הוספת תמיכה ב-DLSS תמאפשר שיפור ביצועים במשחקים על לינוקס

Valve

חברת Valve הכריזה על הוספת התמיכה בטכנולוגיית שיפור ביצועי הגיימינג DLSS (ר”ת Deep Learning Super Sampling) של אנבידיה בגרסה האחרונה של Proton, טכנולוגיית התאימות של החברה המאפשרת לשחק במשחקי ווינדוס על מערכות לינוקס.

תחום הגיימינג במחשבים כיום מתרכז בעיקר סביב מערכת ההפעלה ווינדוס של מיקרוסופט, כאשר מערכות הפעלה אחרות כמו macOS או לינוקס תומכות במגוון משחקים נמוך בהרבה לעומת ווינדוס, דבר שנפתר חלקית עם השקת שירותי הזרמת המשחקים השונים, בהם GeForce NOW של אנבידיה, Stadia של גוגל, xCloud של מיקרוסופט, Luna של אמזון ואחרים, המאפשרים לשחק במשחקים דרך הדפדפן ללא תלות במערכת ההפעלה.

עם זאת, לא חסרים משתמשים המעדיפים לנצל את מערכת המחשב החזקה שלהם על מנת לשחק ללא צורך בתשלום חודשי כלשהו. כאן, כאמור, נמצאת הבעיה העיקרית של הרבה משתמשים – אם רוצים לשחק באופן מקומי על המחשב, המערכת המועדפת היא עדיין ווינדוס.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

DLSS 2.0 (מקור nVidia)

כאן נכנסה למעשה חברת Valve המוכרת מסדרת משחקי Half-Life, אך יותר מכך מחנות המשחקים המקוונת Steam, שעשתה צעד אחד נוסף לקראת משתמשי הלינוקס עם הצגת טכנולוגיית ה-Proton לפני כ-3 שנים בתור “שכבת תאימות” (compatibility layer) המאפשרת לשחק משחקי ווינדוס על לינוקס.

אחרי שהוסיפה תמיכה ניסיונית ב-DLSS בגרסת ה-Proton 6.3-7, החברה עוברת לתמיכה רשמית ב-DLSS עם הצגת גרסת ה-Proton 6.3-8, דבר המהווה צעד נוסף ליישור הקו בין שחקני ווינדוס ללינוקס.

בעוד שטכנולוגיית ה-Proton של Valve וטכנולוגיות תאימות אחרות הקיימות בשוק מאפשרות לשחק ולהשתמש בתוכנות ווינדוס על לינוקס, מפתחי המשחקים עדיין מתרכזים במערכת הווינדוס הפופולרית בתור מטרת הפיתוח העיקרית עבור המשחקים שלהם, כאשר משתמשים במערכות הפעלה אחרות נזקקים לפתרונות צד ג’ דוגמת ה-Proton או שירותי הזרמת המשחקים על מנת לשחק במערכת המחשב שלהם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים