הוכרזה: Android 12L – הגרסה של גוגל לאנדרואיד 12 על מסכים גדולים

Android 12L (תמונה: גוגל) Android 12L (תמונה: גוגל)

מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 בגרסתה הרגילה הושקה באופן רשמי רק בשבוע שעבר, וכבר עכשיו אנו נחשפים גם אל גרסתה הגדולה יותר, המיועדת למכשירים מתקפלים, טאבלטים ומחשבים בגודל מלא. אם אתם לא מבינים מה הרעיון, ההסבר הוא שגוגל עושה את זה על מנת להתאים את מערכת ההפעלה שלה גם למסכים גדולים יותר, כך שבזמן שסמארטפונים ישתמשו ב-Android 12, טאבלטים, מחשבים ומכשירים מתקפלים יעשו שימוש ב-Android 12L, כשהאות L מייצגת את המילה “Large“.

כחלק מהשינויים, ובמטרה להפוך את חווית השימוש לנוחה יותר במסכים גדולים, וילון ההתראות יחולק ל-2 עמודות, כך שכפתורי השליטה המהירים ממוקמים בחלק השמאלי של המסך, בשעה שההתראות עצמן יימצאו בחלקו הימני באיזור נפרד. באופן דומה, גוגל שינתה גם את מסך הנעילה, כך שבעת הקלדת קוד או ציור, תבנית לפתיחת המסך הנעילה תוצג בצד ימין או שמאל (לבחירת המשתמש), מה שיאפשר לפתוח את הנעילה בלי צורך לגשת למרכז התצוגה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כדי להשתמש בגודל המסך באופן מיטבי, גוגל שיפרה גם את חווית ריבוי המשימות, מה שאומר שבגרסה החדשה נמצא שורת משימות בדומה ל-Windows או MacOS בתחתית המסך, דרכה נוכל להקפיץ אפליקציות לפעולה במהירות וגם להיכנס למסך מחולק באמצעות גרירה של אפליקציה נוספת לפעולה. ובמידה ואתם לא מעוניינים בשורת המשימות הזו, תמיד תוכלו להסתיר ולשכוח ממנה.

גם ב-2021 ישנן עדיין לא מעט אפליקציות שאינן מותאמות לשימוש במסכים גדולים (אינסטגרם אנחנו מסתכלים עלייך), מה שיגרום לכך שבעת הפעלתן הן יוצגו בצורת ההופעה שלהן על גבי סמארטפון ולא ינצלו את שטח המסך המלא. אפליקציות כאלה יקבלו כעת תג מודגש מגוגל בחנות ה-Google Play לפני הורדתן לטאבלט, כך שהמשתמש יידע לפני שהוא מוריד אותן שהן לא מותאמות לשימוש על מסכים גדולים.

גוגל מעודדת מפתחים לבדוק כבר עכשיו כיצד האפליקציות שלהם עובדות על מערכת ההפעלה Android 12L, לבדוק איך הן מגיבות לפעולה במצב ה-Split Screen החדש ולהתאים אותן באמצעות שימוש במגוון API’s חדשים. על מנת להשתמש במערכת ההפעלה החדשה ניתן להוריד את האמולטור (Emulator) הייעודי בלחיצה כאן.

זמינות

מערכת ההפעלה Android 12L צפויה לצאת אל המשתמשים כבר בתחילת השנה הבאה, כשטאבלט ה-Lenovo P12 Pro עתיד להיות הראשון שיקבל את גרסת המפתחים הראשונה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים