סגה ומיקרוסופט מכריזות על ברית אסטרטגית למשחקים עתידיים

לוגו SEGA (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת סגה (Sega) הכריזה כי תצטרף לחברת מיקרוסופט ב”ברית אסטרטגית” שמטרתה לפתח יחדיו משחקי וידאו עתידיים. כחלק מהברית, סגה מקווה לפתח משחקים עתירי תקציב לקהל גלובלי, אותם יפיקו על גבי שירות הענן של מיקרוסופט, Azure. הברית החדשה גם תסייע לסגה לקחת צעד קדימה עם מה שהם מכנים “משחק העל” (Super Game) – יוזמה חדשה שאמורה לפתוח פרנצ’ייז גדול ומלא דמויות במשחק קהילתי, ככל הנראה בדומה ללהיט Super Smash Bros. המשחק עדיין בשלבי פיתוח וצפוי לצאת רק בעוד מספר שנים.

שיתופי פעולה כאלו אינם יוצאי דופן, ולמעשה מיקרוסופט כבר עבדה עם סגה על מספר כותרים כמו “פרסונה” (Persona) ו-“Total War”. ההכרזה החדשה של סגה מעלה את השאלה האם ייחתם כאן סוג של הסכם בלעדיות שימנע מהחברות לעבוד עם מפתחים אחרים. משחקים צפויים של סגה בסדרות “סוניק” (Sonic the Hedgehog) ו-“Super Monkey Ball” עלולים למצוא עצמם בעוד מספר שנים הופכים זמינים בקונסולות Xbox בלבד, באם החברות יחליטו לא לנדוד לשיתופי פעולה אחרים. עם זאת, הדבר לא נכלל בהכרזה בינתיים, כך שאין לדעת אילו משחקים יינחתו באילו פלטפורמות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לאחרונה החלו לצוץ שמועות כי מיקרוסופט מתכננת לרכוש את חברת סגה כולה. ההכרזה החדשה שמה קץ לשמועות, ומדגישה כי מדובר בשיתוף פעולה בלבד שמטרתו להעניק לסגה את האופציה להשתמש בטכנולוגיות פיתוח המשחקים המתקדמות יותר של מיקרוסופט. פיתוח משחקים באמצעות הענן יאפשר לסגה להיפטר מחומרה יקרה וכבדה ולהסתפק בחיבור אינטרנט מהיר.

בעקבות ההכרזה, מניות סגה קפצו בכשישה אחוזים. המילים העיקריות בהכרזה הן “קהילה”, “גלובלי” ו”אונליין”, מה שמעיד על התקווה של סגה לפתח משחקים רחבי יריעה שייצרו סביבה משחקית עולמית. עם “משחק העל” המסתורי עליו עובדת החברה, נראה כי הפוקוס הוא ליצור כותרים עתידיים אשר ניתן לשחק בהם שוב ושוב במשך שנים ארוכות ולא משחקים מוגבלי עלילה עם התחלה, אמצע וסוף.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים