גאדג’טי מסקר: Nothing Ear (1) – כשההיסטוריה חוזרת על עצמה

Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

אם עוד לא שמעתם את השם Nothing, אני די בטוח שתשמעו אותו בעתיד הקרוב. מדובר בחברה החדשה אותה הקים מייסד OnePlus לשעבר קארל פיי (Carl Pei), אשר חולל סערה כשהציג לעולם את ה-OnePlus One ב-2014 ושינה את חוקי המשחק כשהוא מציע מפרט דגל עבור חצי מהמחיר של מכשירי הדגל שהיו מצויים בשוק באותה התקופה.

פיי בוחר באותה נוסחה גם הפעם, לאחר שעזב את וואן פלוס הוא משיק את המוצר הראשון שלו תחת השם Nothing Ear (1) ובפועל אלו אוזניות אלחוטיות עם סינון רעשים וכל המאפיינים הטובים אותם אנחנו מכירים מאוזניות דגל כדוגמת ה-AirPods Pro. הקאץ’? הוא חותך את המחיר בחצי. את ה-AirPods Pro תוכלו להשיג היום בישראל במחיר של 777 ש”ח, בזמן שה-Nothing Ear (1) מתומחרות ב-379 ש”ח בלבד.

כמעט מיד אחרי שהוא הציג את האוזניות, פיי כבר השיג שיתוף פעולה עם קוואלקום, אשר השקיעה בחברה לא פחות מ-50 מיליון דולר. הסיפור כולו מזכיר את סיפורה של OnePlus מההתחלה, החל מסטארט-אפ קטן שהציג סמארטפון עם מפרט מרשים בחצי המחיר, עד לענקית סלולר גלובלית המחזיקה יותר מ-2700 עובדים. לא קשה להסיק מכך שמדובר בבחור שיודע מה הוא רוצה, אך כדי להבין האם הוא מסוגל לשחזר את הצלחתה של וואן פלוס, החלפתי את ה-AirPods Pro לטובת ה-Nothing Ear (1) למשך שבועיים וחזרתי עם מסקנות.

מה בקופסה?

 • אוזניות אלחוטיות Nothing Ear (1)
 • כיסוי נטען לאחסון וטעינת האוזניות עם חיבור USB-C
 • כבל USB-C ל-USB-A
 • מתאמי סיליקון ב-3 גדלים (זוג אחד על האוזניות)
 • חוברות הדרכה
Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

עיצוב, תפעול ונוחות

כשאנחנו מדברים על אוזניות היום אי אפשר להסתיר את העובדה שכמו שהן משרתות אותנו, הן גם סוג של תכשיט. הן רוב הפעמים ישבו תמיד בתוך האוזן שלנו ולא נוריד אותן גם כשאנחנו מדברים עם אנשים, מה שהופך אותן לסוג של פריט לבוש קבוע בו העיצוב והנוחות חשובים לא פחות מאיכות הסאונד.

ברגע הראשון שהחזקתי את האוזניות הבנתי שמדובר בעיצוב שונה לחלוטין ממה שהתרגלתי אליו עם ה-AirPods Pro. הקופסה מרובעת וגדולה יותר, המבנה כולו שקוף וישנה הבנה מיידית שייקח זמן על מנת להגיע למסקנה אמיתית מה אני חושב על העיצוב הזה. בסופו של דבר הגעתי להבנה שכל אוזניות צריכות להגיע במבנה שקוף. האפשרות לראות את האוזניות דרך הכיסוי מדהימה בעיניי, גם אם לא מדובר בדבר פרקטי או שימושי מאוד – המראה הזה מושך את העין והופך את האוזניות לכל כך פחות משעממות כלפי חוץ.

העיצוב השקוף לא עוצר רק בכיסוי וממשיך גם אל תוך האוזניות בנפרד, כשאוזניה ימין כוללת נקודה אדומה ואוזניה שמאל כוללת נקודה לבנה על מנת להבדיל ביניהן בקלות בהוצאה מהכיסוי וגם במהלך השימוש. על כל אוזניה מוטבע השם “Nothing Ear (1)” וניתן לראות את כל המבנה הפנימי של האוזניה מחוצה לה. גם כאן לא מדובר בהחלטה פרקטית, אך כזו המושכת את העין והופכת את האוזניות להרבה יותר מעניינות מבחינה עיצובית.

אופן השמתן חזרה לקופסה עלול לבלבל מעט את חלקנו בעקבות כך שמדובר בהחזרה לקופסה על הצד שלהן, אך תוך כמה ימים כבר מתרגלים לזה. ההתמגנטות פנימה של כל אוזניה חזקה, וגם המגנטים הסוגרים את הכיסוי מעולים, בעודם מאפשרים פתיחה די בקלות של המכסה אך שומרים על המכסה סגור כשלא תנסו לפתוח אותו. לא לגמרי הצלחתי להבין למה יש עיגול עמוק על גבי המכסה ומה הפרקטיות או הרעיון העיצובי מאחוריו, אך כן מצאתי אותו נחמד למשחק עם הכיסוי כספינר או לתפיסה של הכיסוי.

גודלו של הכיסוי כן בולט בכיס והייתי שמח אם הדור הבא של האוזניות יכלול כיסוי קצת קטן יותר, אך לא מדובר בדיל ברייקר. את האוזניות אנחנו מקבלים עם מתאמי סיליקון בגדלי Small, Medium ו-Large, כך שאפשר לבחור את הגודל המתאים לכם, ובפועל מדובר באוזניות נוחות מאוד הנתפסות באוזן בקלות ולא נופלות ממנה גם בעת ריצה או נענוע של הראש. כן קרה לי שהן החלו להחליק החוצה מהאוזן לאחר כשעתיים, אך החלפה של מתאמי הסיליקון מגודל Small שפחות התאים כנראה ל-Medium פתרה את הבעיה.

תפעול האוזניות פשוט למדי ומסתכם בחיישני המגע שעליהן, כך ש:

 • נגיעה ארוכה תעביר אותנו בין מצב סינון רעשים לשקיפות ולמצב ניטרלי
 • טפיחה כפולה תפסיק/תמשיך את המוזיקה
 • טפיחה משולשת תעביר שיר או תחזיר לשיר הקודם (לבחירתכם באפליקציה)
 • החלקה מעלה ומטה על האוזניה להנמכת הווליום

למוח שלי לקח לא פחות מכמה ימים להבין שהאוזניות לא יגיבו לי אם פשוט אטפח עליהן פעם אחת, ואני חושב שלא הייתי כל כך אבוד, מבולבל ומתוסכל זמנית מאז הביקור האחרון שלי בדיזינגוף סנטר. אחרי שהצלחתי להבין שאצטרך להתרגל לטפיחה כפולה מהיום, השימוש היה קל ונוח ואם אתם לא מגיעים מאוזניות שמתופעלות בטפיחה אחת לא תסבלו מתקופת ההתרגלות הזו.

מעבר לסיפור נוגע הלב הזה, התפעול של האוזניות באמצעות מגע לא היה מושלם כל הזמן, כשיותר מפעם אחת קרה שהן פספסו נגיעה שלי או תרגמו טפיחה כפולה כטפיחה משולשת, אם כי גם זה לא דיל ברייקר בעיניי בהתחשב בעובדה שזה לא קרה הרבה וסביר להניח שהבעיה תיפתר או לפחות תשתפר עם עדכוני תוכנה עתידיים.

סאונד ואיכות שיחה

על מנת להתחרות בשוק האוזניות העמוס, אוזניות טובות צריכות להציע סאונד מעולה, אפליקציה ידידותית למשתמש ואיכות שיחה טובה. אם היצרן הצליח להציע את כל אלו לצד מבנה נוח, יש לו נוסחה מוצלחת ביד ליצירת אוזניות אלחוטיות מעולות. המסע לכך מתחיל בסאונד, והפיתרון של Nothing לגזרה הזו הוא שיתוף פעולה עם חברת Teenage Engineering העוסקת בייצור של סינתיסייזרים ומוצרי אודיו אלחוטיים, מה שגרם לשילוב בין 2 החברות להתאמת הסאונד באוזניות של Nothing.

על הנייר, ה-Nothing Ear (1) משתמשות בדרייבר דינאמי בגודל 11.6 מ”מ עם תא אוויר שלפחות על פי החברה מאפשר העצמה של הבאס, המידים והטרבל. בתחילת השימוש בהן הסאונד הרגיש שטוח לטעמי, לא נוראי בשום צורה כמובן אך כן ציפיתי ליותר. באופן מפתיע, האוזניות קיבלו עדכון במהלך השימוש בהן והסאונד השתנה כמעט לחלוטין, מסאונד שטוח וסביר, עברתי ליהנות מסאונד שלטעמי שווה באיכותו ל-AirPods Pro או קצת יותר טוב מהן בגזרת עומק הבאסים.

אם אתם חובבי ווליום, תוכלו לקבל כאן המון ממנו ולשמחתי הוא לא צורם גם בעלייה לרמת הווליום הגבוהה ביותר. הוא כן גבוה בהגזמה וגורם לכם להרגיש במועדון, אך לא כדאי לכם להישאר שם יותר מידי זמן כדי לא לפגוע בשמיעה שלכם לטווח הארוך (בכל אוזניות, לא רק באלו). האם אודיופילים יאהבו את הסאונד של האוזניות כמוני? לא אוכל לדעת כי אני לא אודיופיל, אבל האם אני יכול להיות בטוח שרוב האוכלוסיה יאהבו את הסאונד? אין ספק.

Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

איכות שיחה היא קטגוריה בהן המון אוזניות פשוט נופלות, אפילו אם מדובר באוזניות יקרות. עד היום ה-AirPods Pro נחשבות למובילות בנושא הזה, בעיקר בעקבות השימוש במבנה הכולל מקל הפונה כלפי הפה וקולט את הדיבור שלנו בצורה טובה יותר לעומת אוזניות שאינן כוללות מקל שכזה. ה-Nothing Ear (1) דווקא כן מגיעות עם המקל המדובר כחלק מהעיצוב שלהן, ולדעתי מדובר במתחרות ישירות של ה-AirPods Pro.

הקלטה מאוזניות ה-AirPods Pro:

הקלטה מאוזניות ה-Nothing Ear (1):

האוזניות משתמשות ב-3 מיקרופונים וב-AI לסינון הקול שלכם מבחינה טכנית, ובזמן שיחה בפועל הצד השני תמיד ישמע אתכם באופן ברור. בהשוואה ל-AirPods Pro כן שמנו לב שקולכם יישמע חלש יותר מבחינת ווליום עם האיירפודס, אך הן מסננות יותר רעשי רקע, בזמן שה-Nothing חזקות יותר מבחינת ווליום אך גם כוללות קצת יותר רעשי רקע. בשני המקרים מדובר באופציות מעולות לביצוע שיחות, ובתור אחד שמבצע עשרות כאלה ביום, אני יכול לומר בבטחה שה-Nothing Ear (1) עושות את העבודה.

Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

סינון הרעשים טוב מאוד, אך עדיין לא ברמה של ה-AirPods Pro, אם כי בהתחשב בעובדה שהן עולות חצי מהאיירפודס, אפשר רק להחמיא להן. כשלעצמו מדובר בסינון רעשים מעולה שמאפשר להתמקד בעבודה ולשכוח מרעשי הרקע ברכבת או באוטובוס, אם כי באוטובוס נתקלנו לא פעם בכך שבעת קפיצה של הרכב האוזניות מפיקות מעין הד אווירי מוזר שהיינו שמחים להיפטר ממנו. הסינון מסוגל להעלים רעשי רקע קלים ולהפחית רעשי רקע כבדים יותר, אך כאמור לעיל, לא מדובר בסינון הכי טוב שנתקלנו בו. עם זאת, כן מדובר בסינון הרעשים הטוב ביותר שאני לפחות נתקלתי בו ביחס לתג המחיר הזה.

מצב השקיפות עושה עבודה מעולה גם הוא, ובדומה לסינון הרעשים הוא לא הכי טוב בשוק, אך כן הכי טוב ביחס לתג המחיר שלו וגם בתגי מחיר גבוהים יותר עד לכ-600 ש”ח. המצב המדובר מתיר לרעשי הסביבה להיכנס אל האוזן דרך האוזניות והסינון הפאסיבי שלהן באמצעות מתאמי הסיליקון, ולעומת ה-AirPods Pro לא מדובר במצב שיגרום לכם לשכוח שיש לכם אוזניות באוזניים, אך הוא כן יאפשר לכם לשוחח עם אנשים בקלות ובלי להוריד את האוזניה.

אפליקציה, פיצ’רים וחיי סוללה

האפליקציה של האוזניות היא מהפשוטות ביותר שראינו, כשבזמן החיבור הראשוני יש צורך בלחיצה ארוכה על הכפתור שבכיסוי האוזניות והאפליקציה כבר תזהה אותן ותציע לכם להתחבר. לאחר החיבור האוזניות יוצגו לכם בגדול כשמתחתיהן אחוזי הסוללה של כל אחת ו-2 כפתורים לשליטה עם השמע או על כפתורי המגע. בלחיצה על “Hear” נקבל גישה למעבר ידני בין מצב סינון רעשים, לשקיפות ולמצב ניטרלי, כשבבחירה בסינון רעשים ניתן לבחור בין סינון רעשים חזק לסינון רעשים עדין יותר.

זה נשמע נחמד על הנייר, אך בשטח מדובר באופציה מיותרת לדעתי וגם במהלך הבדיקה לא הרגשתי צורך אמיתי באופציה שכזו בכלל. אם אני רוצה לסנן רעשים אני פשוט רוצה לסנן אותם, למה שאסנן רק חלק? בכל אופן רעשים חזקים כמו מכוניות נשמעים באופן מעומעם ומספיק גם בעת מצב סינון רעשים חזק, וכשאני רוצה לדבר עם אנשים אני פשוט עובר למצב שקיפות, מה שמייתר את הצורך בסינון רעשים בדרגות שונות ועצם היותה של האפשרות בממשק מסרבל את הנושא ללא צורך.

האקולייזר באפליקציה בסיסי מאוד ומאפשר מעבר בין מצבים שונים כמו: מאוזן, הגברת טרבל, הגברת באסים או הגברת קולות. במהלך השימוש יצא שהשתמשתי כמעט תמיד במצב מאוזן שעושה עבודה נפלאה, אך אם אתם רוצים קצת יותר מהגבוהים תוכלו לבחור במצב הגברת טרבל ואם אתם מעוניינים בקצת יותר באסים תוכלו לבחור במצב הגברת באסים. מצב הגברת הקולות (Voice) מוזר מאוד וגורם לסאונד להישמע באיכות נמוכה, מה שהופך אותו לדי מיותר.

Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)
Nothing Ear (1) (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

בצד ימין למעלה באפליקציה נמצאות 3 נקודות המאפשרות גישה לתפריט נוסף בו ניתן לכבות את הזיהוי של השמתן באוזן וההפעלה האוטומטית/הפסקה אוטומטית של המוזיקה. עוד בתפריט אפשר לבחור במצב Low Latency Mode המאפשר מעבר מהיר יותר של הסאונד לאוזניות בעת משחק או צפייה בסרטונים כך שיהיה פחות דיליי (לא ששמתי לב לכזה) בין הסאונד לצפייה בפעולה. בנוסף לאלו, ניתן גם להשתמש בתפריט למציאת האוזניות באמצעות פיצ’ר ה-Find My Earbud, אשר גורם לאוזניות להפיק צליל חזק המאפשר את מציאתן בבית במהירות.

בצד שמאל למעלה מתיישב תפריט ההמבורגר המוכר ודרכו נוכל להירשם כמשתמשים, לחבר אוזניות נוספות, לשנות את ערכת הנושא של האפליקציה לחשוכה ולספק פידבק לאפליקציה. האוזניות כוללות בין היתר גם עמידות בפני השפרצות מים וזיעה בתקן IPX4, מה שאומר שלפחות באופן טכני אתם יכולים להיות איתן בגשם קל ובאימון אינטנסיבי ללא בעיות.

חיי הסוללה של ה-Nothing Ear (1) התאימו לחיי הסוללה עליהן מעידה החברה, כשהצלחתי להגיע לכ-4 שעות של שימוש רציף עם האוזניות כשסינון הרעשים היה פעיל, ובזכות כך שהכיסוי תומך בטעינה אלחוטית פשוט הנחתי אותו על מטען אלחוטי בכל פעם שהגעתי לעבודה. על פי נתוני החברה האוזניות מסוגלות להגיע עד ל-5.7 שעות של שימוש רציף עם סינון רעשים כבוי. את הטעינה שלהן אפשר לעשות גם באופן חוטי דרך מחבר ה-USB Type-C שבצד הכיסוי. טעינה של מספר דקות בכיסוי מעיניקה עוד לפחות שעה של האזנה, כך שלא יצא לי להתקע ללא סוללה איתן.

השורה התחתונה – האם ה-Nothing Ear (1) הן מה שאתם צריכים?

אם ה-Nothing Ear (1) היו יוצאות לפני שרכשתי את אוזניות ה-AirPods Pro, אני בספק רב שהייתי בוחר באיירפודס על פניהן. אני אחד שמחפש סינון רעשים, סאונד טוב ואיכות שיחה מעולה, אם האוזניות מציעות את 3 המאפיינים הללו יהיה לי קשה להגיד להן לא. בזמן שלא מעט אוזניות היום כלל לא מתחרות עם האיירפודס מבחינת איכות שיחה, האוזניות של Nothing נותנות להן קרב ראש בראש בחצי מהמחיר.

מנגד, אם יש לכם כבר AirPods Pro וחשבתם שהאוזניות של Nothing טובות יותר, אז לא ממש. אם יש לכם את ה-AirPods 2 ובא לכם סינון רעשים בלי להשקיע המון, אלו האוזניות בשבילכם, ואם אתם מגיעים מ-Galaxy Buds או כל זוג אוזניות אחרות מתחת לכ-650 ש”ח, ה-Nothing Ear (1) ירגישו לכם כמו שדרוג אפילו עם תג המחיר הנמוך יותר, כי לפחות כרגע, מדובר בתמורה גבוהה למחיר ובדיוק כמו בסיפור עם וואן פלוס, התמורה הזו תיעלם בהמשך לטובת רווחיות גבוהה יותר.

לבסוף, ה-Nothing Ear (1) צולחות היכן שלא מעט אוזניות אחרות נכשלו, הן במבנה, בסאונד, באיכות השיחה, בנוחות ובעיצוב, הן כוללות את כל אלו בחבילה אחת ועם תג מחיר שקשה לסרב לו. כן היינו שמחים לראות בדור הבא אקולייזר משופר וסינון רעשים טוב יותר, אבל עבור 379 שקלים? אין להן מתחרות שמציעות את כל החבילה הזו גם ב-250 ש”ח מעל.

מחיר: 379 ש”ח בבאג (אחריות לשנה)

מה אהבנו?

 • עיצוב ייחודי
 • סינון רעשים אקטיבי / מצב שקיפות
 • איכות ועוצמת שמע
 • נוחות באוזניים
 • אפליקציה פשוטה לתפעול והבנה
 • טעינה מהירה
 • עמידות בהשפרצות מים וזיעה

ומה לא?

 • אין תמיכה בחיבור לזוג מכשירים במקביל
 • ללא תמיכה ב-AptX
 • פספוסים במחוות המגע
 • כיסוי טעינה מעט גדול

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים