חזקה במובייל: חברת המשחקים Take Two רוכשת את Zynga ב-12.7 מיליארד דולר

לוגו Take Two ו-Zynga

מניותיה של חברת משחקי המובייל זינגה (Zynga) מטפסות היום (ב’, 10.1) במעל 40% לאחר שהודיעה החברה כי תירכש על ידי Take Two, אשר בבעלותה מותגי משחקים מוכרים כמו GTA, BioShock, Borderlands, NBA 2K ואחרים דרך אחזקה במפתחות המשחקים Rockstar, Codemasters ו-2K. הרכישה תאפשר לחברה להרחיב את נוכחותה בשוק משחקי המובייל.

עסקת הרכישה תבוצע לפי שווי חברה של 12.7 מיליארד דולר, ואת המניות תרכוש Take Two במחיר של 9.86 דולר למניית Zynga, זה גבוה בכ-64% בהשוואה למחיר של 6 דולרים בו נסגר המסחר בסוף השבוע בשעבר במניית זינגה בבורסת הנאסד”ק. העסקה תבוצע בעיקר באמצעות מניות Take Two, אך כ-35% ממנה תהיה במזומן.

רכישתה של זינגה תוסיף ל-Take Two כמות גדולה של משחקי מובייל מוכרים ומצליחים, בהם Farmville, Zynga Poker, CSR Racing, Words With Friends ורבים אחרים, אלו יצטרפו לשלל משחקים גדולים שנמצאים ברשות החברה ומיועדים למחשב האישי ולקונסולות, ובהם Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Midnight Club, NBA 2K, BioShock, Borderlands, Civilization, Mafia ו-Kerbal Space Program.

ב-Take Two מציינים כי הרכישה תוסיף לה הכנסות שנתיות בגובה 6.1 מיליארד דולר, מה שיקנה לה יכולת תחרותית בשתי ענקיות המשחקים האחרות בשוק – Activision Blizzard, שעוד ב-2015 הודיעה על רכישתה של King, מפתחת “קנדי קראש” בכ-6 מיליארד דולר, ו-Electronics Arts שרכשה בשנה שעברה את חברת המשחקים Glu Mobile בתמורה לכ-2 מיליארד דולר. באם תקבל העסקה החדשה את כל האישורים, כל ענקיות המשחקים יחזיקו חטיבות מובייל חזקות למדי בידיהן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים