אפל תחוייב לאפשר הוספת אמצעי תשלום חלופיים באפסטור החל מה-9.12

Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אחת ההשלכות הגדולות למשפט של אפל מול אפיק (Epic) סביב מנגנון התשלומים באפסטור והסרת המשחק פורטנייט מחנות האפליקציות של החברה הייתה החלטתה של השופטת הפדרלית, איבון גונזלס רוג’רס, לחייב את אפל להוסיף אפשרות שימוש באמצעי תשלום חלופיים באפליקציות החל מה-9 בדצמבר, וכעת היא דוחה את צו המניעה אותו ביקשה אפל כדי לנסות ולמנוע את יישום ההחלטה.

השופטת הפדרלית פסקה אמש (ג’, 9.11) כי היא דוחה את צו המניעה של אפל מיישום הפסיקה הקודמת שלה בנושא עד לסיום הערעור של החברה, דבר שיחייב את אפל לאפשר למפתחים להוסיף כפתורים וקישורים לאמצעי תשלום אחרים מלבד זה של אפל בתוך האפליקציות שלהם הזמינות באפסטור, כאשר לפי הפסיקה על אפל לאפשר זאת עד ה-9 בדצמבר, 2021.

בעוד שמשפט אפל ואפיק רחוק מלהסתיים, כשערעורים סביבו ככל הנראה יקחו זמן רב, השופטת הפדרלית דחתה את הבקשה של אפל לדחיית הוספת אפשרויות התשלום החיצוניות בעבור מפתחים ושירותים בטענה לקשיים פיזיים וטכניים, כאשר היא קובעת כי הסיבה היחידה לעיכובים היא הרצון של אפל להמשיך ולהרוויח מהשליטה שלה באמצעי התשלום למפתחים מהם היא גובה עמלה גבוהה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

דחיית צו המניעה של אפל מיישום החלטת השופטת (מקור scribd)

חוסר האפשרות של מפתחים לגבות כסף ממשתמשים דרך פתרונות תשלום אחרים מלבד זה של אפל הוא אחד מהנושאים העיקריים שעלו במשפט, כאשר הפסיקה החדשה עשויה לפגוע בהכנסותיה של אפל, שתצטרך לאפשר למפתחים לגבות כסף בדרכים אחרות ולא רק באמצעות אפל פיי, אשר השימוש בה מקנה לחברה תמורה בדמות עמלה, אותה מחשיבה השופטת כגבוהה יתר על המידה.

עם זאת, יש לציין כי לפחות בשלב זה, הדרישה מאפל היא הוספת קישורים לשירותי תשלום חיצוניים ולא לשילוב מנגנוני תשלום מובנים בתוך חנות האפליקציות, מה שיהפוך את תהליכי התשלום עבור המשתמשים באפליקציות למסורבלים בהשוואה לשימוש בשירות התשלומים אפל פיי הזמין באופן מובנה במכשיריה.

השוואת מפרטים