לא רק בדיחה: טוויטר באמת עובדת על הוספת כפתור עריכה

עריכת ציוצים בטוויטר עריכת ציוצים בטוויטר (צילום: רונן מנדזיצקי)

טוויטר (Twitter) פרסמה ב-1 באפריל כי היא עובדת על הוספת כפתור עריכה לרשת החברתית הפופולרית, והיום (ד’, 6.4) מסתבר כי לא מדובר בבדיחת 1 באפריל, אלא בתוספת ממשית עליה עובדת החברה מזה כשנה.

כפתור העריכה יאפשר למשתמשים לערוך את הציוצים שלהם לאחר הפרסום וצפוי להגיע בחודשים הקרובים למשתמשי ה-Twitter Blue, תוכנית המנויים בתשלום של טוויטר, לפחות בשלב הראשוני.

טוויטר נחשבת לאחת מהרשתות החברתיות הפופולריות והמשפיעות ביותר בעולם, זאת על אף שהיא מבוססת בעיקר על הודעות טקסט קצרות של עד 280 תווים.

השבוע האחרון שעבר על טוויטר היה מעניין, במיוחד בשל השקעת הענק של אילון מאסק, מנכ”ל טסלה ו-SpaceX, שרכש 9.2% ממניות החברה והפך להיות לבעל המניות הפרטי הגדול ביותר בה, כאשר זמן קצר לאחר מכן נודע כי הוא גם הצטרף למועצת המנהלים של טוויטר כדיקרטור.

בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, טוויטר אינה מאפשר למשתמשים לשנות את הציוצים (פוסטים) לאחר פרסומם ברשת החברתית, אך זה צפוי להשתנות בעתיד הקרוב לאחר שהחברה חשפה כי פרסום ה-1 באפריל שלה, בו הזכירה כי היא עובדת על הוספת כפתור עריכה לרשת החברתית, איננו בדיחה כלל, אלא תכונה אמיתית שתגיע למשתמשי ה-Twitter Blue.

https://twitter.com/TwitterComms/status/1511456466233815041

הסמיכות בין כלל האירועים סביב נושא כפתור העריכה, בהם גם סקר של מאסק שהעלה את השאלה “האם טוויטר צריכה להוסיף כפתור עריכה”, סקר שענו עליו יותר מ-4.4 מיליון איש עם 73.6% תמיכה בהוספת כפתור העריכה נכון לפרסום כתבה זו, הובילו את טוויטר לפרסם תגובה רשמית על כך שאכן מדובר בתכונה אמיתית עליה החברה עובדת עוד מהשנה שעברה.

בטוויטר דאגו גם לעקוץ את הדירקטור החדש וציינו כי לא לא קיבלו את הרעיון לכפתור העריכה לציוצים משום סקר.

https://twitter.com/Twitter/status/1509951255388504066

השאלה הגדולה ביותר היא לא רק מתי טוויטר תוסיף את פיצ’ר העריכה החדש לרשת החברתית, אלא כיצד היא תיישם אותו, מאחר ואפשרות עריכת הציוצים לאחר הפרסום שלהם יכולה להוביל ללא מעט בעיות.

לפי שבבי המידע הקיימים, החברה עובדת על אפשרות “עריכה בטוחה”, שתוגבל בזמן מפרסום הציוץ המקורי על מנת לאפשר למשתמשים לתקן טעויות בציוצים שלהם, אבל לא לשנות את ציוצי העבר, כאשר ציוצים ששונו צפויים להיות מסומנים ככאלה וסביר להניח אף יאפשרו למשתמשים לראות את הציוץ המקורי.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים