אדובי מציגה שלל עדכונים חדשים לפוטושופ במחשב ובאייפד

Adobe Max 2021 תמונה: Adobe

בכנס Adobe Max 2021 שנפתח היום (ג’, 26.10) הציגה החברה מגוון תכונות חדשות שמגיעות לאפליקציית פוטושופ (Photoshop) על גבי המחשב האישי (PC ומק) ועל גבי טאבלטי האייפד של אפל. בין התכונות ניתן למצוא דגש גדול על עבודה באמצעות הענן ועל ניתוח ועריכה מתקדמים הנעזרים ביכולות למידה עמוקה (AI), המאפשרים עריכה מתקדמת ומהירה במיוחד המבוצעת באופן אוטומטי הרבה יותר מבעבר.

פילטרים לתמונות סלפי

את אחת מהתכונות המעניינות ביותר שזמינות עבור משתמשי פוטושופ הציגה אדובי עוד בשנה שעברה, אך כעת מגיעים מגוון שיפורים שהופכים את יכולות העריכה המהירות של תמונות על ידי שימוש בלמידה עמוקה (AI). אבל כשמסתכלים על התוצאות הסופיות, אז אפשר להודות באמת ולהגיד שקודם כל – אלו פילטרים לתמונות סלפי שעושים מה שראינו באפליקציות כמו Face Tune הישראלית, ומצליחים להתאים את התמונה כרצוננו עם פילטרים שמאפשרים לבצע עריכה לפי הגדרות כמו “שמחה”, “גיל”, “כיוון העיניים והפנים”, “הבעות פנים” ועוד.

ה-Smart Portrait הוא אחד מהפילטרים שמציעה החברה אשר עדיין נמצא בגרסת בטא, אך אל הפילטר השיווקי למדי הזה מצטרפים גם הרבה אחרים. אפשר למצוא שם פילטרים שיעזרו לכם ליצור קומפוזיציות בין מספר תמונות, לבצע שינויים גדולים ובמהירות בתמונות של נופים (למשל להפוך הר עם צמחייה פורחת להר מושלג), ליצור אפקטים של עומק על ידי טשטוש אוטומטי של חלקים בתמונה ואפילו להעתיק איפור שמופיע בתמונה שהורדתם מאיסנטגרם, כך שתוכלו לראות איך הוא ייראה עליכם.

הסיבה שהפילטרים האלה עדיין בבטא היא כי הם עדיין לא מושלמים, אך בבחינה ראשונית שלהם נראה שהם עושים עבודה לא רעה, אך כמובן שצריך למצוא את ההתאמה הנכונה לכל פילטר וגם להתאמות בין תמונות שונות שתזינו לשם שימוש בהם.

תמונה עם Neural Filters בפוטושופ
תמונה עם Neural Filters בפוטושופ (מקור: cosmeticcapital)

כדי לגשת לפילטרים, יש לבחור מתפריט הפילטרים בפוטושופ את אופציית ה-Neural Filters, ואז להוריד את הפילטרים בהם תרצו להשתמש.

בחירה והסרה מהירה של אובייקטים מתמונה

אחת הפעולות שממשיכות לקבל עדכונים בכל גרסה של פוטושופ נוגעת ליכולת לבחור אלמנטים בתמונה על מנת שנוכל לשנות, להזיז או למחוק אותם לחלוטין. זוהי כנראה אחת מהתכונות המבוקשות ביותר בעריכת תמונות ובאדובי לוקחים כעת צעד נוסף על מנת לשפר אותה.

את השיפור מבצעת החברה בשני מקומות, הראשון בהם מגיע דרך יכולת זיהוי אוטומטית של עצמים שונים הזמינים בתמונה, את אלו תוכלו לבחור ממש בלחיצת כפתור. בניסיון להשתמש בתכונה, בחרתי בתמונה עם 4 אנשים (במקרה הם חברי צוות גאדג’טי מהעבר וההווה), ובלחיצה אחת הצלחתי לבחור את אחד האנשים. לאחר מכן, לחיצה על כל אחד ממי שמופיעים בתמונה העבירה את הבחירה אליו. בעיה אחת שנתקלתי בה הייתה עם השניים שעומדים באמצע, שלפעמים נבחרו יחד ולפעמים לחוד.

בתמונה המצורפת תוכלו לראות את הדמות מצד ימין מופיעה באופן מושחר, שכן היא זוהתה על ידי ה-Object Selection Tools:

בחירת אובייקטים בפוטושופ
בחירת אובייקטים בפוטושופ

 

החלק השני של הפונקציונליות הזה נוגע לאוטומציה רחבה יותר, המאפשרת לזהות את כל האובייקטים המופיעים בשכבה (Layer) ולהפריד אותם לחלקים נפרדים עליהם ניתן לבצע את העבודה.

כדי להפעיל את אפשרות בחירת האובייקטים, יש לבחור את כלי ה-Object Selection Tool מסרגל הכלים, ועל מנת לבצע בחירה של אובייקטים בתוך שכבה, יש ללחוץ כפתור ימני על השכבה הנבחרת ולבחור ב-Mask All Objects.

תכונות חדשות לפוטושופ באייפד

אדובי מעדכנת גם את האפליקציה לאייפד לתמיכה בתכונות נוספות, ובהן:

  • תמיכה מובנה בטיפול בקבצי RAW הנשאבים ממצלמות או מהאייפון
  • הוספת המרה לאובייקטים חכמים – לעבודה עם מספר שכבות וקבוצות שכבות
  • מברשות Dodge ו-Burn להחשכה או הארה של איזורים בתמונה

תכונות נוספות שמגיעות לפוטושופ

עבודה עם פוטושופ בדפדפן במחשב – שירותי הענן שמציע אדובי מאפשרים כעת גם עבודות ליטוש קלות יותר ללא פתיחה מלאה של האפליקציה. דרך שירות הענן תוכלו לגשת לעבודה ששמרתם ולבצע את הליטושים הנחוצים בגרסת דפדפן של פוטושופ. לא תקבלו בה כלי עריכה מלאים, אבל אם תרצו ליטושים קלים תוכלו לעשות זאת גם בדרכים. עובד על גבי דפדפני כרום של גוגל ו-Edge של מיקרוסופט.

גרדיאנטים משופרים – כעת ניתן לבחור בין 3 אפשרויות גרדיאנט:

  • קלאסי – זה שהיה זמין עד כה
  • Perceptual Mode – החלת גרדיאנטים המשקפים טוב יותר את המציאות ואיך שאנשים תופסים אור ושילוב של צבעים יחד. זו תהיה גם ברירת המחדל החדשה בפוטושופ.
  • מצב לינארי – לתפיסה טובה יותר של כיצד האור משודר במציאות.

חיבור בין פוטושופ ואילוסטרייטור – כעת ניתן להעתיק אלמנטים מאילוסטרייטור ולשמור על אפשרויות עריכה בפוטושופ כמו Fill, Stroke, Blend, Opacity.

שיתוף מהיר של העבודה עם אחרים ותוספת תגובות – ניתן לשתף את העבודות שמבצעים בפוטושופ עם לקוחות או כל אחד אחר דרך קישורים פרטיים או ציבוריים, אל אלו יוכלו להיכנס גם אחרים ולהגיב דרך מנוע תגובות כדי לספק רשמים על העבודה.

שיפורים לייצוא תמונות – מנגנון הייצוא מקבל עדכונים משלו, עם טיפול מורחב בצבעים, יכולת השוואה בין שתי הגדרות ייצוא שונות זו לצד זו ועוד.

 

לחדשות נוספות מכנס Adobe Max 2021 – לחצו כאן לאתר החברה

השוואת מפרטים