אמזון תשגר זוג לוויני ניסוי לבחינת שירות אינטרנט מבוסס לוויינים

משגר ה-RS1 של ABL Space Systems (מקור אמזון)

אמזון (Amazon) עדכנה רשמית כי היא מתכננת לשגר את צמד לוויני הניסוי KuiperSat-1 ו-KuiperSat-2 לחלל עד הרבעון השני של 2022, זאת כחלק מהשלב הראשון ב”פרויקט קויפר” (Project Kuiper), פרויקט האינטרנט הלוויני של החברה המתכנן לספק אינטרנט מבוסס לווינים שיהיה זמין מסביב לעולם באמצעות צי לווינים שינוע במסלול נמוך.

החלל הפך כבר מזמן לזירת התחרות הבאה של חברות הענק, כאשר בנוסף למרוץ אחר הטיסה לחלל שמתקיים בין Blue Origin של מייסד אמזון, ג’ף בזוס, ובין חברת SpaceX של אילון מאסק, אמזון עובדת גם עם מתחרה לשירות האינטרנט הלוויני Starlink של SpaceX תחת השם “פרויקט קוויפר”.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

המטרה הסופית של פרויקט האינטרנט הלוויני מבית אמזון היא לספק אינטרנט באמצעות 3236 לווינים הנעים במסלול נמוך LEO (ר”ת Low Earth Orbit), כאשר צמד לוויני ה-KuiperSat הראשונים ישוגרו עד סוף 2022 כחלק מניסויי תקשורת של החברה.

מסלול בדיקת לוויני ה-KuiperSat (מקור אמזון)

את הדרך לחלל צמד הלווינים צפוי לעשות באמצעות משגר ה-RS1 החדש של חברת ABL Space Systems, המגיע בגובה של 27 מטרים ומסוגל לשגר כ-1350 ק”ג של מטען למסלול LEO במחיר של 12 מיליון דולר לשיגור.

בעוד שתחום האינטרנט הלוויני איננו חדש לגמרי בעולם, הוא הפך להיות פתרון נגיש הרבה יותר בעבור המשתמש הביתי הממוצע באמצעות חברת Starlink, שהוכיחה שיש צורך וביקוש לשירות האינטרנט הלוויני במיוחד באיזורים בהם אין תשתית אינטרנט זמינה למשתמשים.

חברת Starlink היא גם החסם העיקרי של אמזון, כאשר צי לוויני האינטרנט שלה מספק כבר היום אינטרנט מבוסס לווינים למשתמשים במספר מדינות ומכיל מעל 1600 לווינים, בעוד אמזון תשגר צמד ראשון רק ב-2022.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים