הכירו את ה-OPPO Air Glass – משקף חכם שמתחבר למשקפיים רגילים

משקף ה-OPPO Air Glass (מקור OPPO)

יצרנית הסלולר הסינית OPPO הציגה במהלך אירוע ה-INNO Day 2021 על צמד פיתוחים חדש – משקף ה-OPPO Air Glass שנועד להתלבש על משקפיים רגילים ולספק תצוגת מידע נוספת, ואת ה-MariSilicon X, שבב עיבוד התמונה (ISP) החדש והעוצמתי שלה.

בעוד שהרעיון של משקפיים חכמים איננו חדש לאף אחד כיום, ה-Air Glass החדש של OPPO מגיע בתור “משקף בודד”, בדומה ל-Google Glass הוותיק, כאשר מדובר על התקן חיצוני המתחבר על משקפיים קיימים ומוסיף להם מסך קטן, עליו מוקרן מידע ממקרן מיקרו LED המוטמע בגוף המשקף ומספק תמונה בעד 256 גווני אפור ובעוצמה של עד 1400 ניט לצפיה נוחה גם בשמש.

המטרה העיקרית של המשקף החדש היא לספק מידע נוסף למשתמש בו, בין אם מדובר במידע והתראות אותם הוא מקבל מהמכשיר הסלולרי, טקסט טלפרומפטר שנועד להקראה נוחה או כל מידע אחר. המשקפיים מגיעים במשקל של כ~30 גרם עם שבב ה-Snapdragon Wear 4100 העדכני של קוואלקום, כאשר זמן השימוש שלהם צפוי לעמוד על כ~3 שעות.

בנוסף למשקף ה-OPPO Air Glass החדש, חברת OPPO הציגה במהלך האירוע גם את ה-MariSilicon X, שבב עיבוד התמונה ISP (ר”ת Image Signal Processor) הראשון שתוכנן על ידי החברה עצמה, שהיה ידוע עד עכשיו תחת השם OPPO M1.

שבב ה-MariSilicon X שם דגש על עיבוד תמונה ישירות מתמונת ה-RAW שנתפסת על ידי החיישן, בניגוד לחיישני ISP אחרים שמבצעים עיבוד לתמונות RGB שהופקו מה-RAW, דבר אותו השבב יכול לעשות בזכות עוצמת עיבוד של 18TOPS, עם תמיכה ב-RAW 20bit ומצב צילום RGBW PRO המותאם לחיישן ה-RGBW היעודי של החברה לשיפור של עד פי 1.7 באיכות הטקסטורה.

שבב ה-ISP החדש MariSilicon X (מקור OPPO)

משקף ה-OPPO Air Glass החדש צפוי להיות זמין בצורה מוגבלת כבר במהלך הרבעון הראשון של 2022, כאשר שבב ה-MariSilicon X צפוי להגיע במכשיר ה-Find X הבא של החברה שיוכרז ברבעון הראשון של 2022 גם כן.

אירוע היום הראשון ב-OPPO INNO Day 2021 המלא:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים