טלגרם משדרגת את צלילי ההתראה באפליקציה, את הבוטים ועוד בגרסה 8.7

טלגרם 8.7

טלגרם (Telegram) משחררת את גרסה 8.7 של אפליקציית ההודעות הפופולרית, המגיעה עם אוסף שדרוגים שונים, בהם אפשרות הגדרה של כל קובץ אודיו כצליל התראה, השתקת התראות ומחיקת הודעות עם פרקי זמני מותאמים אישית, מצב תמונה בתוך תמונה חדש לסרטוני וידאו ושדרוג משמעותי לבוטים בטלגרם עם הוספת תמיכה בג’אווה סקריפט.

עדכון הגרסה החדש של טלגרם מגיע עם אוסף שיפורים לחווית המשתמש באפליקציה, בהם הוספת אפשרות להפוך כל קובץ אודיו קצר לצליל התראה. בתפריט בחירת הצלילים הקיים בטלגרם נוספת אפשרות Upload Sound (“העלאת שמע”) המאפשרת בחירה בקובץ אודיו קיים, כשבנוסף ניתן להגדיר גם הודעה קולית קצרה כצליל התראה.

קבצי אודיו שיוגדרו כצלילי התראה יהיו זמינים בכל האפליקציות ולא רק בטלגרם, כאשר בשלב זה קיימת הגבלה לקבצי אודיו באורך של עד 5 שניות ולקבצים בנפח של עד 300KB. החברה אף מחזיקה בערוץ טלגרם רשמי של צלילי התראה בהם אפשר להשתמש.

שיפורים נוספים בגרסת טלגרם 8.7

  • השתקת התראות מותאמת אישית – משתמשים יכולים לבחור האם לבטל באופן ככלי את ההתראות בצ’אט ספציפי או לבצע השתקה לפרק זמן ספציפי, כאשר בגרסה החדשה נוספת אפשרות רחבה יותר של הגדרת הגבלת זמן להשתקה, מימים בודדים ועד חודשים.
  • מחיקה אוטומטית של הודעות מותאמת אישית – משתמשים יכולים להפעיל מחיקה אוטומטית של הודעות בצ’אטים עם אפשרות חדשה ורחבה יותר להגדרת פרקי הזמן שלאחריהם ימחקו ההודעות.
  • העברת הודעות עם תגובות – טלגרם משדרגת את היכולת להעביר הודעות הלאה עם תוספת הודעות המקור במקרה של הודעות שהגיעו כתגובה להודעה קודמת.
  • ממשק תמונה בתוך תמונה משופר לוידאו – כל סרטון וידאו בטלגרם בכל הפלטפורמות הנתמכות יוכל לרוץ במצב תמונה בתוך תמונה PiP (ר”ת Picture-in-Picture) ולעבוד כחלון צף גם כאשר עוברים בין צ’אטים או ישומים שונים. משתמשי אנדרואיד אף יוכלו להקטין או להגדיל ידנית את גודל חלון הוידאו.

הבוטים של טלגרם משתכללים

השדרוג הגדול ביותר שמגיע בגרסת 8.7 החדשה ומוגדר על ידי טלגרם כ”מהפכה” נועד יותר למפתחים מאשר למשתמשים הרגילים, כאשר החברה מוסיפה תמיכה בג’אווה סקריפט (JavaScript) לבוטים בטלגרם.

הדבר משדרג באופן משמעותי את האפשרויות והממשק אותו יוכלו להציע המפתחים למשתמשים דרך הבוטים בטלגרם, ולמעשה מאפשר להפעיל תוכנות רשת (Web Apps) ישירות מטלגרם ללא צורך בפתיחה של הדפדפן.

לבסוף, וכמו שהתרגלנו לראות בעדכונים קודמים, החברה ממשיכה להוסיף עוד אמוג’י מונפשים חדשים שניתן לשלוח באופן אוטומטי במשלוח הודעה המכילה את האמוג’י בלבד.

אמוג'י מונפשים - טלגרם 8.7 (מקור טלגרם)
אמוג’י מונפשים – טלגרם 8.7 (מקור טלגרם)

כך תצטרפו לקבוצות של גאדג’טי בטלגרם:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים