אינסטגרם מתכננת להוסיף תוכנית מנויים בתשלום

לוגו אינסטגרם

אינסטגרם (Instagram) מתכננת להוסיף מודל מנויים בתשלום על מנת לאפשר ליוצרי תוכן להרוויח כסף על ידי יצירת “מועדון מעריצים” (Fan Club) סגור, אליו יוכלו משתמשים להירשם בתשלום, כך עולה מתוך אפשרות ה-Subscriptions החדשה שנוספה בגרסה האמריקאית של האפליקציה, ומאפשרת הרשמה בעלות של 0.99 עד 4.99 דולר לבחודש.

מודל תשלומים ומנויים לתמיכה כספית ביוצרי תוכן אינו משהו חדש וקיימות לא מעט פלטפורמות מתחרות בתחום, דוגמת Patreon ו-OnlyFans. עד כה איפשרה אינסטגרם לקנות “תגים” (Instagram Badges) לתמיכה ביוצרים בזמן שידורים חיים שהם מבצעים, אך אפשרות מועדון החברים (Instagram Subscriptions) צפויה להגיע בתור תשלום חודשי קבוע מצד מנויים של יוצרי התוכן.

משתמשים שיבחרו לעשות מנוי יצטרפו למועדון מעריצים של אותו משתמש באינסטגרם, עבור זאת הם יקבלו קבל תג מיוחד שיסמן אותם כחברי מועדון וגישה בלעדית לשידורים חיים ופרסומי סטורי חדשים שיהיו מיועדים רק לחברי המועדון. נכון לעכשיו, טווח העלות למנוי בעבור אותו מועדון מעריצים נע בין 0.99 ל-4.99 דולר בחודש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הרשמה למועדון מעריצים באינסטגרם (מקור Alessandro Paluzzi)

בשלב זה לא מדובר על אפשרות רשמית ופומבית הזמינה באפליקציית אינסטגרם, אך עם הוספת רשימת המחירים בעמוד האפליקציה על גבי מכשירי iOS אפשר לצפות להשקה קרובה של פיצ’ר מועדון המעריצים של אינסטגרם, ואיתו גם לתוכנית המנויים.

אינסטגרם לא מנסה להמציא את הגלגל מחדש, אלא להצטרף לטרנד המנויים בתשלום שקיים ברשת, דרכו משתמשים מעוניינים לשלם על תכנים בלעדיים ולהציע תמיכה במשתמשים אחרים היוצרים עבורם תוכן, כאשר הרצון של אינסטגרם די פשוט ובסיסי – לקחת נתח משוק פלטפורמות התשלומים האחרות ליוצרים הקיימות בשוק תוך ניצול הפופולריות הגדולה שלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים