אינטל מצטרפת לשוק כריית מטבעות הקריפטו עם מאיץ בלוקצ’יין חדש

מאיץ הבלוקצ'יין החדש של אינטל (מקור אינטל) מאיץ הבלוקצ’יין החדש של אינטל (מקור אינטל)

אינטל (Intel) מצטרפת לשוק המטבעות הקריפטוגרפיים ומכריזה על פיתוח שבב ASIC יעודי לחישובי SHA-256 המשמש לכריית מטבעות קריפטו רבים, בהם הביטקוין המוכר. השבב החדש צפוי להציע למשתמשים בו יעילות אנרגטית משופרת עם צריכה חשמלית הנמוכה עד פי 1000 מכרייה באמצעות כרטיסי מסך גרפיים, כאשר החברה הודיעה כי חתמה כבר על הסכמי אספקה לשבב החדש עם שלוש חברות כריית קריפטו גדולות.

תחום המטבעות הקריפטוגרפיים הפך בשנים האחרונות לדבר החם ביותר בתעשיית המחשוב, כאשר לא רק כורים פוטנציאלים מחפשים חומרה חדשה על מנת לכרות מטבעות קריפטוגרפיים, אלא גם יצרנים בתחום המחשוב מציעים פתרונות חומרה יעודיים ובלעדיים לתחום. אינטל מצידה בחרה ליצור שבב ASIC (ר”ת application specific integrated circuit) המותאם במיוחד לכרייה בעבור חברות העוסקות בכריית מטבעות קריפטו, בהן Block, Argo Blockchain ו-GRIID.

שבב ה-ASIC החדש של אינטל, שידוע באופן לא רשמי תחת שמות הקוד Bonanza Mine ו-BMZ2, ממוטב לחישובי SHA-256 המשמשים בכרייה של מגוון מטבעות קריפטו, כאשר הידוע שבהם הוא הביטקוין.

לשימוש בשבבי ASIC לעומת מעבדי GPU גרפיים יש יתרונות רבים, כאשר לפי אינטל המאיץ החדש של החברה יציע צריכה חשמלית אולטרה נמוכה של עד פי 1000, בהשוואה לכרטיס גרפי בביצוע חישובי SHA-256 זהים, דבר שתורם בסופו של דבר לכדאיות הכלכלית של כריית הקריפטו על ידי הורדת מחירי החשמל.

מאיץ הבלוקצ’יין החדש של אינטל צפוי להגיע לשוק מאוחר יותר השנה, והחברה תציג מידע נוסף על הטכנולוגיה החדשה שלה בכנס ה-ISSCC (ר”ת International Solid-State Circuits Conference) שיתקיים בהמשך החודש.

אי אפשר להתחמק היום מהקריפטו, ויותר מכך מההשלכות שלו על תחום המחשוב והמחסור בכרטיסי המסך שנוצר בעקבות העליה בביקוש שלהם על ידי כורי מטבעות קריפטוגרפיים. כאן למעשה נכנסת אינטל, שהעדיפה ליצור מעבדי ASIC יעודיים לכרייה ולא להתבסס על כרטיסי ה-Intel ARC הגרפיים שלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים