הדור הבא של מסכי המגע: Senseg מציגה מסך שמעביר תחושת מרקם

| יום שני, 5 בדצמבר 2011, 14:05 | חומרה, טאבלטים, סלולר
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xkC9vyg4saM[/youtube]

תארו לעצמכם שהייתם יכולים להרגיש את העצמים המוצגים על מסך הטלפון החכם שלכם. תארו לעצמכם שהמסך היה נוגע בכם בחזרה. חברת Senseg עובדת כבר מספר שנים על מסך שיוכל לעשות בדיוק את זה ולאפשר לנו להרגיש מרקמים שונים על מסך מגע חלק. לאחרונה הציגה החברה אב טיפוס מתפקד של מסך מסוג זה ל-CNET, מסך שהוא לא רק מסך מגע, הוא גם מסך תחושה.

הטכנולוגיה הקיימת כיום בטלפונים חכמים משתמשת בחלקים נעים כדי לגרום לרטט במכשיר ובכך לדמות לחיצה על המסך. המסך של Senseg משתמש בשיטה שונה לחלוטין, באמצעות מערכת המבוססת על שדות אלקטרוסטטיים המסך משנה את החיכוך שבינו לבין האצבע. כתוצאה מכך תרגישו כאילו אתם נוגעים בדבר בעל מרקם, אפילו שבפועל אתם נוגעים במסך חלק לחלוטין. על פי הדיווח של CNET, המסך מייצר מרקמים קלים לזיהוי ומסוגל לדמות אפילו חצץ או נייר זכוכית.

מדובר בטכנולוגיה מהפכנית שפותחת מגוון של אפשרויות חדשות להתקשרות עם המשתמש במשחקים ובאפליקציות. בין אם מדובר בהוספת עצמים נסתרים שניתן למצוא רק על ידי מישוש המסך, בין אם מדובר ביצירת חווית משחק מציאותית יותר באמצעות הוספת מרקמים לעצמים שונים על המסך ובין אם מדובר בסיוע במצבים בהם לא תמיד ניתן להסתכל על מסך המכשיר. אך מדובר ביותר מכך, מדובר בטכנולוגיה שתוכל להקל על לקויי ראייה את השימוש בטלפונים החכמים, זאת באמצעות שימוש בכתב ברייל, דבר שלא ניתן היה לעשות לפני כן על מסכי מגע.

מכיוון שהטכנולוגיה לא נעזרת בחלקים נעים או בשינויים פיזיים במסך, ניתן לשלב אותה באותם מכשירים בהם אנו משתמשים כיום ללא שינויים של ממש בשאר רכיבי המכשיר. עם זאת, כדי להגיע לידי הצרכנים, Senseg צריכה למצוא שותפי חומרה שישלבו את הטכנולוגיה במכשירים שלהם – תהליך שלפי נציג החברה מתרחש כעת, תוך תקווה שהטכנולוגיה תופיע במכשירים כבר בשנה עד שנתיים הקרובות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות