נטפליקס משיקה כפתור לייק כפול לתוכן אהוב במיוחד

לייק כפול נטפליקס

צפיתם לאחרונה בתוכן בנטפליקס שאהבתם יותר מהרגיל? אם כן, נטפליקס בהחלט מעוניינת לדעת וכדי לעשות זאת היא משיקה כפתור דירוג חדש שיתווסף לאופציות הדירוג הקיימות, הלייק והדיסלייק. הכפתור החדש יאפשר לנו לסמן תוכן אהוב במיוחד בלייק כפול.

מטרת הכפתור החדש היא לדרבן את הצופים לסמן תוכן בולט שיעזור לאלגוריתם ללמוד את טעמם טוב יותר. בתקופה בה כמות התוכן גדולה מתמיד, נטפליקס שואפת למצוא למנוייה כמה שיותר כותרים שהם באמת יאהבו, כדי להפוך את חוויית הדפדוף לקלה יותר.

הכפתור מהווה ניסיון לחזור לשיטת הדירוג הישנה של נטפליקס, אותה שינתה לפני כחמש שנים. בעבר, הצבעה לתוכן נעשתה בשיטת כוכבים, כאשר לכל צופה ניתנה האפשרות לדרג את הסדרה או הסרט בין 1 ל-5 כוכבים. שיטה זו עזרה לאלגוריתם לחשב טוב יותר כמה אהבנו את התוכן. המעבר לשני כפתורים בלבד הסתפק בלשאול האם אהבנו או לא אהבנו את התוכן, ללא הצבעה כמותית.

כעת נטפליקס שואפת לדעת קצת יותר לגבי מידת ההנאה מהתוכן הנצפה עם אפשרות ההצבעה הכפולה. הכפתור החדש אף מתואר על ידי ציור של שני אגודלים כלפי מעלה (Two Thumbs Up) – המונח המפורסם של מבקרי הקולנוע האגדיים סיסקל ואיברט לסרטים שמאוד אהבו. אם כי, בנטפליקס טוענים כי זהו צירוף מקרים בלבד.

מלבד לעזור לאלגוריתם להתאים לנו תוכן ספציפי יותר, הכפתור החדש צפוי גם לסייע לנטפליקס להבין אילו סוג תכנים מנוייה אוהבים יותר בצורה שודאי תשפיע על בחירת הפקותיה העתידיות.

נתוני צפייה אינם בהכרח מעידים על איכות התוכן ומידת האהבה לו, כפי שראינו מכותרים פופולריים מאוד שקיבלו ביקורות שליליות במיוחד או גדלו עקב מנהג “צפיית שנאה”. הכפתור החדש יוכל לעזור לנטפליקס להבדיל בין אלו לבין תוכן שהקהל באמת אהב מספיק כדי להצביע עם לייק כפול.

את הכפתור החדש יהיה ניתן למצוא החל מהשבוע ליד כפתור הלייק הרגיל בכל אפליקציות נטפליקס – בטלוויזיות חכמות, באתר האינטרנט ובמכשירים הניידים מבוססי iOS ואנדרואיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים