גוגל תוסיף מערכת ניהול פרטיות משופרת לדפדפן כרום החל מגרסה 97

לוגו דפדפן גוגל כרום מקור: Google

גוגל (Google) הכריזה על שדרוג מערכת ניהול המידע של האתרים בדפדפן כרום, כאשר בגרסת הבטא של דפדפן ה-Chrome 97 היא מציגה פאנל ניהול חדש ומשופר המאפשר לשלוט בעוגיות ובמידע אותו אתרים שומרים עלינו בצורה פשוטה יותר בהשוואה לגרסאות קודמות.

תפריט ניהול האחסון המשופר (Simplified Storage Controls) יאחד בצורה נוחה את תצוגת העוגיות והמידע המאוחסן תחת דומיינים שונים במקום אחד נוח יותר, שיאפשר למשתמשים לצפות במידע ששותף עם אתר מסוים ולמחוק אותו באופן מלא ללא צורך במעבר פרטני על עוגיות בהגדרות.

תפריט ניהול האחסון החדש יהיה זמין תחת הקישור chrome://settings/content/all, במקום התפריט הישן יותר שהיה זמין בקישור chrome://settings/siteData, וישאר זמין למפתחים ב-DevTools בעבור אלו הזקוקים לניהול פרטני יותר של אחסון מידע לאתרים. הסיבה האמיתית לפישוט תפריט אחסון המידע היא מניעת האפשרות של משתמשים למחוק עוגיות ספציפיות בלבד, מה שיכול לגרום לתקיעה של אתרים או לפגוע בהצגה התקינה שלהם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השינוי החדש צפוי להיות אחד מתוך כמה שיפורים בדפדפן הכרום הפופולרי של גוגל, כאשר הוא מתקרב לגרסה ה-100 שלו, שצפויה להביא עימה מספר שינויים, ולו רק לאור העובדה שיבוצע המעבר למספר גרסה תלת ספרתי.

השוואת מפרטים