוחב פס של 400GB/s.

ההבדל הגדול ביותר בין הדגמים נעוץ בליבה הגרפית אותה הם משלבים. שבב ה-M1 Pro מגיע עם עד 16 ליבות גרפיות עם תמיכה בהפעלה של 2 מסכים חיצוניים, כאשר ה-M1 Max מכפיל זאת ומציע עד 32 ליבות גרפיות עם תמיכה בחיבור 4 מסכים חיצוניים למחשב.

צמד שבבי ה-Apple M1 החדשים מפעילים את הדור הבא של מחשבי המקבוק פרו של החברה, המציעים רמת ביצועים חדשה וגבוהה במיוחד בהשוואה לדור הקודם, ואף יותר מכך בהשוואה למערכות מחשב מבוססות x86, עם צריכה חשמלית נמוכה במיוחד.

שבבי ה-Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max החדשים יגיעו במחשבי ה-MacBook Pro 14 ו-MacBook Pro 16 החדשים של אפל.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים