קוואלקום צפויה למתג מחדש את סדרת שבבי ה-Snapdragon

קוואלקום

חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על הפרדת מותג הסנאפדרגון (Snapdragon) ממותג הקוואלקום הראשי של החברה, כאשר כחלק מתהליך ההפרדה והמיתוג מחדש, מערכות השבבים הבאות ממותג הסנאפדרגון יוותרו על המיתוג התלת-ספרתי המוכר בעבור שם מותג חדש שישתמש בספרה אחת בלבד.

עוד לפני מועד אירוע ההכרזה הקרוב של קוואלקום יהיה ה-Snapdragon Tech Summit שיתקיים ב-30 בנובמבר, החברה מציגה שינוי גדול ומשמעותי בקו מוצרי הסנאפדרגון שלה. המיתוג מחדש יגיע בשלב הראשון למערכות על שבב מסדרת הפרימיום של החברה, אותה הכרנו עד היום תחת השם Snapdragon 898, שתוצג באירוע הקרוב בסוף החודש כאשר היא נועדה להתחרות בשבבי ה-Exynos 2200 של סמסונג וה-Dimensity 9000 של מדיה-טק.

קוואלקום לא פרסמה מידע מלא אודות שינוי מותג הסנאפדרגון, אך החלטה חשובה שהחברה החליטה לחשוף נוגעת הפסקת השימוש במערך שמות תלת ספרתי לציון דור ורמת מערכת השבבים יחד עם מידע נוסף, מהלך שצפוי להקל מאוד על ההבנה של המשתמשים היכן ממוקמת מערכת השבבים שלהם בהשוואה למערכות שבבים אחרות של החברה, כאשר היא תבצע מעבר לקוד שמות בעל ספרה בודדת, הצפויה להיות “Snapdragon 8” לפי הטיזרים של קוולאקום לפחות בעבור פלטפומרת ה-Snapdragon 898.

הספרה 8 כחלק מהמיתוג מחדש של סנאפדרגון (מקור קוואלקום)se

מותג הסנאפדרגון העצמאי החדש ישמור על עיצוב כדור האש (fireball) שיקבל עדכון כחלק מהמיתוג מחדש, כאשר צבעי המותג החדשים יהיו שחור (Midnight), אפור (Gunmetal), כסוף (Nickel), אדום (Snapdragon Red) וזהב (Gold). שינוי נוסף שיגיע לשמות שבבי הסנאפדרגון הבאים הוא הוויתור על התיוג 5G כחלק מהשם עצמו, וזאת לאור העובדה שהתמיכה ברשתות הדור החמישי הפכה לברירת מחדל בדורות החדשים של השבבים.

את מהלך המיתוג מחדש המלא של סנאפדרגון אנו צפויים לראות במהלך אירוע ה-Snapdragon Tech Summit שיתקיים בסוף החודש הנוכחי ב-30.11.

מהלך המיתוג מחדש של קוואלקום וסנאפדרגון צפוי להקל מאוד על משתמשים שהתבלבלו לא פעם בכל הנוגע למיצוב מערכות השבבים מבית קוואלקום. בעוד שהספרה הראשונה ציינה לאיזו “רמה” משויך השבב, שאר המספרים יצרו בלא מעט מהפעמים בלבול בין דורות שונים באותה הרמה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים