דיווח: סדרת האייפון 14 כולה תציע מסכי 120 הרץ ושדרוג לזיכרון העבודה

iPhone 14 Concept (תמונה: iClarified)

בזמן שהדיווחים אודות מכשיר ה-iPhone SE 2022 ממשיכים להגיע ומעדכנים אותו על הכרזה שכנראה תתרחש בחודשים הקרובים, גם הדיווחים על סדרת האייפון 14 אשר נמצאת במרחק ארוך יותר מגיעים ומספרים לנו על שדרוג המאזן מעט את ההבדלים בין גרסאות הפרו לגרסאות הרגילות. הדיווח המדובר מגיע אלינו מהאנליסט Jeff Pu, אשר מעיד על שדרוגים בעיקר לגרסת הסטנדרטיות כרגע.

על פי דבריו, האייפון 14 מיני והאייפון 14 הרגיל יגיעו עם מסכי ProMotion בדומה לדגמי האייפון 13 פרו והאייפון 13 פרו מקס הנוכחיים, מה שאומר שקצב הרענון שלהם יעמוד על 120 הרץ ויאפשר מעבר מותאם בין 1 ל-120 הרץ באמצעות שימוש בטכנולוגיית ה-LTPO. הדבר מהווה שדרוג משמעותי עבור משתמשי האייפון 13 והאייפון 13 מיני, הן לגזרת התצוגה והן לגזרת החסכון בחשמל שצפוי לצאת מהשימוש בטכנולוגיה המאפשרת מעבר לקצב רענון סטטי במצבי קריאת תוכן ללא מגע בתצוגה.

iPhone 14 Concept (תמונה: iClarified)
iPhone 14 Concept (תמונה: iClarified)

עוד בדיווח נמצא כי בעבר טען האנליסט שדגמי האייפון 14 פרו יגיעו עם שדרוג ל-8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) מ-6 גיגה-בייט השנה, אך נראה שהוא משנה את דעתו בנושא זה וטוען כעת כי דגמי הפרו ימשיכו להגיע עם 6 גיגה-בייט במטרה לחסוך עלויות. עם זאת, הוא כן מוסיף ואומר שדגמי האייפון 14 מיני והאייפון 14 יקבלו לשדרוג ל-6 גיגה-בייט (במקום 4 בגרסאות ה-13), מה שאומר שכל סדרת האייפון 14 תגיע עם 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה.

הערכות קודמות בנושא סדרת האייפון 14 סיפרו לנו על כך שדגמי הפרו עתידים לאמץ חור מצלמה וחור אליפטי נוסף במקום המגרעת, מה שיאפשר לאפל להיפטר מהמגרעת אך עדיין לשמור על מראה המבדיל אותה בקלות משאר המכשירים בשוק עם חור מצלמה. בנוסף, דגמי האייפון 14 פרו צפויים להשתמש במערך צילום הכולל חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה פיקסל, מה שיבדיל את אלו מהדגמים הסטנדרטיים בסדרת ה-14.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים