גאדג’טי מסקר: Logitech Signature M650 – עכבר אלחוטי מגוון שמתאים לשתי הידיים

עכבר Logitech M650 (צילום: רונן מנדזיצקי) עכבר Logitech M650 (צילום: רונן מנדזיצקי)

עכברים למחשב הם דבר די אישי. לכל אחד ואחת מאיתנו ידיים בגודל שונה, חלקנו משתמשים ביד ימין כיד העיקרית וחלקנו בשמאל (וחלק גם בשתיהן). אם תיגשו לחנויות תגלו במהרה כי עבור השמאליים זה מאתגר הרבה יותר לאתר עכבר תואם ואלו נדרשים לרוב להתפשר בעכבר לימניים, אבל עם ה-Signature M650 מנסה לוג’יטק (Logitech) לשנות מעט את המוסכמות, ומציגה עכבר בשני גדלים שונים, אשר תואם את הימניים וגם את השמאליים, ומציע מגוון צבעים כדי להתאים גם לטעם האישי.

עבור הסקירה של גאדג’טי לקחתי את דגם העכבר שהתאים למידות שלי, כלומר – דגם Large עבור ימניים, אך בחנויות בישראל תוכלו למצוא גם את הדגם הקטן יותר וגם דגם המתאים לשמאליים.

מבנה עכבר ה-Logitech Signature M650

בעוד שלא מדובר בסדרת הדגל של העכברים מבית לוג’יטק, עכבר ה-M650 בהחלט נהנה מתכונות מתקדמות שמנגישה החברה למשתמשים במוצריה בצד התוכנה. הוא מגיע ב-3 גרסאות:

 • דגם ה-M650 הרגיל והקטן
 • דגם ה-M650 L הגדול
 • דגם M650 L Left המיועד למשתמשים שמאליים

מבנה העכבר די סטנדרטי, והוא מציע גלגלת בחלקו העליון, המאפשרת גלילה בעמוד וגם לחיצה על כפתור אמצעי של העכבר, אך כמובן שניתן להחליף את היעוד של הכפתור דרך תוכנת ה-Options של החברה לביצוע מגוון פעולות שונות. לצד הגלגלת ניתן למצוא גם תאורת LED קטנה, זו תספק אינדיקציה על מצב הסוללות.

בצד השמאלי (או הימני אם בחרתם בעכבר לשמאליים) ניתן למצוא זוג כפתורים הניתנים גם הם לתכנות, אשר בברירת המחדל שלהם משמשים ככפתורי חזור (Back) או בצע שנית (Forward).

כפתורי השליטה בעכבר M650 (תמונה: Logitech Options)
כפתורי השליטה בעכבר M650 (תמונה: Logitech Options)

בחלק התחתון של העכבר ניתן למצוא את החיישן, כפתור הפעלה וכיבוי ואת מגירת הסוללות הניתנת להסרה לצורך החלפה. במגירה זו ניתן למצוא גם את דונגל ה-USB של לוג’יטק, המאפשר לחבר אליו מספר מוצרים של החברה על גבי דונגל בודד, אך קיימת גם אפשרות להשתמש בו בחיבור בלוטות’.

Logitech M650 – שימוש שוטף

הדבר הראשון בו מבחינים בשימוש שוטף בעכבר הוא השקט שלו. מי שאוהב את הרעש של לחיצה על כפתורי העכבר לא יאהב את השקט הזה, אך עבורי זו הייתה חוויה טובה למדי. זה אמנם לא הדגם השקט הראשון של החברה, אך הכיוון הזה כנראה מבוקש על ידי רבים, מאחר וסל האפשרויות של לוג’יטק לעכברים שקטים הולך וגדל.

מבחינה ארגונומית מדובר בעכבר נוח למדי. הגרסה הגדולה שלו התאימה לי היטב ליד למרות שאני רגיל להשתמש בעכברים גדולים אף יותר.

ברירת המחדל של מהירות הגלילה בעזרת הגלגלת העליונה (50%) הייתה עבורי מעט איטית ונדרשתי להגביר אותה דרך תוכנת ה-Options, אך לאחר התאמה לצרכים הביצועים היו טובים – ניתן לגלול באיטיות ולהרגיש פיזית כל תזוזה או לגלול במהירות כדי לעבור את הדפים בהתאם.

תוכנת ה-Options מאפשרת גם התאמות  נוספות. אציין כי אני משתמש בגרסת ה-Logitech Options Plus, ואליה אתייחס בסקירה, אך הפעולות דומות גם בתוכנה הסטנדרטית.

לפניכם כמה מהפעולות שניתן להגדיר דרך התוכנה:

 • מהירות גלילה וגם כיוון גלילה
 • מהירות תנועת הסמן על המסך
 • הגדרה ידנית של מה יעשה כל כפתור בעכבר
 • התאמה ספציפית לפעולות העכבר בתוכנות שונות הזמינות במחשב (פוטושופף דפדפן, וורד, אקסל, זום ועוד)
 • הגדרת גלילה צידית בדפים

חיי הסוללה של העכבר נשענים על זוג סוללות ‘AA’ ובלוג’יטק מציינים כי בשימוש דרך דונגל ה-Logi תוכלו לקבל עימן עד שנתיים של שימוש, ובחיבור בלוטות’ עד 20 חודשים. מאחר והעכבר אצלנו רק מאז הוכרז לפני כחודש וחצי, לא נוכל לבדוק אותו עד שהסוללות נגמרות. כן אוכל לומר שבמהלך החודש וחצי האלה, היה זה העכבר היחיד בו השתמשתי ביום-יום, וכי לפי תוכנת ה-Options של החברה, מחוון הסוללה עומד על 95%.

עכבר Logitech M650 (צילום: רונן מנדזיצקי)
עכבר Logitech M650 (צילום: רונן מנדזיצקי)

השורה התחתונה

ה-Signature M650 הוא עכבר מגוון מאוד. הוא מתאים לימניים ושמאליים ומגיע בשני גדלים עבור סוגים שונים של ידיים, וגם מוצע במגוון צבעים לבחירה. הוא מציע חיי סוללה ארוכים במיוחד, אף שהוא נשען על סוללות רגילות ולא מציע אפשרות טעינה באמצעות כבל, והוא בין העכברים השקטים ביותר שתמצאו כיום בשוק, עם השתקה כמעט מוחלטת של הקליקים על הכפתורים שלו.

כמו רבים מהעכברים והמקלדות של לוג’יטק, גם כאן תמצאו המון אפשרויות נוספות להגדרה דרך תוכנת ה-Options, שתאפשר להתאים את העכבר באופן אישי לשימושים שלכם.

מחיר: 159-179 שקלים (אחריות: 2 שנים)

לרכישה >> KSP \ באג

מה אהבנו?

 • חיי סוללה ארוכים
 • נוחות שימוש
 • אפשרויות תוכנה נלוות
 • מתאים לימניים ושמאליים ומגיע בשני גדלים
 • שקט מאוד

ומה פחות?

 • שימוש בסוללות, אין טעינה באמצעות כבל USB-C
 • כמות בסיסית של כפתורים
 • זמין לשמאליים רק בגרסה הגדולה

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים